E-Dergi Oku 
COPA
FRİGOBLOCK
HENKEL

"Ölçemezsen Yönetemezsin", Sektör Envanterinin Önemi...

"Ölçemezsen Yönetemezsin", Sektör Envanterinin Önemi...

5 Nisan 2021 | YAYINCIDAN
304. Sayı (Nisan 2021)
3.216 kez okundu

TTMD’nin Varoluş Yıllarına, sayın kurucuların anlatımıyla geçtiğimiz sayılarımızda yer vermiştik. Bu sayımızdan itibaren İSKİD’in kuruluş yıllarını kurucuların anlatımıyla paylaşmaya başlıyoruz. İSKİD Kurucu Başkanı Sayın Mustafa Baygan, derneğin kuruluş fikrinin nasıl ortaya çıktığını?, O yıllarda eksik olan şeyleri, ilk yönetim kurullarının aldığı kararları ve kuruluş sürecini okurlarımız için yazdı. O yıllarda eksikliği hissedilen konuların başında olan sektör envanterinin olmayışına da değinen Mustafa Baygan; dernekleşme fikrinin altında sanayicilerin bir araya gelerek sektör envanterini oluşturmasının gerekli olduğuna vurgu yapıyor ve yazısının sonunda günümüze ilişkin önerilerini de aktarıyor. Okurlarımızın ilgiyle okuyacağını umuyorum.

Konuk yazarımız Türk Pompa ve Vana Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nurdan Yücel, “2021 Yılından İtibaren Kademeli Bir Toparlanmanın Başlaması Bekleniyor” başlıklı yazısında; pompa ve vana küresel ticaret hacmi, sanayicilerimizin ihracat rakamları ve dünya ticaretinden aldıkları pay, pompa vana sanayicilerinin güncel sorunları konularında dergimiz için yazdı. Envanter bilgilerinin paylaşımının önemine örnek yazıyı okumanızı öneririm.

İSKİD’in Olağan Seçimli Genel Kurulu, 26 Mart 2021 tarihinde The Marmara Otel Taksim’de yapıldı. Ayk Serdar Didonyan başkanlığındaki yeni yönetim kurulunu kutluyor ve başarılar diliyorum.

Söyleşi sayfalarımızda, Geberit Türkiye Genel Müdürü Ufuk Algıer şirketlerinin yeni ürünlerini ve Türkiye pazarı ile ilgili hedeflerini dergimize anlattı. Baymak, geçen yılı yüzde 30 büyüme ile tamamladı. 2021 yılında da yüzde 30 büyüme hedefleyen Baymak’ın CEO’su Ender Çolak ile ekonomi, sektör ve Baymak özelinde 2020 yılı değerlendirmesini ve 2021 yılı beklentilerini ve hedeflerini konuştuk. Söyleşilerimizin çok okunacağını düşünüyorum.

HVAC Sisteminiz Koronavirüsü Yayabilir mi?
The Rehva European HVAC Journal Dergisi Şubat 2021 sayısından aldığımız, “HVAC Sisteminiz Koronavirüsü Yayabilir mi?” başlıklı çeviri makale, Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi emekli öğretim üyesi Doç. Dr. Hüseyin Bulgurcu’nun “Sıvı-Buhar Hattı Isı Değiştiricili (Ekonomizörlü) Soğutma ile Basit Soğutma Sistemi Karşılaştırılması” çeviri makalesi, Standart Pompa’dan Makine Müh. & Elektronik ve Haberleşme Mühendisi Eren Güven’in “Santrifüj Pompaların Türbin Karekteristiklerinin Öngörülmesinde Kullanılan Yöntemler” makalesi, Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi tarafından derlenen “Avrupa Komisyonu, Binalarda Enerji Verimliliği İlerleme Raporu” dergimizin içeriğini zenginleştirdi. Yazarlarımıza teşekkür eder, baharla birlikte sağlıklı ve güzel günlerin de gelmesini temenni ederim.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 


İlginizi çekebilir...

İzdüşüm...

Otuz yıllık meslek hayatımın vicdanıma yüklediği sorumluluk gereği, Özdemir Asaf ın çok beğendiğim ve sıkça tekrarladığım Bütün renkler aynı hızla kir...
4 Haziran 2021

Dijital Dönüşümü Sağlayabilenler ve ...

Sektörümüzün dernekleri geçtiğimiz ay 2021 yılı olağan genel kurullarını yapabilmişti....
4 Mayıs 2021

Soğutma Endüstrimizin Başarıları Gurur Veriyor

Soğutma endüstrimizin mühendislik kabiliyetini, Ar-Ge çalışmalarını ve küresel düzeyde rekabetçi kaliteli üretim yeteneğini biliyor ve bununla gurur d...
8 Mart 2021

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • İklimlendirme Sektörü Kataloğu
 • Yangın ve Güvenlik Sektörü Kataloğu
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.