E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

ALDAĞ A.Ş. Klima Santralleri Eurovent Tarafından Belgelendirildi

ALDAĞ A.Ş. Klima Santralleri Eurovent Tarafından Belgelendirildi

6 Ağustos 2019 Salı | HABERLER
284. Sayı (Ağustos 2019)
1.041 kez okundu

İklimlendirme sektörünün en fazla kabul gören sertifikasyon kuruluşu Eurovent’in, klima santrallerinin mekanik performansını değerlendirirken referans aldığı EN 1886 standardına göre gerçekleştirilen testler sonucu ALDAĞ A.Ş. Klima Santralleri, büyük bir başarıyı yansıtan karneye sahip oldu. EN 1886 Standardında sınıflandırması yapılan değerler; ısı köprüsü (Tb), ısıl iletkenlik (T), gövde hava kaçağı (L), filtre bypass kaçağı (F), gövde mekanik dayanımı (D) ve akustik değerlerdir.

Tb sınıfı, klima santrallerinin içi ve dışının ne kadar iyi izole edildiği ve ısı köprüsü oluşturacak noktaların ne kadar iyi bir şekilde birbirinden ayrıldığını ifade eder. Aldağ A.Ş. yeni nesil klima santralleri; özel tasarımlı ısı köprüsüz panel yapısıyla ve patentli vida saklama haznesiyle 0,8 değeriyle, Tb1 sınıfında yer alır. 

T sınıfı, klima santrallerinin birim yüzey alanından meydana gelen ısı kaçağını temsil eder. Aldağ yeni nesil klima santralleri 60 mm kaya yünü izolasyonuyla 0,8 W/mK değeriyle T2 sınıfında yer alıyor.

Klima santrallerinde hava kaçaklarının engellenmesi, enerji harcayarak elde ettiğimiz koşullandırılmış havanın kayıpsız bir şekilde aktarılması açısından önem taşır. L sınıfı, +700 Pa ve -400 Pa basınç altında, birim yüzey alanından meydana gelen hava kaçağını sınıflandırır. Aldağ klima santralleri L1 değerini sağlayarak bu sınıf için en üstün performansta olduğunu kanıtladı.
F sınıfı filtre çerçevesinin sızdırmazlığını inceleyen sınıftır. Klima santralleri içerisinde kullanılan en verimli filtreler F9 sınıfı olduğu için bu değer F9 sınıfına kadar değerlendirilir. Aldağ özel dizayn filtre bağlantılarıyla F9 sınıfını sağlayarak tüm hijyenik uygulamalarda rahatlıkla kullanılabilir.

D sınıfı +1000Pa ve -1000Pa basınç altında ne kadarlık bir sehim oluşturduğunu esas alarak sınıflandırır. Aldağ klima santralleri çelik profilli sağlam yapısıyla D1 sınıfında yer alır. Bu, Aldağ Klima Santrallerinin dayanıklılık iddiasını kanıtlar.


 


İlginizi çekebilir...

İSİB, Afrika Pazarlarında Emin Adımlarla İlerliyor

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Nijerya'da düzenlenen Mega Clima 2019 Fuarı'na katıldı. Bu yıl 3. kez düzenlenen fuarda topl...
31 Temmuz 2019 Çarşamba

BDR Thermea Group'tan, Dünyanın Hidrojenle Çalışan İlk Kombisi

Baymak'ın da aralarında yer aldığı markaları bünyesinde bulunduran BDR Thermea Group, dünyanın ilk hidrojenle çalışan kombisini tanıttı. BDR Therm...
23 Temmuz 2019 Salı

Klima Kullanırken Elektrik Faturanızı Şişirmeyin

Klimalar yazın kurtarıcımız ancak klimalar hem doğaya zarar veriyor hem de elektrik faturalarını kabartıyor. EnCazip, elektrik faturasını şişirmeden, ...
23 Temmuz 2019 Salı

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.