E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

Termo Teknik Üretime Devam Ediyor, LOGIC Kombi'ye Tam Destek Sunuyor

Termo Teknik Üretime Devam Ediyor, LOGIC Kombi'ye Tam Destek Sunuyor

4 Eylül 2019 | HABERLER
285. Sayı (Eylül 2019)
744 kez okundu

İstanbul İstinye’de 1966 yılında radyatör üreticisi olarak faaliyetine başlayan Termo Teknik Çorlu’da bulunan fabrikasında üretimine devam ediyor. Uluslararası ısı devi Stelrad Radiator Group Ltd. (SRG)’a 1999 yılında katılan katılan, 100 milyon doların üzerinde yatırım alan Termo Teknik, dünyanın en yüksek panel radyatör üretim kapasitesine ve Türkiye’nin en çok radyatör ihracatı yapan fabrikasına sahip bulunuyor.

Çorlu’da, 6 üretim bandı ve yaklaşık 50 bin metrekare kapalı alana sahip üretim tesisi olan Termo Teknik, panel radyatörün yanı sıra yüksek verimli kombi ve kazan serisini de Türk tüketicisine sunuyor. Termo Teknik bu özellikleri ile Türkiye ile Avrupa’nın en büyük ısı sistemleri tedarikçileri arasında bulunuyor.

Termo Teknik 2009 yılından beri, Türkiye’den çok daha uzun yıllardır doğalgaz deneyimine sahip olan İngiltere’de 6 Sigma ile üretilen nitelikli kombi ve kazan grubunu da Türk tüketicisine sunuyor.

ÜRÜNLER
Çorlu’da üretilen panel radyatörler, ErP gibi güncel verimlilik yönetmeliklerine uygun kombi ve kazanları ile Termo Teknik Türkiye’nin en büyük ısı tedarikçileri arasında bulunuyor..

Termo Teknik tarafından Türkiye’de üretilen ve İngiltere’de üretilip Türk tüketicisine sunulan ürünler kalite ve sağlamlıkları ile dikkat çekiyor.

Silüet Serisi

İleri teknoloji ve çelik sac kullanılarak üretilen Silüet dekoratif radyatör serisi; verimlilik, sağlamlık, mekâna uyum ve estetik katkı gibi başlıklarda çıtayı yükseltiyor, panel radyatör kullanma alışkanlıklarını değiştirecek görünüm sunuyor.

Dekoratif tasarımı ile kullanıcıların ince zevkine; sağlamlığı, verimliliği ve 15 yıl garantisi ile de bütçesine hitap eden Silüet Serisi’nin Minima, Style, Vertica ve Latida modelleri bulunuyor.

Minima, düz ve çizgisiz görünümüyle sadelik ve uyumun seçkin örneğini sunuyor. Kullanıldıkları mekân ile bütünleşen radyatörler, dekorasyonda minimalizmi tercih edenlerin seçeneği oluyor.

Kombi Kazan Grubu
Kombi ve kazan grubun da yer alan, İngiltere’de 110 yıllık tecrübe ve 6 Sigma ile üretilen, yüzde 109’a varan enerji verimliliğine sahip olan LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombi ile İngiltere iş dünyasının en prestijli ödülü “The Queen’s Award” sahibi duvar tipi yoğuşmalı kazan EVOMAX, Türk tüketicisinin ve inşaat sahiplerinin çok sevdiği ürünler arasında bulunuyor. IMAX XTRA EL yer tipi yoğuşmalı kazan serisi ise merkezi ısıtma sistemleri portföyünün tamamlayıcı bir ürünü olarak dikkat çekiyor.

LOGIC 26/35 Yoğuşmalı Kombiler (****) enerji verimi ile sınıfının en yüksek enerji verimliliğine sahip, aynı zamanda en düşük atık gaz seviyesi olan Sınıf 5 NOx sınıfı ürünler olarak tanınıyor.

İngiltere’de IDEAL Boilers üretim tesislerinde 6 Sigma kalitesiyle üretilen Logic’in 26/35 ve 31/35 modelleri bulunuyor. 26/35,26 kW ısıtma, 35 kW sıcak su kapasitesi; 31/35 ise 31 kW ısıtma, 35 kW sıcak su kapasitesi anlamına geliyor. LOGIC Kombiler, 6 sigma ile sağlanan “hatasız üretim” özellikleri ile uzun yıllar arıza yapmadan verimli çalışıyor.

Teknik Değerler

LOGIC Kombi’yi benzersiz kılan teknik özelliklerin bir kısmı şöyle sıralanıyor:
• Yüksek sıcak su kapasitesi: Dakikada 20 LT sıcak su kapasitesi ile aynı anda iki muslukta kesintisiz sıcak su keyfi.
• Maksimum enerji tasarrufu: Kapasitenin yüzde 24’üne kadar düşerek, sadece ihtiyaç duyulduğu kadar yakıt harcama özelliği.
• Yüksek verimli ve çevre dostu: Sınıfının en düşük atık gaz aralığında (NOx Sınıf *****); Yüzde 109’a varan verim sağlayan tasarım.
• Sessiz: Sadece bir kütüphanedeki hafif fısıltı düzeyinde, 33 dB ses seviyesinde çalışma.
• Dar alana montaj: Sadece 39,5 cm genişliği ve 2,5 mm. montaj mesafesi ile mutfak gibi dar alanlarda bile kolay kurulum.

Merkezi ısıtma sistemlerindeki ana ürün grubu olan EVOMAX kazanlar ise ileri teknoloji teknik tasarımı ve gelişmiş kontrol aksesuarları sayesinde, sabit verimlilikte çalışarak istenen sıcaklığı yakalayabilecek bir tasarıma sahip ve bu sayede minimum enerji tüketimi ile maksimum konfor sağlayabiliyor. EVOMAX, 42, 65, 90, 105, 125, 160 kW ısıtma kapasiteleri ile farklı büyüklükteki ısıtma ihtiyaçları için de kullanılabiliyor.

Ideal Boilers ile Termo Teknik arasında yapılan işbirliğiyle 2016 yılında Türkiye’ye sunulan IMAX XTRA EL yer tipi yoğuşmalı kazan serisi, dar alanlarda yüksek ısıtma kapasite olanağı ve kullanım kolaylığı sağlıyor.

ERP’YE UYGUNLUK
LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombi, Türkiye’de 2018 yılı Nisan ayında uygulamaya konulan ERP (Energy Related Products - Enerji İlişkili Ürünler) Yönetmeliği’ne 2015 yılından beri uygun. ERP yönetmeliği, enerji tüketimini ve karbondioksit salınımını global bir çerçevede azaltmayı amaçlıyor. Termo Teknik bu yönetmeliği hem Türkiye’nin çevre bilincinin gelişmesi hem de her yıl bilinçsiz ve verimsiz enerji tüketimi nedeniyle oluşan ulusal maddi kaybın önlenmesi açısından çok değerli ve kıymetli bir adım olarak görüyor. Bu amaçla, üstelik henüz ERP yönetmeliği Türkiye’de yeni yeni konuşulmaya başlanmışken, konvansiyonel kombi serisi Termo Teknik ürün gamından çıkartıldı.

İLERİ TEKNOLOJİ
Çorlu’da bulunan, 6 bant ve yaklaşık 50 bin metrekare kapalı alana sahip Termo Teknik radyatör fabrikası kendi alanında en yeni teknoloji ile üretim yapıyor. Termo Teknik, Türkiye’nin ihtiyacını karşılayan ve başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanına ihracat yapan bir üretim tesisine sahip bulunuyor.

KALİTE BELGELERİ
Termo Teknik’in en önemli değerlerinden birisi çalışanları. Bu nedenle, kalitenin yanısıra iş güvenliğine yatırım yapan şirketin TSE’nin yanısıra: BS, ISO 9001:2008 akreditasyonu; uluslararası radyatör standardı olan EN442 ve DIN, BSI, NF, GOST-R, UkrSEPRO, EMI ve çalışanların iş güvenliği ve sağlığı açısından en önemli belge olan OHSAS 18001 belgeleri de bulunuyor.

500’ÜN ÜZERİNDE SATIŞ NOKTASI
Termo teknik, Türkiye’nin tamamında, 200’ün üzerinde bayi ve 500’ün üzerinde satış noktası ile tüketiciye ulaşıyor. Bayileri ile iletişime yüksek derecede önem veren Termo Teknik’in satış yönetmenleri, şirket üst yöneticileri, aileden görülen iş ortakları ile yakın temas halinde çalışıyor. Böyle bir iletişim ve ticaret prensibi, güvenli ve sağlam bir büyümenin temel taşı olarak görülüyor. Termo Teknik’e ödeme yapacak bayilere, online tahsilat sistemi üzerinden kredi kartına 9 aya varan taksit kolaylığı sunuluyor. 


 


İlginizi çekebilir...

Alarko Carrier'dan ASAT'ta Dalgıç Pompa Eğitimi

Alarko Carrier, Türkiye'de ilk yerli dalgıç pompayı geliştirdiği 1972 yılından beri üretmiş olduğu dalgıç pompalarla yeraltı sularının kullanılmas...
19 Şubat 2020

Ticaret Bakanlığı Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul Katılımcılarını Destekliyor

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en son yapı teknolojileriyle yapı ürünlerinin sergileneceği Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul 2020, 18-...
13 Şubat 2020

Tesisat Diyalogları Web Sitesi Yayında

Tesisat sektörünün köklü tedarikçi ve üretici firmalarından Aknur Ltd. tesisat sektörü için yeni bir uygulamayı hayata geçirdi....
10 Şubat 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.