E-Dergi Oku 
COPA
FRİGOBLOCK
ODE YALITIM

Daikin Akademi, 45 Bin Nitelikli Personel Yetiştirdi

Daikin Akademi, 45 Bin Nitelikli Personel Yetiştirdi

7 Eylül 2021 | HABERLER
309. Sayı (Eylül 2021)
229 kez okundu

Daikin Akademi, pandemide dijital teknolojilerin gelişimini, yeni iş modelleriyle harmanlayarak eğitimlerini genişletti. Sektör çalışanlarının yanı sıra teknik lise öğretmenlerinden, üniversite ve lise öğrencilerine kadar toplam 45 bin kişinin eğitim aldığı akademinin pandemide mottosu "dijital dönüşüm, sürdürülebilirlik ve çeviklik" oldu. Daikin Türkiye Akademi Bölüm Müdürü Birsen Atakay, pandemide sektörün gelişimi için dijital dönüşüm ve hibrit öğrenme modellerini geliştirdiklerini söyledi.

Sadece Daikin çalışanlarına değil, tüm sektöre açık olan akademide, kurulduğu günden bugüne kadar 45 bin kişiye eğitim verilerek kişisel, mesleki ve teknik gelişim imkanı sağlandı. Profesyonellerin yanı sıra çok sayıda teknik lise öğretmenin de eğitim aldığı akademide, üniversite ve teknik lise öğrencilerinin de eğitimine katkıda bulunuldu. Sektör eğitimlerinin yüzde 90’ının verildiği Daikin Türkiye Akademi, özellikle pandemide dijital dünya ile uyumlu çalışabilen, nitelikli personeller yetiştirerek, iklimlendirme sektörüne katkı sunmaya devam etti.

Pandemi süresince yüz yüze yapılamayan teknik eğitimleri online ortama taşıdıklarını anlatan Atakay, “Ayrıca eğitim videolarımız ve dijital alt yapımız ile sahanın gelişimini destekledik. Değişen ve gelişen iş yapış şekillerimiz için de tüm yenilikleri hızlı bir şekilde saha ile paylaşarak sürece uyumlarını kolaylaştırdık.” ifadelerini kullandı. Özellikle servis çalışanları için teknik bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi için çalıştıklarını kaydeden Atakay, onların arasından ‘gelişim elçileri’ çıkarmayı ve böylece daha da güçlenmeyi hedeflediklerini ifade etti. Sektör eğitimlerinin yüzde 90’ının iç eğitmenler tarafından verildiğine dikkat çeken Atakay, “Eğitmenlerimizin de dijital dünyada yeni yetkinlikleri kazanmaları ve eğitimlerin verimlerini artırabilmelerini istiyoruz. Bu kapsamda pandeminin başında başladığımız ‘Dijital İç Eğitmen Gelişim’ sürecimiz de tüm yıl boyunca devam edecek.” dedi.

Daikin’in sosyal sorumluluk projeleriyle sektörde öncü ve rol model uygulamaları hayata geçirdiğini belirten Atakay, Daikin Türkiye Akademi olarak bu projelerin bilgi ve öğrenme ile desteklenmesi, sürdürülebilirliği için ilgili departmanlar ile stratejik ortaklık içerisinde bulunulmasına önem verdiklerini belirtti. Atakay, “Sakura Kadın Teknisyen Projesi kapsamında verimliliğin artırılması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Son bir yılda sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarımız büyük hız kazandı. Enerji verimliliği alanında yapacağımız iş birlikleri ve güçlü iç eğitmen kadromuz ile toplumsal fayda sağlayacak çalışmalara sıklıkla yer vereceğiz.” dedi. 


 


İlginizi çekebilir...

NIBE Isı Pompaları Şimdi Çukurova Panorama Evlerinde

Adana Seyhan baraj gölü yakınında yer alan Çukurova Panorama evleri, 180 derece göl manzarası, geniş bahçeli, solar enerji sistemine sahip akıllı vill...
23 Eylül 2021

Üntes ISK-Sodex Fuarında Standını Ziyaret Eden Misafirleri için Fidan Bağışlıyor

Üntes, ISK-Sodex fuarında standını ziyaret edecek tüm misafirleri için fidan bağışlıyor....
23 Eylül 2021

T.C. Yargıtay Başkanlığı Yeni Hizmet Binası'nda Lowara Kalitesi

Yargıtay Başkanlığı yüksek yargı faaliyetlerinin tek alanda toplanması amacıyla hayata geçirilen Yargıtay yeni hizmet binasındaki sirkülasyon, hidrofo...
23 Eylül 2021

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • İklimlendirme Sektörü Kataloğu
 • Yangın ve Güvenlik Sektörü Kataloğu
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.