E-Dergi Oku 
COPA
FRİGOBLOCK

Tesisat Dergimiz Sektörün Tarihine Tanıklık Ediyor

Tesisat Dergimiz Sektörün Tarihine Tanıklık Ediyor

3 Aralık 2020 | YAYINCIDAN
300. Sayı (Aralık 2020)
6.246 kez okundu

Bu ay dergimizin 300. sayısını yayınlıyoruz. Sektörün ilk dernekleri TTMD ve İSKİD’in 1992 yılında kurulmasının hemen ardından 1993’de yayın hayatına başlayan Tesisat Dergisi, sektörün tarihine tanıklık ediyor. İlk sayısından bugüne sektörün tanıtımına ve gelişimine yayınlarıyla katkıda bulunan dergimizin 300. sayısı için kuruluş yıllarına tanıklık eden sektörümüzün duayen isimlerinin sektörün tarihçesini özetlediği ve bu tarihsel süreçte dergimizin sektöre yaptığı katkıları anlattıkları kısa bir yolculuğa çıktık. 300. sayı özel sayfalarımızı okumanızı öneririm.

İzmir’de geçtiğimiz ay meydana gelen deprem sonrasında, alınacak önlemler, toplumun ve yöneticilerin yapması gereken düzenlemeler yine çokça konuşuldu. Bu bağlamda TESİDER çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçirdi. Konuk Yazar sayfamızda TESİDER Başkanı Yücel Yorulmaz “Tesisatçılar Büyük Depremlerde de İş Başında Olacak” başlıklı yazısıyla projelerini anlattı. Yücel Başkanı bu önemli sosyal sorumluluk girişimleri için kutluyorum.

Viessmann, Ar-Ge merkezinde geliştirdiği ürünleri 22 ülkeye ihraç ediyor. Viessmann Manisa Ar-Ge Merkezi ile ilgili bilgileri dergimize Ar-Ge Müdürü Hakan Yavuz aktardı.

DemirDöküm, pandemi sürecinde izlediği strateji ile başarılarını sürdürüyor. “Bu süreçte ilk günden itibaren üst düzey önlemlerle çalışanlarımızın, yetkili satıcılarımızın, servislerimizin, müşterilerimizin yanında olduk” diyen DemirDöküm Satış Direktörü Ufuk Atan, yaptıkları çalışmaları dergimize anlattı.

Wenta Isı Teknolojileri, İSİB tarafından 20 kategoride verilen ihracat ödüllerinde “En Çok Kazan İhracatı Yapan Firma” kategorisinde 3.’lük ödülünü aldı. Şirketin başarısının sırrını Wenta Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın anlatıyor. Ayvaz, imalat alanını yüzde 40, depo ve lojistik alanını da yüzde 50 büyüttü. Şirket, 3 yıl içinde 200 kişilik istihdam sağlayacak yeni bir üretim tesisi kurmayı da planlıyor. Ayvaz’ın yaptığı çalışmaları ve planladığı projeleri Ayvaz İcra Kurulu Başkanı Serhan Alpagut dergimizle paylaştı.

2016 yılında NSK fabrikasını satın alarak Türkiye pazarına bu kez yatırımcı olarak giren ROCA firması hakkında, “Türkiye pazarına inancımız çok güçlü” diyen Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Olivia ile şirketlerinin hedeflerini konuştuk.

Havak Genel Müdürü Ahmet Gökşin, “Covid-19 Bulaşında Aerosollerin Önemi” başlıklı derleme teknik makaleyi okurlarımız için yazdı. İlgiyle okunacağını umuyorum. 

Pandemi koşullarında oldukça zor geçen bir yılı geride bırakıyoruz. Yeni yılda okurlarımıza başta sağlık ve esenlik, ülkemize huzur ve refah içinde geçecek bir yıl temenni ediyorum...

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 


İlginizi çekebilir...

Celal Okutan'ın Anısına...

Tesisat Dergimizin 300. sayısı için görüşlerini rica ettiğimiz TTMD İkinci Dönem Başkanı Numan Şahin, günümüzde özellikle gençler tarafından pek bilin...
11 Ocak 2021

İklimlendirme Sektörünün Covid-19 Karnesi

İklimlendirme sanayicilerini temsil eden İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy, Konuk Yazar sayfamızda sekiz aylık Covid-19 pandemisi sürecinde sek...
2 Kasım 2020

İklimlendirme Sektörümüz Türkiye'nin 11. Büyük Sektörü

İklimlendirme sektörümüz Avrupa'nın üretim üssü haline geldi......
1 Ekim 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.