E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Tesis Yönetimi

Tesis Yönetimi

6 Mayıs 2019 Pazartesi / 15:27 | YAYINCIDAN
281. Sayı (Mayıs 2019)
65 kez okundu

Türkiye Tesis Yönetimi Konferansı’nın ikincisi geçtiğimiz ay Yenikapı Fuar ve Gösteri Merkezi’nde yapıldı. İnsanların içinde yaşadığı, çalıştığı; ofis, plaza, site, rezidans, alışveriş merkezi, fabrika, hastane, otel, stadyum, okul, her biri büyüklüğüne bakılmaksızın birer tesistir. Kullanım amacı, tasarımı, yapımı, teknik özellikleri birbirinden farklı da olsa hepsi için üç safha vardır. Tasarım, yapım ve yaşam (tesis yönetimi) safhalarının birbiri ile nasıl bağlantılı ve önemli olduğunu, işletme ve maliyet koşullarını nasıl etkilediğini Tesis Yönetim Derneği TRFMA Başkanı Levent Alatlı’nın Konuk Yazar sayfamızdaki yazısından okumanızı öneririm.

Soğutucu akışkanların, gerçek alternatiflerine dönüşümü son ayların gündem maddesi. Haber ve Güncel sayfalarımızda yer verdiğimiz, SOSİAD tarafından yürütülen “Real Alternatives 4 Life” projesi ve İSEDA moderatörlüğünde gerçekleşen “F-Gaz Alternatifleri Çalıştayı ve Alternatif Akışkanlara Yönelik Çalışmalar Paneli” konunun detayları ve sürecin anlaşılmasına katkı sunuyor. Her iki derneğimizin Avrupa kurumları ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğinde yürüttükleri çalışmaları izlemeye ve okurlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

23 Mart tarihinde yapılan genel kurul sonunda TTMD Başkanlığı görevini üstelenen Kemal Gani Bayraktar ve yönetim kurulu üyelerini, 5 Nisan tarihli DOSİDER Genel Kurulu ile yeniden başkanlık görevine seçilen Ömer Cihad Vardan ve yönetim kurulu üyelerini kutluyor, başarılar diliyorum. Türkiye’nin En İyi Kombi Ustası Yarışması’nda finale kalan üç kombi ustası, 25 Nisan tarihinde sıfırdan kombi montajı yaptı. Kemal Köksal 1., Mesut Aybar 2. ve Azam Sefa Özyurt 3. oldu. Ustalarımızı ve yarışmanın sponsoru Buderus’u tebrik ederim.

Geçtiğimiz ay hakkın rahmetine kavuşan, KBSB kurucu üyelerinden, Erensan Şirketler Grubu Kurucusu, Makine Yüksek Mühendisi, duayen sanayici Mesut Eren’e Allah’tan rahmet; ailesi, Erensan mensupları ve Türk ısı sektörüne başsağlığı dilerim.

Boreas A.Ş. Genel Müdürü Serdar Lülecioğlu ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi, Boreas’ın küreselleşme hedefleri doğrultusunda yaptığı çalışmaları iklimlendirme sektörü firmalarımızın geleceğe yönelik vizyonuna ve girişimlerine güzel bir örnek oluşturduğu için ilgiyle okuyacağınızı umuyor, Ramazan ayının ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 


İlginizi çekebilir...

Soğutma Klima Sektörü İstatistikleri Neyi Gösteriyor?

Türkiye iklimlendirme sektörü üreticilerinin sivil toplum örgütü İSKİD, her yıl olduğu gibi bu yıl da sektör istatistiklerini yayımladı....
4 Temmuz 2019 Perşembe / 13:32

Yapı Kimlik Belgesi - Yapı Yasası ve Yapı Sigortası

B2B Medya Yayın Grubumuz dergilerinden Yalıtım dergimiz ile Çatı ve Cephe dergimizin gelenekselleşen ödül törenleri 7 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşti...
30 Mayıs 2019 Perşembe / 19:14

Değişim Rüzgarları Eserken Kimileri Duvar Örer, Kimileri Yeldeğirmeni Kurar

İSEDA Başkanı Turhan Karakaya, bu sayımızın Konuk Yazar sayfalarındaki "F-Gaz Yönetmeliği ve Sektöre Etkileri" başlıklı yazısını yukarıdaki ...
2 Nisan 2019 Salı / 16:33

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.