E-DERGİ
Tesisat 265.Sayı

 


E-Dergi Oku 

ALDAĞ
TERMOTEKNİK
ÇUKUROVA ISI
WILO
ALARKO CARRIER
DANFOSS TÜRKİYE
FORM GROUP
NORM TEKNİK
VAILLANT
NIBE TÜRKİYE

Gelişim Teknik A.Ş BWT Rondomat Duo Su Yumuşatıcı Ürünleri

Gelişim Teknik A.Ş  BWT Rondomat Duo Su Yumuşatıcı Ürünleri

12 Şubat 2013 Salı / 14:49 | ÜRÜN TANITIMI

Rondomat Duo modelleri sadece ölçülerinden dolayı etkileyici değil; ticari - endüstriyel - konut  binalardaki yumuşak su kullanımı için yeni kapsamlı teknolojileriyle de oldukça çarpıcıdır. Tek parça tasarımları ile ekonomik ve ekolojik koruma konularında yeni standartlar oluşturmaktadırlar.

· Rondomat Duo, DVGW yönetmeliklerine uyan, endüstriyel alanda kullanılabilen ilk su yumuşatıcısıdır.

· Sürekli üretimin olduğu günlük operasyonda, Rondomat Duo, çıktı kalitesi ve hijyen güvenliği arasında ideal dengeyi sağlar.

· Yeni geliştirilmiş mikroişlemci-kontrollü yenileme işlemi vardır.

· Reçinenin optimum kullanımını sağlar.

· Yenileyicinin optimum çözünürlüğünü garantiler.

Rondomat Duo İşletim Prensibi: Rondomat Duo su yumuşatıcıları, iyon değişim ilkesine göre çalışmaktadır. Yumuşak su çıkışında bulunan , hissedici su ölçerli hassas elektronik kontrol mekanizması, sistemlerin işletimini düzenler. Ünite hizmete konulduğunda, saf su sertliği, haftanın hangi günü olduğu ve saat bilgisi sisteme girilir. Yumuşak su kaynağı bitirildiğinde, iyon değiştiricinin yenilenmesi başlatılır. Aynı zamanda, işletim su yumuşatıcısının çıkışında bulunan diyafram vanası kapatılır ve bekletilen su yumuşatıcısının yumuşak su çıkışında bulunan vana açılır. Bir su yumuşatıcısı çalışırken, diğeri yenilenir, böylece yumuşak suyun her zaman hazır bulunması sağlanır.