E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

İSKİD'DEN ÜYELERİNE VE SEKTÖRE YÖNELİK AR-GE DESTEKLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

İSKİD'DEN ÜYELERİNE VE SEKTÖRE YÖNELİK AR-GE DESTEKLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

26 Eylül 2017 Salı / 15:01 | HABERLER
7 kez okundu

İSKİD Üniversite Sanayi ve Burs Komisyonu tarafından, son zamanlarda yürürlüğe giren AR-GE yönetmelikleri ve buna bağlı olarak devlet destekleri konusunda sektörü ve üyelerini bilgilendirmek amacıyla AR-GE Destekleri Seminerini gerçekleştirdi.

 

21 Eylül 2017 tarihinde Point Otel’de yapılan ve sektörde öncü üyelerinin AB ve TÜBİTAK destekli AR-GE Proje Uygulama örnekleriyle de zenginleştirilen seminere üye firma temsilcileri, AR-GE çalışanları ve basın yoğun ilgi gösterdi.

 

Seminerin açılış konuşmasını yapan İSKİD Başkanı Taner Yönet, yaptığı konuşmada, günümüzde AR-GE’nin önemini vurgulamanın artık yersiz olduğunu, rekabet gücünün temelini AR-GE’nin oluşturduğunu vurgulayarak, AR-GE konusunda geri kalanların gelecekte yerlerinin olamayacağını vurguladı.

 

İSKİD Üniversite Sanayi ve Burs Komisyonu Başkanı ve Friterm AR-GE Müdürü Dr. Hüseyin Onbaşıoğlu’nun giriş konuşmasında, AR-GE’nin tanımı ve sektör ile ülke genelinde AR-GE faaliyetlerinin durumu ve beklentilere değindi. Ayrıca, gelecekte AR-GE çalışmalarında başarılı olunabilmesi için gerekli şartların anlatımı ile başlayan etkinlik, ARGEDEM Danışmanlık Firması’ndan Emrah Karabıyık’ın “AR-GE Yönetmeliği, yapılan değişiklikler, AR-GE desteği veren kurum/kuruluşlar ve destek kapsamı” içerikli sunumuyla devam etti. Ardından Kürsüye çıkan, İstanbul Ticaret Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. İsmail Ekmekçi AR-GE Proje Uygulama detayları ile başvuru esnasında ve proje uygulamasında dikkat edilmesi gerekli hususlar hakkında önemli bilgiler verdi.

 

Programın ikinci bölümünde Arçelik Teknoloji Yönetimi ve AR-GE Teşvikleri Takım Lideri Evrim Özgül, Arçelik AR-GE Merkezi tanıtımının yanı sıra Arçelik içinde uygulanan AR-GE çalışmaları örnekleri ile desteklerden ne ölçüde faydalanılabileceğine değindi. Doğu İklimlendirme İş Geliştirme Müdürü Süleyman Kavas ve Aldağ AŞ. İş Geliştirme Şefi Hamza Sonkur firmalarında gerçekleşen TÜBİTAK destekli AR-GE Proje örnekleri ile uygulama deneyimlerini aktardılar.

AR-GE Desteklerinin tüm yönüyle ele alındığı seminer, soru cevap bölümüyle son buldu.


 


İlginizi çekebilir...

Ünveren A.Ş. 'den Yeni Ürün. Battal boy UAS® Akrobat Kollar

Endüstriyel havalandırma sektörünün 69 yıllık köklü firması, çalışanların sağlığının korunması açısından çok önemli rolü olan UAS® Akrobat Kolları y...
17 Mayıs 2019 Cuma / 13:33

teskon+SODEX ile İklimlendirme Sektörünün Rüzgarı İzmir'den Esti

Türkiye ekonomisinin en hızlı büyüyen sektörlerinden iklimlendirme sektörü, gücünü 17-20 Nisan 2019 tarihleri arasında İzmir'de düzenlenen teskon&...
13 Mayıs 2019 Pazartesi / 14:09

Wilo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Ürek Oldu

Pompa sistemleri sektörünün lider markası Wilo Türkiye'de, üst düzey bir atama gerçekleşti. Mehmet Ürek, Wilo Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. ...
16 Nisan 2019 Salı / 16:50

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.