E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

İSKİD'DEN ÜYELERİNE VE SEKTÖRE YÖNELİK AR-GE DESTEKLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

İSKİD'DEN ÜYELERİNE VE SEKTÖRE YÖNELİK AR-GE DESTEKLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

26 Eylül 2017 Salı / 15:01 | HABERLER
9 kez okundu

İSKİD Üniversite Sanayi ve Burs Komisyonu tarafından, son zamanlarda yürürlüğe giren AR-GE yönetmelikleri ve buna bağlı olarak devlet destekleri konusunda sektörü ve üyelerini bilgilendirmek amacıyla AR-GE Destekleri Seminerini gerçekleştirdi.

 

21 Eylül 2017 tarihinde Point Otel’de yapılan ve sektörde öncü üyelerinin AB ve TÜBİTAK destekli AR-GE Proje Uygulama örnekleriyle de zenginleştirilen seminere üye firma temsilcileri, AR-GE çalışanları ve basın yoğun ilgi gösterdi.

 

Seminerin açılış konuşmasını yapan İSKİD Başkanı Taner Yönet, yaptığı konuşmada, günümüzde AR-GE’nin önemini vurgulamanın artık yersiz olduğunu, rekabet gücünün temelini AR-GE’nin oluşturduğunu vurgulayarak, AR-GE konusunda geri kalanların gelecekte yerlerinin olamayacağını vurguladı.

 

İSKİD Üniversite Sanayi ve Burs Komisyonu Başkanı ve Friterm AR-GE Müdürü Dr. Hüseyin Onbaşıoğlu’nun giriş konuşmasında, AR-GE’nin tanımı ve sektör ile ülke genelinde AR-GE faaliyetlerinin durumu ve beklentilere değindi. Ayrıca, gelecekte AR-GE çalışmalarında başarılı olunabilmesi için gerekli şartların anlatımı ile başlayan etkinlik, ARGEDEM Danışmanlık Firması’ndan Emrah Karabıyık’ın “AR-GE Yönetmeliği, yapılan değişiklikler, AR-GE desteği veren kurum/kuruluşlar ve destek kapsamı” içerikli sunumuyla devam etti. Ardından Kürsüye çıkan, İstanbul Ticaret Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. İsmail Ekmekçi AR-GE Proje Uygulama detayları ile başvuru esnasında ve proje uygulamasında dikkat edilmesi gerekli hususlar hakkında önemli bilgiler verdi.

 

Programın ikinci bölümünde Arçelik Teknoloji Yönetimi ve AR-GE Teşvikleri Takım Lideri Evrim Özgül, Arçelik AR-GE Merkezi tanıtımının yanı sıra Arçelik içinde uygulanan AR-GE çalışmaları örnekleri ile desteklerden ne ölçüde faydalanılabileceğine değindi. Doğu İklimlendirme İş Geliştirme Müdürü Süleyman Kavas ve Aldağ AŞ. İş Geliştirme Şefi Hamza Sonkur firmalarında gerçekleşen TÜBİTAK destekli AR-GE Proje örnekleri ile uygulama deneyimlerini aktardılar.

AR-GE Desteklerinin tüm yönüyle ele alındığı seminer, soru cevap bölümüyle son buldu.


 


İlginizi çekebilir...

15. Ulusal İKS Eğitmenleri Konferansı, İklimlendirme Başlığıyla Düzenlendi

ISKAV tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen Eğitimci Atölye Çalışması, yeni adıyla Ulusal İKS Eğitmenleri Konferansı, 'İklimlendirme' ...
16 Temmuz 2019 Salı / 11:48

FORM'dan Japonya Çıkarması

Form Şirketler Grubu, bu yıl iş ortaklığı gerçekleştirdiği Japon Mitsubishi Heavy Industries'i Tokyo'daki yeni merkez binasında ziyaret etti....
8 Temmuz 2019 Pazartesi / 09:12

İklimlendirme İhracatında Artış Mayıs Ayında da Sürdü

İklimlendirme sanayi ihracatı mayıs ayında yüzde 16,7 artışla 473 milyon dolara ulaştı. Böylelikle yılın 5 aylık ihracat geliri de 2 milyar 203 milyon...
3 Temmuz 2019 Çarşamba / 09:58

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.