E-Dergi Oku 

Başkanların UGETAM Ziyareti

Başkanların UGETAM Ziyareti

29 Aralık 2014 | HABERLER
740 kez okundu

24. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Gaziantep Milletvekili, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu ve Mesleki Yeterlilikler Kurumu (MYK) Başkanı Bayram Akbaş UGETAM’ı ziyaret etti.

İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan ile UGETAM eski Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Rahmi Bilge’nin de eşlik ettiği ziyarette UGETAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Ümit Doğay Arınç, Genel Müdür Serkan Keleşer ve diğer yöneticiler de katıldı. Prof. Arınç değerli başkanları UGETAM’da ağırlamaktan onur duyduklarını belirterek; “Uygunluk değerlendirme kuruluşu olarak MYK tarafından Türkiye’de ilk yetkilendirilen kurumuz. Almış olduğumuz bu yetki ile hizmetlerimizi her zaman bağımsız ve tarafsız bir şekilde yapmaktayız. Kalite standartları çerçevesinde yapmış olduğumuz bu hizmetleri yerinde görerek tanıklık etmeniz bizim için çok önemlidir” dedi. 

24. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Gaziantep Milletvekili, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu, UGETAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Ümit Doğay Arınç’ın Yıldız Teknik Üniversitesi’nden öğrencisi olduğunu ve bu ziyaretin anlamının kendisi açısından büyük olduğunu vurgulayarak: “Hocamın bizlere katkısı çoktur. Kendilerinden çok şeyler öğrendik. Bu vesile ile Hocamızı ziyaret etmekten dolayı çok mutluyum. UGETAM’ın çalışmalarını her zaman takip ediyorum. Enerji sektöründe var olan her ilkte mutlaka UGETAM’ı görmekteyim. Hocamızın ve diğer yöneticilerin ufuklarının açık olması ve özverili olmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Ülkemiz adına çok önemli bir değer olan UGETAM’ın her zaman ve tüm çalışmalarında hep yanlarında olacağım.” diyerek UGETAM’a desteklerini belirtti.

MYK Başkanı Sayın Akbaş ise, UGETAM’ın çalışmalarını her zaman takdir ettiğini belirterek; “Türkiye’de ilk olarak Belgelendirme Yetkisini UGETAM’a verdik. UGETAM tesislerini gezerek şahit olduk ki gerçekten de isabetli bir karar vermişiz. UGETAM bizleri hiçbir zaman yanıltmadı. Ayrıca bizim çalışmalarımızı uluslararası boyuta taşıdıkları için başta Hocamıza olmak üzere Genel Müdürümüze ve tüm ekibine teşekkür ediyorum.” dedi

UGETAM Genel Müdürü Serkan Keleşer de değerli başkanlara ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ileterek UGETAM’a duyulan güvenden dolayı oldukça mutlu olduğu düşüncesiyle “Bizlere duyulan bu güveni hiçbir zaman boş çıkarmayacağız. Her zaman yeni çalışmalarla ülkemizin gelişimine katkıda bulunacağız.” diyerek sürekli olarak ilklerin kuruluşu olmaya devam edeceklerini belirtti.

 

Başkanların UGETAM ziyaretleri, UGETAM tesisleri gezilerek eğitim, deney, belgelendirme, kalibrasyon ve denetim çalışmaları hakkında yerinde incelemelerin ardından son buldu.


 


İlginizi çekebilir...

Vaillant, Pandemi Döneminde "Evde konfor" Odağında Attığı Adımları "XCO'20"de Anlattı

Vaillant, 'Deneyim Tasarımı ve Yönetimi Zirvesi XCO'20'de, pandemi döneminde değişen müşteri deneyimi ve bu alanda atılan adımları anlattı...
21 Mayıs 2020

MTMD 'Pandemi Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Webinar'ı Gerçekleşti

Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği 20 Mayıs Çarşamba günü, saat 14.00-15.15 arasında 'Pandemi Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Yaklaşımları Webi...
21 Mayıs 2020

Alarko Carrier ACademi'den "Pandemi Hastaneleri Özelinde Enfeksiyon" Webinarı

Alarko Carrier ACademi Webinar'ları "Pandemi Hastaneleri Özelinde Enfeksiyon" konusuyla devam ediyor...
20 Mayıs 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.