E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

15. Ulusal İKS Eğitmenleri Konferansı, İklimlendirme Başlığıyla Düzenlendi

15. Ulusal İKS Eğitmenleri Konferansı, İklimlendirme Başlığıyla Düzenlendi

16 Temmuz 2019 Salı | HABERLER
284. Sayı (Ağustos 2019)
779 kez okundu

ISKAV tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen Eğitimci Atölye Çalışması, yeni adıyla Ulusal İKS Eğitmenleri Konferansı, “İklimlendirme” başlığıyla düzenlendi. Konferansa Türkiye’nin farklı illerinden 36 eğitmen katıldı. 1 Temmuz 2019 pazartesi günü İstanbul’daki TOBB Hizmet Binası’nda ISKAV Genel Sekreteri Cem Savcı tarafından konferansın açılışı yapıldı.

Konuşmasında ISKAV’ın faaliyetlerini özetleyen Cem Savcı, eğitmenlere programın tarihçesinden ve akışından bahsetti. Bu doğrultuda eğitmenlere iklimlendirme sektörünün gelişiminde önemli bir role sahip olduklarını vurguladı. Konferans kapsamında sektör firmaları ve sektörün önde gelen kurumları tarafından desteklenen oturumlar düzenlendi. Oturum sponsorlukları; Arçelik A.Ş., Daikin A.Ş, Ercan Teknik, Grundfos Türkiye, SystemairHSK, Vatbuz Chiller Soğutma Isıtma ve Havalandırma firmalarıyla beraber İSKİD ve İSİB’in de destekleriyle gerçekleşti.

İklimlendirme konusunun işlendiği konferansta; eğitmenler ilk gün, R32’yi Anlamak, Elektronik Genleşme Valfi Sürüş Teknikleri, İklimlendirme Sistemlerinde Enerji Verimliliği oturumlarına katıldılar. Konferansın ikinci gününde ise Sirkülasyon Pompalarına İlişkin Temel Kavramlar, Su Kaynaklı Isı Pompası Sistemlerinin (Su kaynaklı VRF) Enerji Verimliliği ve Isı Geri Kazanım Yöntemleri başlıkları işlendi. İkinci günde bu başlıklara ek olarak sırasıyla; TOBB, İSKİD ve İSİB kurum sunumları gerçekleştirildi. Programın üçüncü gününde Alarko Carrier’ın teknik gezi sponsorluğunda kendilerinin Gebze’de yer alan fabrikaları ziyaret edildi.

Üretimdeki son teknolojik gelişmeler ve yerinde uygulamalar eğitmenlerle paylaşıldı. Akşamında ise programın gala yemeği yapıldı. ISKAV Yönetim Kurulu Üyeleri ve sektör firmalarının temsilcilerinin katıldığı yemekte; eğitmenlerin kendi aralarında ve sektör firmaları temsilcileriyle sohbet ettiler. Eğitmenlerin program hakkında; daha sık ve daha uzun süreli yapılmasına yönelik talepleri, görüşleri dikkat çekti.

Programın son gününde akademisyen Nuriye Akkul tarafından, Mesleki Eğitimde Alternatif Öğretim Teknikleri konusu anlatıldı. Eğitmenlerin aktif olarak dâhil olmalarıyla birlikte interaktif şekilde geçen seminerden sonra Dr. Kadir İSA tarafından genel değerlendirme ve görüş alış verişi yapıldı. Dr. Kadir İSA tarafından eğitmenlere katılım belgeleri verildi. Eğitmenlerin yüksek memnuniyetlerini ifade etmeleriyle birlikte program sona erdi.


 


İlginizi çekebilir...

İSİB, Afrika Pazarlarında Emin Adımlarla İlerliyor

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Nijerya'da düzenlenen Mega Clima 2019 Fuarı'na katıldı. Bu yıl 3. kez düzenlenen fuarda topl...
31 Temmuz 2019 Çarşamba

BDR Thermea Group'tan, Dünyanın Hidrojenle Çalışan İlk Kombisi

Baymak'ın da aralarında yer aldığı markaları bünyesinde bulunduran BDR Thermea Group, dünyanın ilk hidrojenle çalışan kombisini tanıttı. BDR Therm...
23 Temmuz 2019 Salı

Klima Kullanırken Elektrik Faturanızı Şişirmeyin

Klimalar yazın kurtarıcımız ancak klimalar hem doğaya zarar veriyor hem de elektrik faturalarını kabartıyor. EnCazip, elektrik faturasını şişirmeden, ...
23 Temmuz 2019 Salı

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.