E-Dergi Oku 
DUYAR POMPA
COPA

15. Ulusal İKS Eğitmenleri Konferansı, İklimlendirme Başlığıyla Düzenlendi

15. Ulusal İKS Eğitmenleri Konferansı, İklimlendirme Başlığıyla Düzenlendi

16 Temmuz 2019 | HABERLER
284. Sayı (Ağustos 2019)
1.317 kez okundu

ISKAV tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen Eğitimci Atölye Çalışması, yeni adıyla Ulusal İKS Eğitmenleri Konferansı, “İklimlendirme” başlığıyla düzenlendi. Konferansa Türkiye’nin farklı illerinden 36 eğitmen katıldı. 1 Temmuz 2019 pazartesi günü İstanbul’daki TOBB Hizmet Binası’nda ISKAV Genel Sekreteri Cem Savcı tarafından konferansın açılışı yapıldı.

Konuşmasında ISKAV’ın faaliyetlerini özetleyen Cem Savcı, eğitmenlere programın tarihçesinden ve akışından bahsetti. Bu doğrultuda eğitmenlere iklimlendirme sektörünün gelişiminde önemli bir role sahip olduklarını vurguladı. Konferans kapsamında sektör firmaları ve sektörün önde gelen kurumları tarafından desteklenen oturumlar düzenlendi. Oturum sponsorlukları; Arçelik A.Ş., Daikin A.Ş, Ercan Teknik, Grundfos Türkiye, SystemairHSK, Vatbuz Chiller Soğutma Isıtma ve Havalandırma firmalarıyla beraber İSKİD ve İSİB’in de destekleriyle gerçekleşti.

İklimlendirme konusunun işlendiği konferansta; eğitmenler ilk gün, R32’yi Anlamak, Elektronik Genleşme Valfi Sürüş Teknikleri, İklimlendirme Sistemlerinde Enerji Verimliliği oturumlarına katıldılar. Konferansın ikinci gününde ise Sirkülasyon Pompalarına İlişkin Temel Kavramlar, Su Kaynaklı Isı Pompası Sistemlerinin (Su kaynaklı VRF) Enerji Verimliliği ve Isı Geri Kazanım Yöntemleri başlıkları işlendi. İkinci günde bu başlıklara ek olarak sırasıyla; TOBB, İSKİD ve İSİB kurum sunumları gerçekleştirildi. Programın üçüncü gününde Alarko Carrier’ın teknik gezi sponsorluğunda kendilerinin Gebze’de yer alan fabrikaları ziyaret edildi.

Üretimdeki son teknolojik gelişmeler ve yerinde uygulamalar eğitmenlerle paylaşıldı. Akşamında ise programın gala yemeği yapıldı. ISKAV Yönetim Kurulu Üyeleri ve sektör firmalarının temsilcilerinin katıldığı yemekte; eğitmenlerin kendi aralarında ve sektör firmaları temsilcileriyle sohbet ettiler. Eğitmenlerin program hakkında; daha sık ve daha uzun süreli yapılmasına yönelik talepleri, görüşleri dikkat çekti.

Programın son gününde akademisyen Nuriye Akkul tarafından, Mesleki Eğitimde Alternatif Öğretim Teknikleri konusu anlatıldı. Eğitmenlerin aktif olarak dâhil olmalarıyla birlikte interaktif şekilde geçen seminerden sonra Dr. Kadir İSA tarafından genel değerlendirme ve görüş alış verişi yapıldı. Dr. Kadir İSA tarafından eğitmenlere katılım belgeleri verildi. Eğitmenlerin yüksek memnuniyetlerini ifade etmeleriyle birlikte program sona erdi.


 


İlginizi çekebilir...

Systemair HSK'dan Sektöre Özel Webinarlar

Systemair HSK, bu dönemde hem iç hava kalitesi konusunda paydaşlarını bilgilendirmek hem de iş ortaklarının öncelik verdiği önemli konulara dikkat çek...
1 Temmuz 2020

SOSİAD'ın Soğuk Zincir Konulu Webinarı Yoğun İlgi Gördü

'Yaşam için Soğuk Zincir', SOSİAD'ın bu yılki 26 Haziran Dünya Soğutma Günü etkinliği olarak gerçekleşen web seminerinde ele alındı....
1 Temmuz 2020

Turgay Karakuş, A Para TV'de İhracatın Yıldızları Programının Konuğu Oldu

Soğutma Sanayi İş İnsanları Derneği (SOSİAD) Başkanı Turgay Karakuş, 26 Haziran Dünya Soğutma Günü'nde A Para TV'de yayımlanan İhracatın Yıldı...
30 Haziran 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.