E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Form, Yerli Isı Pompası Üretecek

Form, Yerli Isı Pompası Üretecek

2 Temmuz 2019 Salı / 11:47 | HABERLER
283. Sayı (Temmuz 2019)
149 kez okundu

İklimlendirme sektörünün lider firmalarından Form Şirketler Grubu , su kaynaklı ısı pompaları alanında yerli üretime başladı. Form, 30 yıla yakın bir süredir distribütörlüğünü gerçekleştirdiği ClimateMaster ısı pompaları ve üretimi İzmir Pancar O.S.B.’ndeki üretim tesislerinde gerçekleştirilen Euroform markalı yerli ısı pompaları ile ürün yelpazesini genişletiyor ve her türlü kurumsal iklimlendirme ihtiyacını karşılamaya hazırlanıyor.

Özellikle toprak ve su kaynaklı ısı pompası sistemlerinde bugüne kadar birçok yenilikçi uygulamaya imza atan Form, 1993 yılından bu yana Amerikan menşeili Climate Master markasının Türkiye’deki temsilciliğini yürütüyor. Türkiye’deki su kaynaklı ısı pompası pazarındaki uygulamaların yüzde 60’ını gerçekleştiren Form Endüstri Ürünleri’nin sahada 40 bin adeti aşkın çalışan cihazı mevcut.

Form, ısı pompası alanındaki bu bilgi birikimi ve deneyimini yerli üretime taşıyarak, 2019 yılı itibariyle Euroform markalı su kaynaklı ısı pompası üretimine başladı. İzmir’deki Form tesislerinde son teknoloji ile üretilen Euroform su kaynaklı ısı pompaları, ürün kalitesi ve fiyat avantajının yanı sıra ısı pompası alanındaki yenilikçi özellikleriyle de bu sistemler arasında öne çıkıyor.

Türkiye’nin su kaynaklı ısı pompası uygulaması alanında en eski ve en önemli firması Form, yerli üretim kapsamında Euroform markasıyla ilk etapta 11,15 ve 22 kW’lik ürünlere ağırlık verecek ve ilerleyen dönemlerde farklı kapasitelerin de üretimini gerçekleştirecek. Su kaynaklı ısı pompalarında gerçekleştirilecek yerli üretim sayesinde, yaklaşık 30 yıldır Form güvencesi ile sunulan Climate Master ısı pompasının yanı sıra Euroform markalı yerli ısı pompası ürünlerinden oluşan geniş ürün portföyü ve farklı fiyat seçenekleri alternatif olarak profesyonellere sunulacak.

Kullanım alanları genelde Shell&Core binalar olan ısı pompaları AVM, iş merkezi, kompleks binalar, kamu kurulum ve kuruluşları gibi büyük mimarı yapılarda rahatlıkla uygulanabiliyor. Bu uygulamalarda Euroform Su Kaynaklı Isı Pompası sunduğu kapasite seçenekleri, geniş çalışma limitleri, Form tarafından özel olarak geliştirilen otomasyon sistemi, yüksek verimli scroll kompresör, ısıl verimliliği yüksek co-axial eşanjör, benzersiz estetik ve ihtiyaçları karşılayan ergonomik tasarım ve gelişmiş otomasyon-kumanda seçenekleri ile hem ilk yatırımda hem de işletme maliyetlerinin doğru yönetilmesi açısından önemli avantajlar sağlıyor.
 


 


İlginizi çekebilir...

FORM'dan Japonya Çıkarması

Form Şirketler Grubu, bu yıl iş ortaklığı gerçekleştirdiği Japon Mitsubishi Heavy Industries'i Tokyo'daki yeni merkez binasında ziyaret etti....
8 Temmuz 2019 Pazartesi / 09:12

İklimlendirme İhracatında Artış Mayıs Ayında da Sürdü

İklimlendirme sanayi ihracatı mayıs ayında yüzde 16,7 artışla 473 milyon dolara ulaştı. Böylelikle yılın 5 aylık ihracat geliri de 2 milyar 203 milyon...
3 Temmuz 2019 Çarşamba / 09:58

MTMD 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 25 Mayıs 2019 tarihinde Bostancı Dedeman Otel'de gerçekleşti....
3 Temmuz 2019 Çarşamba / 09:50

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.