E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

Baymak Akademi

Baymak Akademi

3 Temmuz 2019 Çarşamba | HABERLER
283. Sayı (Temmuz 2019)
918 kez okundu

Sektörün önde gelen firmalarından her ay birinin eğitim bölümlerini ziyaret ederek mercek altına aldığımız yazı dizimizin ikinci durağı Baymak Akademi oldu. Baymak eğitimleri sadece akademi ile sınırlı tutmuyor Türkiye’nin dört bir yanında eğitimler de veriyor. Baymak Satış Sonrası Hizmetler Müdür Yardımcısı Mustafa Bozkurt’tan şirketlerinin eğitim çalışmaları ve Baymak Akademi ile ilgili bilgiler aldık.


Eğitimin gücünü kullanarak sektörde sadece bugünü değil geleceği de düşünen Baymak, teknik donanım kadar hizmet sürecinde de en yüksek memnuniyeti sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. Sektörün geleceğine yaptığı yatırımlara her geçen gün yenisini ekleyen Baymak, sadece Baymak ailesinin değil, tüm sektör çalışanlarının ve gelecek nesillerin, konusunda en üst donanıma sahip ve insana değer veren bir anlayışla hizmet vermesi için 2018 yılı Mayıs ayında, Tuzla’da bulunan Tepeören fabrikasında Baymak Akademi’yi hayata geçirdi.
Baymak Akademi’de eğitimlerin hedefi, sahanın ve teorinin ihtiyaç duyduğu uygulamalı eğitimlere destek olmak. Bu nedenle Baymak Akademi çatısı altında eğitimler sözlü ve ekrana yansıyan görüntülerin ötesinde bizzat cihazlara dokunarak, sistemler üzerinde uygulamalı olarak gerçekleştiriliyor.

Baymak Akademi’nin eğitime katılanlara sunduğu en büyük avantaj, kurulu ve aktif çalışan sistemler üzerinden uygulamalı olarak ders görme imkânı. Baymak Akademi’de 2 adet derslik ve ısıtma grubu içerisinde kombi ve kazandan doğalgaz sobasına, su grubu içerisinde yangın hidroforlarından sirkülasyon pompalarına, sıcak su hazırlayıcı grubu, soğutma cihazları, sistem yardımcı ekipmanları, otomasyon üniteleri ve geleceğin ürünleri yenilenebilir enerjiyi kapsayan tüm ürünler, değişik otomasyon ve değişik tesisat bağlantıları üniteleriyle birlikte her türlü otomasyon sistemi bulunuyor. Katılımcılar burada Baymak’ın uzman teknik kadrosundan teorik ve uygulamalı dersler alabiliyorlar. Eğitim saatleri dışında ise katılımcıların dinlenebileceği ve serbest çalışma yapabilecekleri alanlar da mevcut.


Tüm katılımcılar için eğitimlerin ücretsiz olduğu Baymak Akademi bünyesinde; çağrı merkezi eğitimleri, yetkili servis personeli eğitimleri, bayi ve satış kanalı eğitimleri, tesisatçı eğitimleri, proje ve gaz dağıtım firmalarına hazırlanan özel eğitimlerin yanı sıra üniversite ve teknik meslek lisesi öğrencilerine müfredat paralelinde geliştirilen eğitimler de veriliyor.

Satış Sonrası Hizmetler Müdür Yardımcısı Mustafa Bozkurt: ”Nitelikli İş Gücünün Yetişmesini Hedefliyoruz“

“Baymak Akademi ile sektörün güncel ve gelecek eğitim ihtiyaçları belirlenerek bu konular üzerinde titizlikle hazırlanan yıllık eğitim planı çerçevesinde, disipline edilmiş bir şekilde eğitimleri uygulamalı ve teorik derslerle destekleyerek katılımcıların ve sektör çalışanlarının konusunda en üst donanıma sahip olmasını, insana değer veren, ülkesini teknolojik olarak ileri taşıyabilecek nitelikli iş gücünün yetiştirilmesini hedefledik.

Bu kapsamda da sadece kendi bünyemizde çalışanlara değil tüm sektöre ve bu sektörün geleceği olduğuna inandığımız bugünün öğrencilerine sektörün, dijital çağın ve müşterilerin beklentilerine uygun teorik ve uygulamalı içerikler hazırladık. Bunun yanı sıra özellikle teknik kadroya yönelik çalışmalar ile öncelikli olarak uygulamalı eğitimleri hayata geçirirken, eğitim programımıza katılan öğrenci ya da sektör çalışanlarını satış ve hizmet sürecinde de müşteriye en yüksek memnuniyeti sağlayabileceği müşteri iletişimi eğitimleri de veriyoruz”.

“Bugüne Kadar 2 Binden Fazla Kişiye Eğitim Verdik”

“Baymak Akademi 2018 yılı mayıs ayında Tuzla’da bulunan Tepeören fabrikamızda kuruldu. Açıldığı günden bu yana 2 binden fazla kişiye 1300 saat eğitim verilerek, teknik eğitim seviyelerinin artırılması sağlandı. Baymak olarak benimsediğimiz “İşimiz sizi anlamak” felsefemizi Akademide yer alan eğitim programlarımıza da yansıttık. İnsana değer veren bir hizmet anlayışı için eğitimlerimizde saygılı, adil, şeffaf ve dürüstlük ilkelerimizi temel aldık. Bunun yanı sıra akademide yer alan aktif otomasyon sistemleriyle eğitim alan sektör çalışanları, sahada daha kaliteli hizmet vermeye başladı. Bu kaliteli ve konusunda uzman kişilerin verdikleri hizmet marka ve tüketici arasındaki bağı güçlendirdi”. 

“Üniversite ve Teknik Meslek Lisesi Öğrencilerine Eğitimler Veriyoruz”

“Baymak Akademi’de genç üniversite öğrencileri, teknik meslek lise öğrencileri, tesisatçılar –uygulamacılar ile proje mühendisleri ve bu sektörde daha iyi olabilmek için çalışan herkes eğitim alabiliyor. Kurs süresince eğitimlerini başarıyla tamamlayan katılımcılara Eğitime Katılım Sertifikası verilmektedir. Bu eğitimler ile kendilerini teknik eksiklikleri konusunda destekleyen ve eksiklerini kapatan katılımcıları daha iyi bir teknik geleceğe ve iş imkânına hazırlamış oluyoruz”.

“Üniversiteler, Teknik Liseler ile Ortak Çalışmalar Gerçekleştiriyoruz”

“Baymak akademi olarak üniversitelerden teknik liselere, sektör çalışanlarından özel kuruluşlara kadar pek çok ortak çalışma gerçekleştirdik. Bu kapsamda iş birliği gerçekleştirdiğimiz alanlar arasında; personel eğitimleri, çağrı merkezi eğitimleri, bayi ve satış kanalı eğitimleri, tesisatçılara yönelik eğitimler, proje firmalarına verilen eğitimler, üniversite öğrencilerine yönelik eğitimler, anadolu teknik liseleri, endüstri meslek liseleri, kurum ve kuruluşlara ait eğitimler, gaz dağıtım firmaları, okulların meslek lisesi öğretmenlerine yönelik eğitimler, mental eğitimler yer alıyor”.

“Eğitimlerimizi Türkiye’nin Dört Bir Yanında Düzenliyoruz”

“Sektörün geleceği için tüm firmaların destek ve yatırımlarıyla çalışan eğitimi noktasında özverili olması gerektiğini düşünüyoruz. Sektörde, sahada ihtiyaç duyulan eğitim eksikliklerinin minimum düzeye indirilmesi için uzman teknik kadroların düzenlediği eğitimler, büyük bir önem arz ediyor. Biz Baymak Akademi’de bunu hedefliyoruz. Ancak eğitimlerimizi sadece Akademi ile sınırlamıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan sektör temsilcilerinin bulunduğu illere giderek orada da eğitimler düzenliyoruz. Bu kapsamda geçen yıl akademi dışında 40 ilde 2610 kişiye 485 saat süren eğitimler düzenledik. Amacımız örnek bir rol model oluşturarak bu eğitimleri yaygınlaştırmak”. 


 


İlginizi çekebilir...

İGDAŞ'ın Yeni Genel Müdürü Belli Oldu

İBB iştiraklerinden İGDAŞ'ın başına ekonomist ve siyaset bilimi konusunda çalışmaları olan Dr. Mithat Bülent Özmen atandı....
25 Eylül 2019 Çarşamba

İklimlendirmede Güney Afrika Pazarı Mercek Altında

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Güney Afrika'nın Johannesburg kentine Sektörel Ticaret Heyeti organizasyonu düzenledi. Heyete İS...
25 Eylül 2019 Çarşamba

Danfoss, Soğutkan Haftası'nı Kutladı

Danfoss, geleneksel olarak gerçekleştirdiği Soğutkan Haftası'nı bu yıl da web seminerler ile kutladı. Danfoss hafta boyunca çözümlerini sunduğu ül...
25 Eylül 2019 Çarşamba

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.