E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Yapı Kimlik Belgesi - Yapı Yasası ve Yapı Sigortası

Yapı Kimlik Belgesi - Yapı Yasası ve Yapı Sigortası

30 Mayıs 2019 Perşembe | YAYINCIDAN
282. Sayı (Haziran 2019)
179 kez okundu

B2B Medya Yayın Grubumuz dergilerinden Yalıtım dergimiz ile Çatı ve Cephe dergimizin gelenekselleşen ödül törenleri 7 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşti. “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri” ve “Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri” sahiplerini buldu. Aday olan firmaları ve kazananları bir kere de bu satırlarda tebrik ediyor, ödül törenimize katılarak ödül takdim eden İMSAD, SUDER, ÇATIDER; PANELDER, CEPHEDER başkan ve başkan yardımcılarına teşekkürlerimi sunuyorum.

Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan törenin açılış konuşmasında “Enerji kimlik belgesi gibi bir yapı belgesi verilmesinin” altını çizerek, yapı yasası çıkarılması ve en az beş yıllık bir yapı sigortasının olması gerektiğini dile getirdi. Son derece yerinde gördüğümüz bu talebin yapı sektöründe zedelenen güven unsurunun yeniden kazanılması açısından, kamu karar vericileri ve yasa yapıcı tarafından önemsenmesi, sektörümüzün kanaat önderlerince de takipçisi olunmasının gerektiğini düşünüyorum.

Konuk Yazar sayfamızda İSKİD Başkanı Ozan Atasoy, iklimlendirme sektörümüzün İhracattaki başarısını ve büyüme ivmesini vurgulayarak, soğutucu akışkanlar konusundaki gelişmeleri, üniversite sanayi işbirliği-uzmanlık okulları, ÖTV’nin kaldırılması, Ar-Ge, Ür-Ge konularında yapılan çalışmaları okurlarımız için paylaşıyor. İlgiyle okuyacağınızı umuyorum.

Bu sayımızda yeni bir yazı dizisine başladık. Yıllardır ilgiyle izlediğimiz sektörümüzdeki eğitim çalışmaları ve firmaların ihdas ettikleri “akademi” kurumlarını okurlarımız için sayfalarımıza almaya başladık. İlk eğitim kurumu “Bosch Termoteknik Akademi” oldu. Bosch Termoteknik Akademi hakkında Pazarlama Direktörü Ali Aktaş’ın aktarımlarını okumanızı öneririm.

Babam Hacı Muhittin Ceyhan Hakk’kın rahmetine kavuştu
Babam Hacı Muhittin Ceyhan, mübarek Ramazan günleri içinde 11 Mayıs tarihinde Hakk’ın rahmetine kavuştu. Allah mekanını Cennet Eylesin. Nur içinde yatsın. Haberdar olup arayarak, yazarak acımızı paylaşan tüm dostlarımıza ailem ve B2B Medya mensuplarımız adına müteşekkirim. 

Okurlarımızın Ramazan Bayramını tebrik eder, esenlik içinde ve sevdikleriyle birlikte nice bayramlara kavuşmalarını temenni ederim.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 


İlginizi çekebilir...

ÖTV Tüm Ürünlerde Kaldırılsın

İSİB Başkanı Mehmet Şanal bu sayımızın Konuk Yazar sayfasında yazdı....
2 Ağustos 2019 Cuma

Soğutma Klima Sektörü İstatistikleri Neyi Gösteriyor?

Türkiye iklimlendirme sektörü üreticilerinin sivil toplum örgütü İSKİD, her yıl olduğu gibi bu yıl da sektör istatistiklerini yayımladı....
4 Temmuz 2019 Perşembe

Tesis Yönetimi

Türkiye Tesis Yönetimi Konferansı'nın ikincisi geçtiğimiz ay Yenikapı Fuar ve Gösteri Merkezi'nde yapıldı....
6 Mayıs 2019 Pazartesi

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.