E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

MTMD Hakan Altepe 12. Çalıştayı Gerçekleştirildi

MTMD Hakan Altepe 12. Çalıştayı Gerçekleştirildi

24 Mayıs 2019 Cuma / 12:00 | HABERLER
282. Sayı (Haziran 2019)
91 kez okundu

Erken yaşta kaybettiğimiz, sektörümüzün değerlerinden merhum Hakan Altepe’ye ithaf edilen MTMD Çalıştayı 11-12 Mayıs tarihlerinde Village Park Country Hotel’de gerçekleşti. Bu yıl 12.’si düzenlenen geleneksel MTMD Çalıştayı’nın konusu “İşletmelerde Zor Zaman Yönetimi” oldu. MTMD 6. Dönem Y.K. Başkanı İrfan Çelimli’nin açılış konuşmasıyla başlayan çalıştay, Hakan Altepe anısına yapılan kısa film ile devam etti. Daha sonra ekonomist Dr. Can Gürlesel, Alarko Holding Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu, Yönetim Danışmanı Levent Taşkın değerli konuşmalar yaptılar. 

Ekonomist Dr. Can Gürlesel yaptığı sunumda dünyada ve Türkiye’deki ekonomik durumu karşılaştırmalı olarak değerlendirdi. Son ekonomik gelişmelere sebep olan etkenleri ve coğrafyamızda gelecekte neler beklendiğini anlatan Gürlesel, ABD ve Avrupa Merkez Bankası’nın stratejileri doğrultusunda USD ve EUR piyasalarındaki durumu değerlendirdi. Yeni ekonomi programı hakkında görüş ve beklentilerini de açıklayan Gürlesel, Türk ekonomisinin ekonomik dengelemedeki yeri, mali disiplin, finansal istikrar ve risk konularına vurgu yaptı. Gürlesel, inşaat sektörünün durumu hakkında rakamsal veriler ve olasılık senaryolarından bahsederek sunumunu tamamladı.

Alarko Holding Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu sektördeki tecrübelerini aktardığı konuşmasında, şirketlerin bu zor dönemlerde yapması gerekenleri ve büyüme hedefindeki Türk ekonomisi için görüşlerini paylaştı. Yavrucu, zor dönemlerden birçok kez geçmiş bir üst düzey yönetici olarak geniş bir perspektiften değerlendirmeler yaptı, değerli tavsiyelerde ve öngörülerde bulundu.

Yönetim Danışmanı Levent Taşkın ise yönetimsel olarak değişimin ve gelişimin öneminden söz ederek başladığı konuşmasında mücadeleyi sürdürmenin, hızlı ve esnek olabilmenin, son teknoloji ve yeni metotları kullanabilmenin ve trendleri takip etmenin önemini vurguladı. Liderlik kavramı ve liderlik stilleri konuşmanın bir diğer önemli başlığı idi. Taşkın’a göre kriz dönemlerinde öne çıkan bir başka konu da şirketlerin iletişim ve raporlama konusuydu. Etkili raporlama ile şirketin çizeceği rota sayesinde çözüm üretme becerilerinin artacağını vurgulayan Taşkın, yurt dışı yönetim deneyimlerinden örneklerle iletişim, liderlik ve kriz yönetimi konusunda ışık tuttu.

İkinci günde ise katılımcılar içinde bulunulan zor zamana ilişkin tespitlerini ve çıkış yolları hakkında çözüm önerilerini dile getirdiler. Bu çözümlerde yurt dışı pazarının, birlikte hareket etmenin önemi, ilkeli olmak, sözleşme şartlarının iyileştirilmesi ve yaşanan sorunların yatırımcı ve ana yüklenicilere anlatılması konuları ön plana çıktı.
 


 


İlginizi çekebilir...

Cazgır A.Ş. Alt Bayileri Roma ve Venedik'i Gezdi

Termo Teknik'in Karadeniz Bölge Bayi Cazgır A.Ş., bayilerini İtalya'nın ve dünyanın en önemli turizm rotaları arasında yer alan, tarihi ve mim...
12 Haziran 2019 Çarşamba / 09:30

Yapı Sektörünün Dijital Geleceği Günümüze Taşınıyor

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 18-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Yapı Fuarı '' Turkeybuild İstanbul'da yapı sektörünün...
10 Haziran 2019 Pazartesi / 10:18

İSKİD Üniversite ve Sanayi İş Birliği Faaliyetleri Devam Ediyor

İSKİD, Yeditepe Üniversitesi ve Arel Üniversiteleri'nin Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği öğrencileriyle buluştu....
24 Mayıs 2019 Cuma / 11:55

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.