E-Dergi Oku 

MTMD Hakan Altepe 12. Çalıştayı Gerçekleştirildi

MTMD Hakan Altepe 12. Çalıştayı Gerçekleştirildi

24 Mayıs 2019 | HABERLER
282. Sayı (Haziran 2019)
1.188 kez okundu

Erken yaşta kaybettiğimiz, sektörümüzün değerlerinden merhum Hakan Altepe’ye ithaf edilen MTMD Çalıştayı 11-12 Mayıs tarihlerinde Village Park Country Hotel’de gerçekleşti. Bu yıl 12.’si düzenlenen geleneksel MTMD Çalıştayı’nın konusu “İşletmelerde Zor Zaman Yönetimi” oldu. MTMD 6. Dönem Y.K. Başkanı İrfan Çelimli’nin açılış konuşmasıyla başlayan çalıştay, Hakan Altepe anısına yapılan kısa film ile devam etti. Daha sonra ekonomist Dr. Can Gürlesel, Alarko Holding Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu, Yönetim Danışmanı Levent Taşkın değerli konuşmalar yaptılar. 

Ekonomist Dr. Can Gürlesel yaptığı sunumda dünyada ve Türkiye’deki ekonomik durumu karşılaştırmalı olarak değerlendirdi. Son ekonomik gelişmelere sebep olan etkenleri ve coğrafyamızda gelecekte neler beklendiğini anlatan Gürlesel, ABD ve Avrupa Merkez Bankası’nın stratejileri doğrultusunda USD ve EUR piyasalarındaki durumu değerlendirdi. Yeni ekonomi programı hakkında görüş ve beklentilerini de açıklayan Gürlesel, Türk ekonomisinin ekonomik dengelemedeki yeri, mali disiplin, finansal istikrar ve risk konularına vurgu yaptı. Gürlesel, inşaat sektörünün durumu hakkında rakamsal veriler ve olasılık senaryolarından bahsederek sunumunu tamamladı.

Alarko Holding Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu sektördeki tecrübelerini aktardığı konuşmasında, şirketlerin bu zor dönemlerde yapması gerekenleri ve büyüme hedefindeki Türk ekonomisi için görüşlerini paylaştı. Yavrucu, zor dönemlerden birçok kez geçmiş bir üst düzey yönetici olarak geniş bir perspektiften değerlendirmeler yaptı, değerli tavsiyelerde ve öngörülerde bulundu.

Yönetim Danışmanı Levent Taşkın ise yönetimsel olarak değişimin ve gelişimin öneminden söz ederek başladığı konuşmasında mücadeleyi sürdürmenin, hızlı ve esnek olabilmenin, son teknoloji ve yeni metotları kullanabilmenin ve trendleri takip etmenin önemini vurguladı. Liderlik kavramı ve liderlik stilleri konuşmanın bir diğer önemli başlığı idi. Taşkın’a göre kriz dönemlerinde öne çıkan bir başka konu da şirketlerin iletişim ve raporlama konusuydu. Etkili raporlama ile şirketin çizeceği rota sayesinde çözüm üretme becerilerinin artacağını vurgulayan Taşkın, yurt dışı yönetim deneyimlerinden örneklerle iletişim, liderlik ve kriz yönetimi konusunda ışık tuttu.

İkinci günde ise katılımcılar içinde bulunulan zor zamana ilişkin tespitlerini ve çıkış yolları hakkında çözüm önerilerini dile getirdiler. Bu çözümlerde yurt dışı pazarının, birlikte hareket etmenin önemi, ilkeli olmak, sözleşme şartlarının iyileştirilmesi ve yaşanan sorunların yatırımcı ve ana yüklenicilere anlatılması konuları ön plana çıktı.
 


 


İlginizi çekebilir...

Vaillant, Pandemi Döneminde "Evde konfor" Odağında Attığı Adımları "XCO'20"de Anlattı

Vaillant, 'Deneyim Tasarımı ve Yönetimi Zirvesi XCO'20'de, pandemi döneminde değişen müşteri deneyimi ve bu alanda atılan adımları anlattı...
21 Mayıs 2020

MTMD 'Pandemi Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Webinar'ı Gerçekleşti

Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği 20 Mayıs Çarşamba günü, saat 14.00-15.15 arasında 'Pandemi Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Yaklaşımları Webi...
21 Mayıs 2020

Alarko Carrier ACademi'den "Pandemi Hastaneleri Özelinde Enfeksiyon" Webinarı

Alarko Carrier ACademi Webinar'ları "Pandemi Hastaneleri Özelinde Enfeksiyon" konusuyla devam ediyor...
20 Mayıs 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.