E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

Wenta Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın: 'Yatırımlar Her Zaman Firmaları İleriye Taşır'

Wenta Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın: 'Yatırımlar Her Zaman Firmaları İleriye Taşır'

5 Nisan 2019 Cuma | SÖYLEŞİ
280. Sayı (Nisan 2019)
2.178 kez okundu

Şirketlerinin faaliyetleri ve planları hakkında dergimize bilgiler veren Wenta Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın, “Ekonomik zorluklar olabilir, ülke zaman zaman krizlerle karşı karşıya kalabilir. Bu zararlardan ve ekonomik zorluklardan kaçınmak mümkün olmayabilir ancak dünyadaki gelişmelere ayak uydurmak, teknolojik yeniliklerden faydalanmak biz sanayicilerin elindedir” diyor.

Bize kısaca Wenta’yı tanımlar mısınız?
Tüm çağdaş teknolojileri kullanarak yeni ürünler üretmek, ürettiğimiz bu ürünleri teknik ekip ve donanımlarla tamamlayarak müşteriye sunmak, sektörümüzde çalışan tüm mühendis ve çalışanlarla iş birliği içinde olmak en büyük hedefimiz. Bu anlayış çerçevesinde OSTİM’de küçük bir atölyede başlayan üretim serüvenimiz, bugün geldiği nokta itibariyle Wenta Şirketler Grubu olarak; Ankara ASO 1. OSB’de 4600 m² kapalı ve 2400m² açık alanda, Kırşehir OSB’de 7000m² içinde 3800 m²si kapalı alanda, İzmir Kemalpaşa OSB’de açık ve kapalı alanı bulunan fabrikada sürüyor. Ürettiğimiz ürünler arasında buhar kazanları, buhar jeneratörleri, kızgın yağ kazanları, kızgın su ve kalorifer kazanları, ekonomizerler, degazörler, hidrofor ve genleşme tankları, serpantinli boylerler, buffer tankları ve yakıt tankları yer alıyor.

Şirket yapılanması ve sahip olduğunuz teknoloji, kalite belgeleriniz hakkında bilgi verir misiniz?
40 yıllık tecrübeye sahip Wenta Şirketler Grubu olarak; yerli ve yabancı 105 sertifikaya sahibiz. İstanbul’da bölge müdürlüğü ve 1000m²lik deposu, Bakü/Azerbeycan’da müdürlük ve teknik servisimizle ülke genelinde yaygın bayii ağı, yurtdışı ve ülke içerisinde satış sonrası hizmetler bölümüyle müşterilerimize hizmet sunuyoruz. Wenta Şirketler Grubu, buhar kazanları ve basınçlı kaplar üretimde müşteri odaklı, sürekli iyileşmeyi ve gelişmeyi hedefleyen, çalışanlarımızın katılımını sağlayan, müşteri tercihlerini ve isteklerini daima ön planda tutan, çevreye, doğaya ve topluma saygılı, yaratıcılığı destekleyen, iletişime açık tüm kaynakları verimli kullanan bir yönetim anlayışına sahip. Müşterilerimiz, ortaklarımız, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımızla bütünlük duygusu yaratmak için tüm faaliyetlerimizde ISO 9001 kalite yönetim sistemi şartları, yasal mevzuat şartları ve diğer yasal şartları yerine getiren bir kalite politikasına sahibiz.

İhracatınız ve hedef pazarlarınız hakkında bilgi verir misiniz?
Geniş ürün gamı ile ihtiyaçlara cevap veren Wenta Şirketler Grubu; 2018 yılında, 2017 yılına göre %65 oranında büyüdü. Bu büyümenin %50’si yurtdışı pazarlarındaki paydır. Kısa sürede kalıcı mühendislik çözümleri üreten şirketimiz, Almanya, İspanya, Fransa, Azerbeycan, Rusya, Özbekistan, Kazakistan, Irak, Etiyopya, Moldova vb. ülkeler başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihracat gerçekleştiriyor. Wenta Şirketler Grubu; dünyadaki teknolojik, sektörel gelişmeleri yakından takip ederek geliştirdiği özel tasarımıyla, kaliteli ürün üretimiyle her yıl büyüyerek gelişiyor. Aynı zamanda da dünya piyasalarında rakipleriyle rekabet bakımından en iyi konumda olduğunu gösteriyor.

Yeni dönem hedefleriniz, projeleriniz neler olacak?
Isı sektöründe her geçen gün gelişen ve teknolojinin sunduğu temel çözümlerden biri de yoğuşmalı sistemlerdir. Konvansiyonel sistemlerin yerini yoğuşmalı sistemler alıyor. “Yatırımlar her zaman firmaları ileriye taşır, çalışanlarını motive eder” şiarından hareketle ısıtma sırasında; bacadaki buharın yoğuşmasını sağlayarak elde edilen enerjiyi, ısıtma sistemine aktaran kazanı ve pelet kazan üretimini yeni fabrikamız olan İzmir Kemalpaşa OSB’de üretmeyi planlıyoruz. Bunun için altyapı çalışmalarımız son aşamaya geldi.
Ekonomik zorluklar olabilir, ülke zaman zaman krizlerle karşı karşıya kalabilir. Bu zararlardan ve ekonomik zorluklardan kaçınmak mümkün olmayabilir ancak dünyadaki gelişmelere ayak uydurmak, teknolojik yeniliklerden faydalanmak biz sanayicilerin elindedir.

Wenta Şirketler Grubumuz; deneyimli mühendis kadrosuyla her geçen gün daha verimli, kompakt, modüler, güvenli ve çevreci ürün tasarımları yaparak hem kendini geliştiriyor hem de alanında yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor.

Son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir?
Biz sanayicilerin bu heyecanına ve çabasına devletin de ön ayak olması ve desteklemesi gerekir. Avrupalı rakiplerimize baktığımızda; devlet desteklerinin bir hayli fazla olduğunu görüyoruz. Bunlara, ucuz hammadde teminini, enerji girdi maliyetlerinin açık açık düşük olmasını, işçilik maliyetlerinde ve sosyal ödemelerde devlet desteğini, nakliye desteğini, çeşitli ülkelere göre ayarlanmış özel alacak sigortalarını sayabiliriz. Avrupalı rakiplerimize devletleri tarafından yapılan desteklerin, bizim devletimiz tarafından da biz yerli üreticilere yapılmasını istiyoruz.


 


İlginizi çekebilir...

Rima Isı Sistemleri Pazarlama Müdürü Seçil Mert: "Dünyanın Önde Gelen Isı Eşanjörü Üreticisi Olacağız"

Bu sene 50. yılını kutlayan Rima Isı Sistemleri, Edirne'de gerçekleştirdiği modern tesis yatırımı ile ürün gamını genişletiyor. Özellikle yerli ıs...
25 Eylül 2019 Çarşamba

Bestherm İklimlendirme Genel Müdür Yardımcısı Erol D. Porsemay: "Tecrübemizi Ferroli ile Global Bir Konuma Taşıyacağız"

Dünyanın önde gelen iklimlendirme devlerinden Ferroli, Türkiye'deki üretim, satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmesi için Bestherm İklimlendirm...
25 Eylül 2019 Çarşamba

DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna: "Müşteri Memnuniyeti ve Deneyimini Geliştirecek Birçok Proje Gerçekleştiriyoruz"

Ürün tasarlamanın, geliştirmenin, üretmenin ve yatırım yapmanın tek başına yeterli olmadığı günümüzde, DemirDöküm müşteriyi odağına alarak geliştirdiğ...
25 Eylül 2019 Çarşamba

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.