E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Değişim Rüzgarları Eserken Kimileri Duvar Örer, Kimileri Yeldeğirmeni Kurar

Değişim Rüzgarları Eserken Kimileri Duvar Örer, Kimileri Yeldeğirmeni Kurar

2 Nisan 2019 Salı / 16:33 | YAYINCIDAN
280. Sayı (Nisan 2019)
58 kez okundu

İSEDA Başkanı Turhan Karakaya, bu sayımızın Konuk Yazar sayfalarındaki “F-Gaz Yönetmeliği ve Sektöre Etkileri” başlıklı yazısını yukarıdaki Çin atasözüyle bitiriyor. HCFC ve HFC gazlar hakkında gelişmeleri ve bu alanda ülkemizin yasal mevzuat ve uygulamalarını özetleyen; florlu sera gazlarına ilişkin yönetmelik, 63 teknik öğretmen ve 4388 teknik personelin İSEDA tarafından eğitilmesi ve belgelendirmesi konularında okurlarımıza bilgi aktaran yazısını okumanızı öneririm.

İklimlendirme sektörümüz bir yandan İSİB organizasyonları ile ihracat pazarları yaratmak için üstün bir gayret içindeyken öte yandan fuar ve kongreler de sektörün pazar canlılığı kazanması için yeni fırsatlar sunuyor. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan 14. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi (TESKON 2019) buluşması iklimlendirme sektörümüzün kanaat önderlerini İzmir’de bir araya getirecek. 11-15 Mart tarihlerinde Almanya’da Frankfurt Messe’nin düzenlediği ISH Frankfurt 2019 Fuarı, sektördeki dijitalleşme ve enerji dönüşümünü gözler önüne serdi. Fuarda; ısıtmada ileri teknoloji, iç hava kalitesi, nesnelerin interneti, otomasyon, akıllı su yönetimi ve içme suyu arıtımı konuları öne çıktı. Yapılmış ve yapılacak bu iki önemli buluşma ile ilgili ayrıntıları sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Form şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Tunç Korun söyleşi sayfalarımızda; Amerikalı klima üreticisi Lennox ile lisans anlaşması yaparak, oluşturdukları özel hat yatırımıyla üretimine başladıkları Lennox marka paket klima cihazları konusunda merak edilen tüm ayrıntıları okurlarımızla paylaşıyor. Wenta Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın “Yatırımlar Her Zaman Firmaları İleri Taşır” başlığını attığımız söyleşide, şirketlerinin faaliyetleri ve planları hakkında bilgiler verirken, “Ekonomik zorluklardan kaçmak mümkün olmayabilir, ancak dünyadaki gelişmelere ayak uydurmak, teknolojik yeniliklerden faydalanmak biz sanayicilerin elindedir” diyor. Her iki söyleşimizi de ilgiyle okuyacağınızı düşünüyorum.

Yayın danışmanımız Muhittin Tekman’ın “Ülkemizin Arz Güvenliği ve Daha Ucuz Doğalgaz İçin TANAP Devrede” başlıklı, Levent Taşkın’ın “Lider Yönetici Olmak Neden Önemlidir?” başlıklı yazıları ve sayfalarımızda yer verebildiğimiz teknik makaleler dergimizin bu sayısını hayli zenginleştirdi. Yazarlarımıza teşekkür ediyor, iklimlendirme sektörümüzün verimli ve başarılı bir bahar dönemi geçirmesini temenni ediyorum.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan
B2B Medya Genel Müdürü


 


İlginizi çekebilir...

Tesis Yönetimi

Türkiye Tesis Yönetimi Konferansı'nın ikincisi geçtiğimiz ay Yenikapı Fuar ve Gösteri Merkezi'nde yapıldı....
6 Mayıs 2019 Pazartesi / 15:27

Yetişmiş Personeli Kaybetmek

Pek çok firmada tepe yöneticiliği yapan ve iklimlendirme sektörünün yakından tanıdığı yönetim danışmanı Levent Taşkın, Görüş sayfamızda 'Personel ...
5 Mart 2019 Salı / 10:11

Tehditlerden Fırsat Çıkar mı?

Swot analizi yaparken üstün ve zayıf yanlarımızın yanı sıra, işletme için iç ve dış tehditler ile iç ve dış fırsatlar incelenir. Bu analiz çerçevesind...
6 Şubat 2019 Çarşamba / 17:06

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.