E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği, Pakistan HVAC Fuarına Katıldı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği, Pakistan HVAC Fuarına Katıldı

15 Şubat 2019 Cuma / 13:33 | HABERLER
279. Sayı (Mart 2019)
438 kez okundu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) 13-15 Şubat tarihleri arasında Pakistan'ın Karaçi kentinde düzenlenen HVAC Expo fuarına katıldı. Karaçi, Lahor ve İslamabad’da her yıl dönüşümlü olarak gerçekleştirilen HVAC Expo’da Türk firmaları ilgi odağı oldu.

Sektör ihracatının arttırılması ve Türk iklimlendirme sektörünün global pazarlarda daha güçlü ve rekabetçi olabilmesi için 2019 yılında yoğun bir fuar takvimi hazırlayan İSİB, bu kapsamda Pakistan HVAC Expo için Milli Katılım Organizasyonu düzenledi. 11 iklimlendirme firması ile fuarda yerini alan İSİB, hazırladığı stantta Türk iklimlendirme sektörünü tanıtıcı faaliyetlerde bulundu.

İSİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Zeki Poyraz ve Metin Duruk, sektör temsilcileri ile birlikte fuarın açılışını gerçekleştirdi. ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan, Mısır ve Pakistan’dan sektörün önde gelen temsilcileri ile bir araya gelen İSİB Heyeti, Türkiye ve Pakistan ticaretinin uzun dönemde artırılması ve Türkiye ile Pakistan arasında imzalanması beklenen Serbest Ticaret Anlaşması konularında görüşmelerde bulundu. Görüşmelere Karaçi Başkonsolosu Tolga Uçak da eşlik etti. 

Katılım sağlayan firmalardan görüşler:

Şafak Bahadır (Element Otomatik Basınç Kontrol Cihazları San. Tic. Ltd. Şti.) "Güçlü bir fuar oldu. Beklediğimizden daha iyi. İSİB’in organizasyonu da başarılı. Olabilecek aksaklıklar İSİB tarafından giderildi. Fuardan genel olarak memnunuz".

Ayk Serdar Didonyan (Sarbuz Isı Transfer Cih. San. Tic. A.Ş.) : "Pakistan bizim kardeş ülkemiz. Meslektaşlarımızla görüşme imkanımız oldu. Endüstriyel soğutmada yatırımların devam ettiği ülkede Sarbuz ürünleri ile rekabetçi bir konumdayız. İSİB’e Milli Katılım Organizasyonu düzenlediği için de teşekkür ederiz".

Faruk Kömürcü (Erbay Soğutma Isıtma San. Ve Tic. Ltd. Şti.) : "Türkiye ve Pakistan arasındaki serbest ticaret anlaşmasının mutlaka imzalanması gerek. Vergi oranlarının düşürülmesi rekabet gücümüzü artıracaktır. Fuar genel olarak hareketli. Türk iklimlendirme firmalarının bölge pazarında potansiyelini artıracağına inanıyorum. İSİB’in Milli Katılım Organizasyonunu da başarılı buldum. Tüm firmalarımızın İSİB’in bu organizasyonlarına katılımını öneriyorum".

Bilal Bahçıvan (Bahçıvan Elektrik Motor San.Tic. Ltd. Şti.) : "Pakistan’da Türk iklimlendirmecisinin şansı yüksek. Hindistan yerine Türkiye’den ürün almak istiyorlar. AB standartlarındaki ürünleri rekabetçi fiyatlarla bizlerden alabiliyorlar. Fuar konsantre bir özelliğe sahip. Firmamıza yapılan ziyaretlerden de oldukça memnun kaldık".

Görsev Baş (Thermoway Termik Cihazlar ve Makine San.Tic. A.Ş.) :
"Etkili bir fuar ancak bu durum ürün grupları olarak değişiyor. Ziyaretçi anlamında çok güçlü değil ancak yine de güzel bir fuar oldu. Bizim için tatmin edici bir fuardı. İSİB’in organizasyonundan da oldukça memnunuz".

Alper Öcal (Vatbuz Ltd. Şti.) : "Güzel bir fuar organizasyonu gerçekleştirilmiş. Görüşmek istediğimiz katılımcılarla görüşme imkanı elde ettik. Son kullanıcı anlamında fazla bir görüşmemiz olmadı ama zaten beklentimiz de bu değildi. Fuara katıldığımız için memnunuz".

Serkan Mutcalı (General Filter Havak Filtre San. Ve Tic. A.Ş.) : "Pakistan’da Türk firmalarına karşı olumlu bir yaklaşım gördüm. İki ülke arasında serbest ticaret anlaşmasının gerçekleşmesi ile potansiyelimiz daha da artacaktır. İSİB’in de milli katılım organizaasyonu düzenlemesi elimizi daha da güçlendirdi. Birlik çatısı altında katılmamız avantajımız oldu".

Mustafa Sezer (Venco Havalandırma Yedek Parça Mak. San. Ve Tic. A.Ş.) : "Pakistan, gelişmekte olan bir ülke ve önemli bir pazar. Verimli bir fuar oldu. Ziyaretçi profili ve sayısı bizi tatmin etti. İSİB’in organizasyonu da başarılıydı. Bu organizasyona dahil olduğumuz için memnunuz".

Nazar Bugubaev (Doğu İklimlendirme A.Ş.) : "Pakistan bizim önem verdiğimiz hedef pazarlardan biri. Fuarın Karaçi’deki tanıtımı iyiydi. Fuardaki yerimiz ve ziyaretçi sayımızdan da memnun kaldık. Fuarın genel organizasyonu ve İSİB’in milli katılımı da başarılıydı".

Onur Töngüt (MGT Filtre) : "Pakistan pazarındaki hacmimizi artırmaya devam ediyoruz. Pakistan’da geçmiş senelerde katıldığımız fuarlardan da memnun kalmıştık. Bu seneki fuardan da memnunuz. Pakistan pazarının MGT kalitesinden memnun olduğunu düşünüyorum".

Serdar Tümen (Friterm A.Ş.) : "26.’sı düzenlenen Pakistan HVAC fuarında yoğun müşteri ziyareti yaşadık. Alıcılar, müteahhitler, danışmanlar ve derneklerle buluşma, görüş alışverişinde bulunma şansımız oldu. Yeni ilişkiler oluşturma açısından faydalı olan bu fuara katılımımızın doğru bir karar olduğunu gördük. Önümüzdeki yıllarda da işbirliğimizi geliştirmek ve partnerlerimizle hedeflerimize ulaşmak için fuarlara katılım sağlamayı planlıyoruz".

Fuara katılan firmalar

Bahçıvan Elektrik Motor San.Tic. Ltd. Şti.
Element Otomatik Basınç Kontrol Cihazları San. Tic. Ltd. Şti.
Friterm A.Ş.
General Filter Havak Filtre San. Ve Tic. A.Ş.
MGT Filtre San. Ve Tic. A.Ş.
Sarbuz Isı Transfer Cih. San. Tic. A.Ş.
Thermoway Termik Cihazlar ve Makine San.Tic. A.Ş.
Vatbuz Ltd. Şti.
Venco Havalandırma Yedek Parça Mak. San. Ve Tic. A.Ş.
Doğu İklimlendirme A.Ş.
Erbay Soğutma Isıtma San. Ve Tic. Ltd. Şti.


 


İlginizi çekebilir...

Ünveren A.Ş. 'den Yeni Ürün. Battal boy UAS® Akrobat Kollar

Endüstriyel havalandırma sektörünün 69 yıllık köklü firması, çalışanların sağlığının korunması açısından çok önemli rolü olan UAS® Akrobat Kolları y...
17 Mayıs 2019 Cuma / 13:33

teskon+SODEX ile İklimlendirme Sektörünün Rüzgarı İzmir'den Esti

Türkiye ekonomisinin en hızlı büyüyen sektörlerinden iklimlendirme sektörü, gücünü 17-20 Nisan 2019 tarihleri arasında İzmir'de düzenlenen teskon&...
13 Mayıs 2019 Pazartesi / 14:09

Wilo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Ürek Oldu

Pompa sistemleri sektörünün lider markası Wilo Türkiye'de, üst düzey bir atama gerçekleşti. Mehmet Ürek, Wilo Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. ...
16 Nisan 2019 Salı / 16:50

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.