E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Tehditlerden Fırsat Çıkar mı?

Tehditlerden Fırsat Çıkar mı?

6 Şubat 2019 Çarşamba / 17:06 | YAYINCIDAN
278. Sayı (Şubat 2019)
93 kez okundu

İsmail Ceyhan
B2B Medya Genel Müdürü

Swot analizi yaparken üstün ve zayıf yanlarımızın yanı sıra, işletme için iç ve dış tehditler ile iç ve dış fırsatlar incelenir. Bu analiz çerçevesinden gelişmeler değerlendirilip kısa, orta ve uzun vade planlamalar yapılır. Küçük, orta, büyük her ciddi müessesenin bu analizleri yapması gerekir. İklimlendirme sektörümüz için uzun yıllar yayıncılık yapmakta olan biri olarak ben de yayın yaptığım sektörün firmalarının ve STK’larının gelişmelere bağlı olarak pozisyon aldığına ve büyüme trendini koruduğuna tanıklık etmekteyim. Günümüzde ve önümüzdeki dönemde iklimlendirme sektörümüzün iç pazarın daralması tehdidi karşısında, dış pazara dönük çalışmaların meyvelerini vereceğine, ihracatta büyük başarılar yakalayacağına, iç pazara dönük yabancı sermaye girişlerinin artacağına inanıyorum. Bu bağlamda haber sayfalarımızda ilk haber olarak yer verdiğimiz, Form Şirketler Grubu ve Mitsubishi Heavy Industries işbirliği haberini memnuniyet verici bir gelişme olarak değerlendiriyor, başarılar diliyorum.

Konuk yazar sayfamızda, Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği (MTMD) Başkanı İrfan ÇelimliPiyasadaki Güncel Güven Sorunu ve Öneriler” başlığı ile görüşlerini Tesisat dergimizin okurları için yazdı. Dr. Kadir İsa “Alternatif Soğutkanlar ve Real Alternatives 4 Life Projesi” başlıklı makalesi ile teknik içeriğimizi zenginleştirdi. İlgiyle okunacağını umuyorum.

Sektörümüzün sivil toplum kuruluşlarında, derneklerimizde seçimli genel kurullar yapılıyor. İSKİD’in Yeni Yönetim Kurulunu ve Yeni Başkanı Ozan Atasoy’u, ESSİAD’ın Yeni Yönetim Kurulunu ve Yeni Başkanı Güray Korun’u kutluyor, başarılar diliyorum.

Şubat sayımızın söyleşi sayfasında Friterm Bakım İşletme Şefi Metin Tekeler ile Friterm’in BREEAM Very Good sertifikalı yeni üretim tesisi hakkındaki görüşmeye yer verdik. Çevreci vizyonuna uygun yeni bir yatırım gerçekleştiren Friterm’i tebrik ediyorum. Örnek uygulamaların çoğaldığına şahit olduğumuz için ayrıca seviniyorum.

Basın yayın sektörümüzde ve özel olarak sektörel yayıncılıkta yaşadığımız zorluklar, tehditler ciddi yayın kuruluşlarını fırsatları değerlendirmeye zorluyor. B2B Medya dergilerimizin son iki-üç yıldır web, mobil ortamlarda hızlı bir büyüme göstererek yaygınlaşması ve daha fazla okura ölçümlenebilir ve etkileşimli iletişim kurma fırsatı sunması, gelecek için de güven duymamızı pekiştiriyor. Haber sayfalarımızda haberimizi okumanızı öneririm.

En derin saygılarımla


 


İlginizi çekebilir...

Yapı Kimlik Belgesi - Yapı Yasası ve Yapı Sigortası

B2B Medya Yayın Grubumuz dergilerinden Yalıtım dergimiz ile Çatı ve Cephe dergimizin gelenekselleşen ödül törenleri 7 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşti...
30 Mayıs 2019 Perşembe / 19:14

Tesis Yönetimi

Türkiye Tesis Yönetimi Konferansı'nın ikincisi geçtiğimiz ay Yenikapı Fuar ve Gösteri Merkezi'nde yapıldı....
6 Mayıs 2019 Pazartesi / 15:27

Değişim Rüzgarları Eserken Kimileri Duvar Örer, Kimileri Yeldeğirmeni Kurar

İSEDA Başkanı Turhan Karakaya, bu sayımızın Konuk Yazar sayfalarındaki "F-Gaz Yönetmeliği ve Sektöre Etkileri" başlıklı yazısını yukarıdaki ...
2 Nisan 2019 Salı / 16:33

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.