E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

2019 Yılından Ne Bekliyoruz?

2019 Yılından Ne Bekliyoruz?

14 Ocak 2019 Pazartesi / 14:26 | YAYINCIDAN
277. Sayı (Ocak 2019)
55 kez okundu

İsmail Ceyhan

B2B Medya Genel Müdürü

Aralık sayımızdaki yazımı “Son çeyreği hayli zor geçen bir yılı geride bırakırken, yeni yılın tüm olumsuzluklara rağmen, daha çok çalışarak, aklın ve bilimin ışığında çözümler üreteceğimiz sağlıklı ve esenlik dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum” diye bitirmişim. Bu sayımızda temenninin ötesinde, iklimlendirme sektörümüzün önceki yıl değerlendirmelerini ve önümüzdeki yıl için beklentilerini öğrenmek istedik. Önde gelen firmaların tepe yöneticileri, Tesisat dergimiz için 2018 yılı değerlendirmelerini ve 2019 yılı için öngörülerini hem kendi firmaları açısından hem de sektörel bakış açısından yazdı. İlgiyle okunacağını umuyorum.

Konuk yazar sayfamızda, Isıtma Soğutma Klima Eğitim ve Araştırma Vakfı (ISKAV) Başkanı Taner Yönet vakıf çalışmalarını paylaşıyor ve sektörümüzü vakfa bağış yapmaya davet ediyor. Eğitme, araştırma ve sektörel koordinasyonda önemli bir misyonu yerine getiren vakfın çalışmalarının sürdürülebilirliği açısından bu davetin, olumlu geri dönüşler alacağına inanıyorum.

Üntes Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal yılın ilk söyleşi konuğumuz oldu. Aynı zamanda İSİB Başkanlığını da üstlenen Şanal, röportajında firmasının 50. yılını kutladığına vurgu yaparken, iklimlendirme sektörü için de değerli açılmalarda bulundu ve ihracatın, Ar-Ge’nin önemine, devletten beklentilere değindi. Şanal’ın 2019 yılı değerlendirmeleri ile de örtüşen görüşlerini okumanızı öneririm.

Yılın ilk çeyreğinin seçim atmosferi nedeniyle beklemede geçeceğine, ikinci çeyrek itibariyle hükümetin mevcut ekonomi paketlerine ilave tedbirleri yürürlüğe koyacağına inandığım için dergimizde yayınladığımız değerlendirmelerin de ışığında ihracat fırsatlarını değerlendiren, kaynaklarını verimli yöneten iklimlendirme sektörümüzün 2019 yılını en az zarar, ziyanla geçireceğini umuyorum.

B2B medya grup dergilerimizde güncel gelişmelere bakarak, bizler de alınması gereken tüm tedbirleri almaya, iş dünyası için yeni medya ortam ve uygulamalarını geliştirmeye çalışıyoruz. İstatistiksel veriler, çalışmalarımızın başarısını gösterdiği için siz değerli okurlarımızla paylaşmak istedim. Bu veriler, geçtiğimiz yıl kendi ilanlarımızda deklere ettiğimiz web ve mobil rakamlarımızın bir yılın ardından %40 büyüdüğünü, B2B Medya’nın dijital platformlarda okunma, takip ve izlenme rakamlarının kayda değer bir artış sağladığını gösteriyor. Bu artışı sağlayan, Tesisat dergimizi web ve mobil üzerinden takip eden, sosyal medya kanallarımızdan interaktif iletişimde bulunan okurlarımıza teşekkür ederim.

En derin saygılarımla,


 


İlginizi çekebilir...

Yapı Kimlik Belgesi - Yapı Yasası ve Yapı Sigortası

B2B Medya Yayın Grubumuz dergilerinden Yalıtım dergimiz ile Çatı ve Cephe dergimizin gelenekselleşen ödül törenleri 7 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşti...
30 Mayıs 2019 Perşembe / 19:14

Tesis Yönetimi

Türkiye Tesis Yönetimi Konferansı'nın ikincisi geçtiğimiz ay Yenikapı Fuar ve Gösteri Merkezi'nde yapıldı....
6 Mayıs 2019 Pazartesi / 15:27

Değişim Rüzgarları Eserken Kimileri Duvar Örer, Kimileri Yeldeğirmeni Kurar

İSEDA Başkanı Turhan Karakaya, bu sayımızın Konuk Yazar sayfalarındaki "F-Gaz Yönetmeliği ve Sektöre Etkileri" başlıklı yazısını yukarıdaki ...
2 Nisan 2019 Salı / 16:33

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.