E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
MEC TESİSAT
VESTEL

Daha Etkin, Rekabetçi ve İnovatif Sektöre Ulaşmak...

Daha Etkin, Rekabetçi ve İnovatif Sektöre Ulaşmak...

6 Kasım 2018 Salı / 21:32 | YAYINCIDAN
275. Sayı (Kasım 2018)
20 kez okundu

ISKAV Başkanı A. Metin Duruk, “İklimlendirme Sektörü 2019’a Girerken” başlıklı yazısında, geçtiğimiz yılki değerlendirmesinde dikkat çektiği, inşaat sektöründeki olası krizin sektörümüzü de büyük bir krize sürükleyeceği ve tedbir almamız gerektiği uyarısını hatırlatarak, günümüzde yaşanan sıkıntılara çözümün, gerçeği olduğu gibi kabul etmekten geçtiğini vurguluyor. Metin Duruk, “İklimlendirme sektörümüzün örgütlü gücü sayesinde krizden güçlenerek çıkma imkânı vardır. Bunun için derneklerimiz, İklimlendirme Meclisi ve İSİB bir ve üç yıllık stratejik çalışma plan ve hedeflerini yapmalı, ilan etmeli ve takip ederek sonuç almalıdır” diyor. Konuk Yazar sayfamızı okumadan geçmeyin.

Ekim ayı, iklimlendirme sektörünün ulusal ve uluslararası platformda iki önemli buluşmasına sahne oldu. İSİB tarafından her yıl düzenlenen geleneksel Sektör Buluşması Antalya’da gerçekleşti. Yerli ve yabancı 400 kişinin bir araya geldiği buluşmada, sektörün ihtiyaçları, beklentileri ve hedefleri konuşuldu. Güncel sayfalarımızda yer verdiğimiz ikinci etkinlik olan Chillventa fuarı izlenimleri kapsamında, Türk katılımcıların fuar haberlerine de yer verdik.

Son aylarda yaşanan döviz kurlarındaki dalgalanmanın sektörümüze etkilerini sorduğumuz dosya sayfalarımızda, iklimlendirme sektörünün önde gelen isimlerinin değerlendirmelerini ve yakın gelecek için öngörülerini okurlarımızla paylaştık. İSİB, İSKİD, MTMD, SOSİAD Başkanlarımızın ve firmalarımızın CEO ve Genel Müdürlerinin değerlendirmelerini ilgiyle okuyacağınızı düşünüyorum.

Baymak Ürün Müdürü Rıdvan Öksüz ve FETAŞ Üretim ve Dış Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Taş, Kasım sayımızın röportaj konukları oldu. Röportajlarımızla birlikte çok sayıda teknik makaleye yer verdiğimiz bu sayımızı beğeneceğinizi umuyorum.

Krizden en çok etkilenen sektörlerin başında gelen (300’den fazla dergi ve gazetenin kapandığı günümüz koşullarında) yayıncılık dünyamızın mensubu olarak “Daha etkin, rekabetçi ve inovatif iklimlendirme sektörüne ulaşma hedefi”ne katkıda bulunabilmek için sorumlu yayıncılık anlayışımızla “uçağı havada tutmaya” gayret ettiğimizi değerli okurlarımızla paylaşmak istiyorum.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 


İlginizi çekebilir...

Yetişmiş Personeli Kaybetmek

Pek çok firmada tepe yöneticiliği yapan ve iklimlendirme sektörünün yakından tanıdığı yönetim danışmanı Levent Taşkın, Görüş sayfamızda 'Personel ...
5 Mart 2019 Salı / 10:11

Tehditlerden Fırsat Çıkar mı?

Swot analizi yaparken üstün ve zayıf yanlarımızın yanı sıra, işletme için iç ve dış tehditler ile iç ve dış fırsatlar incelenir. Bu analiz çerçevesind...
6 Şubat 2019 Çarşamba / 17:06

2019 Yılından Ne Bekliyoruz?

Aralık sayımızdaki yazımı 'Son çeyreği hayli zor geçen bir yılı geride bırakırken, yeni yılın tüm olumsuzluklara rağmen, daha çok çalışarak, aklın...
14 Ocak 2019 Pazartesi / 14:26

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.