E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
DAMLASU SOĞUTMA KULELERİ
PİTSAN
KSB
NIBE TÜRKİYE
NİBA SU SOĞUTMA KULELERİ
ALDAĞ
FETAŞ
SAVEN TEKNİK

Chillventa 2018 Katılımcıları Fuardan Memnun Ayrıldılar

Chillventa 2018 Katılımcıları Fuardan Memnun Ayrıldılar

7 Kasım 2018 Çarşamba / 14:18 | GÜNCEL
275. Sayı (Kasım 2018)

İklimlendirme sektörünün önemli fuar organizasyonlarından biri olan Uluslararası Soğutma, Klima, Havalandırma ve Isı Pompaları Fuarı Chillventa, Almanya’nın Nürnberg şehrinde 16-18 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi. Memnuniyet oranının yüksek olduğu fuara Türk firmalarının ilgisi de yoğun oldu.

Almanya’nın Nürnberg şehrinde, 16-18 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Chillventa Fuarı başarı ile gerçekleştirildi. Yoğun ilgi gösterilen fuar, 45 ülkeden bin 19 katılımcı kuruluşu bir araya getirdi. Bir önceki fuara göre, katılımcı firma sayısında yüzde 4, kullanılan stant alanında da yüzde 2’lik bir büyüme kaydedildi.

Türk firmalarının da ilgi gösterdiği fuar için İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Şube Müdürü Ümit Çınar şu açıklamayı yaptı: “Chillventa fuarı soğutma ve klima sistemleri sektöründe uzmanlaşmış bir organizasyon. Fuara ülkemizden de güzel bir ilgi oldu. 9’u milli katılım olmak üzere, 58 firmamız ürünlerini ve faaliyetlerini tanıtma imkânı buldu. Gerek bireysel gerekse milli katılım olarak yer alan firmalarımız fuardan memnun ayrıldı. İSİB olarak da firmalarımızı ziyaret ederek yanlarında olduk. Konsolos yardımcımız da fuar alanını gezerek bizlere destek verdi” diye konuştu. 

Milli katılım firmaları şu şekilde: Adana Teknik Soğutma San. ve Tic. Ltd. Şti., Cenk Endüstri Tesisleri A.Ş., Gökçeler İç ve Dış Tic. A.Ş., İpek Endüstriyel Soğutma Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti., Niba Su Soğutma Kuleleri San. Tic. A.Ş., PFI Ortadoğu End. Kapılar ve Oto. Sis. San. Tic. A.Ş., Refkar Soğutma ve Isı Transfer Cihazları San. Tic. Ltd. Şti., Savaşlar Tesisat Taah. Tic. Ltd. Şti.

İSİB’in fuar alanında yaptığı reklam çalışmalarının da ilgi çektiğini belirten Çınar, hedeflerinin gerek tanıtım faaliyetleri gerekse milli katılımlar ile gelecekte üyelerine yönelik daha etkin ve hedefe odaklı çalışmalar yapmak olduğunu sözlerine ekledi.

Fuarın başlamasından bir gün önce Chillventa Kongre programı çerçevesinde bir araya gelen küresel profesyoneller, bilgi ve görüş alışverişinde bulundular. Bu bir günlük yoğun program, katılımcıların sektördeki en son gelişmeleri derinlemesine ele almalarına fırsat verdi. Chillventa Fuarı Direktörü Daniela Heinkel, bu yılki fuardan duyduğu memnuniyeti; “Chillventa, etkileyici ve hızlı biçimde büyüyor. On yılda altı etkinliği organize ettik, bu yıl, Chillventa için bir kilometre taşı oldu; ilk kez bin katılımcı kuruluş sayısı sınırı aşıldı” sözleri ile dile getirdi.

NürnbergMesse Yönetim Kurulu Üyesi Richard Krowoza ise fuara yönelik şunları söyledi: “Chillventa'daki katılımcıların ve ziyaretçilerin uluslararası menşei, küresel erişimin ne denli etkin olduğunu yansıtıyor. Katılımcıların yaklaşık üçte ikisi ve beklenen 32 bin ticari ziyaretçinin yüzde 60'ı Almanya dışından geldi. Bu, Chillventa'nın Almanca konuşulan dünyada ve ötesindeki endüstri için ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Chillventa'nın uluslararası boyutu, toplam altı ülkeden sunumlar düzenleyen uluslararası pavyonlarla da görülebiliyor. Türkiye, Güney Kore, Tayland, Çek Cumhuriyeti ve ABD'nin yanı sıra Çin, fuara milli katılım gösteren ülkeler. Hem fuar hem de konferans IoT üzerinde yoğunlaştı. Chillventa, geniş ürün ve hizmet yelpazesiyle, soğutma, klima, havalandırma ve ısı pompaları için bileşenler, sistemler ve uygulamalar ile sektöre genel bir bakış sunuyor. Bu yılki sergi ve kongre, nesnelerin interneti, soğutma tesisleri için IT güvenliği, Ulusal Emisyon Koruma Yasası (BImSchV) kapsamında 42. Yönetmelik’in uygulanması, mevcut iklim hedefleri, eko tasarımı, geri kazanım ve soğutucuların iyileştirilmesi gibi konulara odaklandı. F-Gaz Yönetmeliği, kontroller yoluyla verimlilik, ısı transferinde yenilik, veri merkezlerinin iklimlendirilmesi, ısı geri kazanımı ve soğuk su için sistem çözümleri ele alınan konular arasındaydı”.

devamı için tıklayınız...


 


İlginizi çekebilir...

MCE 2018 Katılımcıları, Fuarı Verimli Geçirdiler

....
4 Nisan 2018 Çarşamba / 13:19

Topluluğumuzu Büyütürken

Bu yıl hem benim hem sizin hem de ASHRAE için heyecan verici bir yıl olacak. Bu aynı zamanda birçok zorlukla dolu, meşgul bir yıl da olacak. Yine de...
9 Kasım 2017 Perşembe / 13:34

TTMD 2017 ÇALIŞTAYI YAPILDI

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği'nin geleneksel Çalıştayı, 'Geçmişten Geleceğe ikinci 25. Yılında TTMD' temasıyla 27-29 Ekim tarihleri ar...
9 Kasım 2017 Perşembe / 13:15