E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
MEC TESİSAT
VESTEL

Güzel Şeyler de Oluyor...

Güzel Şeyler de Oluyor...

11 Ekim 2018 Perşembe / 21:31 | YAYINCIDAN
274. Sayı (Ekim 2018)
18 kez okundu

Ülkemizde son aylarda “döviz kurlarındaki dalgalanma”, “özel sektörün döviz cinsinden dış borç riski” ve “yerli üretimin önemi” konuları gündemimizi oluşturuyor. Sanayici başta olmak üzere endüstrinin tüm aktörleri pür dikkat önlemlere ve alacakları aksiyona odaklandı. Zorluklara ve olumsuz haberlere rağmen iklimlendirme sektörümüzden güzel haberler de alıyoruz.

Geçtiğimiz ay, Systemair HSK, Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni fabrikasının açılışını gerçekleştirdi. İsveç Konsolosu Therese Hyden, Systemair CEO’su Roland Kasper ve iklimlendirme sektörümüzden değerli konukların katıldığı açılış moral verdi. Bu örnek yatırımı sektörümüze kazandıran Ayça Eroğlu ve Ayşegül Eroğlu’nu kutluyor, Merhum Başkanımız Vural Eroğlu’nu rahmetle ve özlemle anıyorum. 

İSİB, iklimlendirme sektörümüzün ihracatını artırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ağustos ayında Şili ve Arjantin’e sektörel ticari heyetimizin yaptığı ziyaret olumlu sonuçlar doğuracaktır. Haber sayfalarımızda ayrıntıları okumanızı öneririm. Önümüzdeki günlerde İSİB tarafından Antalya’da gerçekleştirilecek olan sektör buluşmasının da moralleri yükselteceğini düşünüyor, başarılar diliyorum.

Danfoss İş Geliştirme ve İran, Azerbaycan Satış Müdürü Murat Erdoğan ile “Bölgesel Isıtma” konusunda gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi ve GE-Tİ İnşaat Yöneticisi Hakan Özyürek ile yaptığımız söyleşiyi keyifle okuyacağınızı umuyorum.

Konuk yazarımız SOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Karakuş, SOSİAD adına güncel değerlendirmeler yaptı ve dernek çalışmalarını okurlarımıza aktardı.

Dergimizin teknik içeriğini zenginleştiren “Kazan Dairesi ve Konutlarda Periyodik Kontrol”, “Havalandırma Sistemlerinde Gürültü ve Çözümü”, “14 Adımda Kombi Bakım Kılavuzu” başlıklı yazıların yazarlarına teşekkür ediyor, güzel haberlerin çoğalmasını diliyorum.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 


İlginizi çekebilir...

Yetişmiş Personeli Kaybetmek

Pek çok firmada tepe yöneticiliği yapan ve iklimlendirme sektörünün yakından tanıdığı yönetim danışmanı Levent Taşkın, Görüş sayfamızda 'Personel ...
5 Mart 2019 Salı / 10:11

Tehditlerden Fırsat Çıkar mı?

Swot analizi yaparken üstün ve zayıf yanlarımızın yanı sıra, işletme için iç ve dış tehditler ile iç ve dış fırsatlar incelenir. Bu analiz çerçevesind...
6 Şubat 2019 Çarşamba / 17:06

2019 Yılından Ne Bekliyoruz?

Aralık sayımızdaki yazımı 'Son çeyreği hayli zor geçen bir yılı geride bırakırken, yeni yılın tüm olumsuzluklara rağmen, daha çok çalışarak, aklın...
14 Ocak 2019 Pazartesi / 14:26

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.