E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü: "Geniş Bayi Ve Servis Ağı İle Çok Hızlı Ve Güvenilir Hizmet Vermekteyiz"

Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü: "Geniş Bayi Ve Servis Ağı İle Çok Hızlı Ve Güvenilir Hizmet Vermekteyiz"

10 Eylül 2018 Pazartesi | SÖYLEŞİ
273. Sayı (Eylül 2018)
1.456 kez okundu

Şu an itibariyle Fenerbahçe, Kayserispor, Başakşehir, Osmanlıspor, Konya, Sivas, Eskişehir, Gaziantep, Samsun statlarının ısıtma sistemlerini yaparak en çok stat ısıtma referansına sahip olan Çukurova Isı başarılı çalışmalarını sürdürüyor. “Bu başarıda sunduğumuz geniş ürün yelpazesinin yanı sıra vermiş olduğumuz hizmet belirleyici olmakta” diyen Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü şirketlerinin faaliyetleri hakkında dergimize bilgiler aktardı.

FİRMANIZ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Çukurova ısı, ısıtma sektöründe hizmet edebilmek üzere, 1991 yılının ilk çeyreğinde, ısıtılması zor olan büyük ve geniş hacimler için dizayn edilmiş Radyant Isıtma Sistemlerinin pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek amacıyla ayrı bir kimlikle Çukurova İnş. San. ve Tic. A.Ş. bünyesinden doğmuştur. Ülkenin gelişen ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde ürün gamını geliştirmiş ve konusuyla ilgili borulu, açık alevli, elektrikli ve seyyar tip radyant sistemlerden, açık alanlarda kullanılan ısıtıcılara, hava üflemeli sıcak hava üreteçlerine, çatı sızdırmazlık elemanlarına ve hatta doğalgaz yedekleme ekipmanlarına kadar birçok değişik ürünle hizmet etmeye devam etmiştir. Isıtma sistemlerinin yanı sıra proses brülörleri konusunda da çalışmakta olan Çukurova Isı, bugün Amerika’dan Roberts-Gordon Inc., Algas-SDI International LLC, Flynn Burners Corp., Aztec Inc. ve Gas Fired Products Inc. (Space Ray); İngiltere'den Roberts-Gordon Europe Ltd., İtalya’dan Robur SpA, Avustralya'dan Bromic Ltd. ve Japonya’dan Shizuoka Seiki firmalarının Türkiye mümessilliğini sürdürmektedir. Çukurova Isı ayrıca kendi markaları olan Goldsun ve Silversun ile yüksek yoğunluklu infrared ısıtıcılar ve doğalgazlı ısıtıcılar üretmektedir.

ÇUKUROVA ISI’NIN SEKTÖRDEKİ BAŞARI HİKÂYESİNİ ANLATIR MISINIZ?


Çukurova Isı kendi sektöründe faaliyet gösteren ilk firmalardan biridir. Bugün, 20.000’e yaklaşan referansı ile tartışmasız sektörünün en çok referansına sahip, açık ara lider firmasıdır. Bununla birlikte birçok ilki gerçekleştirmek başarı hikâyemizin bir diğer tarafıdır. 2006 yılında Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu gibi Türkiye’nin ilk stadyum ısıtmasını yapmakla beraber Türkiye’nin en büyük açık alan ısıtmasını da yapmış olduk. Şu an itibariyle Fenerbahçe, Kayserispor, Başakşehir, Osmanlıspor, Konya, Sivas, Eskişehir, Gaziantep, Samsun statlarının ısıtma sistemlerini yaparak en çok stat ısıtma referansına sahip firma olduk. Bu başarıda sunduğumuz geniş ürün yelpazesinin yanı sıra vermiş olduğumuz hizmet belirleyici olmakta. Tüm Türkiye’yi kapsayan geniş bayi ve servis ağı ile çok hızlı ve güvenilir hizmet vermekteyiz.

İHRACAT FAALİYETLERİNİZ İLE İLGİLİ BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Türkiye büyüyüp geliştikçe Çukurova Isı olarak bizler de büyümekteyiz. Yeni fabrika, AVM yatırımları yapıldıkça bizler kendimizi geliştirecek alanlar bulmaktayız. Bir yandan da ihracata ağırlık vermek durumundayız. Çukurova Isı iç pazarda en büyükse bu başarısını ihracat içinde gerçekleştirecektir. Bu bağlamda çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor zaten. Her sene yurtdışında en az 3 tane fuara katılıyoruz, katılamadıklarımızı ziyaret ediyoruz. İhracat departmanımızdaki arkadaşların bir ayağı devamlı yurtdışında. Şu an itibariyle 18 ülkede distribütörlüklerimiz var ve markalarımız olan Goldsun ve Silversun’ı özellikle sigara yasağı olan ülkelerde daha da büyütme iddiamız var.

VERDİĞİNİZ HİZMETLER VE ÜRÜNLER NELERDİR? BU NOKTADA FARK YARATAN TEKNOLOJİ VE ÜSTÜNLÜKLERİNİZ NELER?

Borulu radyant, açık alevli radyant, elektrikli ve seyyar tip radyant sistemlerden, açık alanlarda kullanılan ısıtıcılara, hava üflemeli sıcak hava üreteçleri, çatı sızdırmazlık elemanları ve doğalgaz yedekleme ekipmanları gibi birçok değişik ürünle endüstriyel ve ticari ısıtma sistemleri alanlarında hizmet veriyoruz. Yeri gelmişken değinelim, bizim başarı hikâyemizin bir diğer unsuru da ürün portföyümüzdeki ürünlerde mutlaka ama mutlaka kendi alanında en iyisini, en kalitelisini, en verimlisini, en uzun ömürlüsünü müşterilerimize sunuyor olmamız. Örnek vermek gerekirse. Elektrikli ısıtıcılarımızın içinde kullandığımız ampuller dünyada sadece iki firma tarafından üretilebiliyor ve bu ampuller kısa dalga teknolojisi ile benzerlerine oranla %40 daha yoğun ısıtma sağlıyor. Biz de onun için bu ürünlere yüksek yoğunluklu Infrared diyoruz. Bir diğer örnek ise kafe-restoran ısıtmasında dekorasyon ön planda olduğu için dünyanın ilk plazma TV görüntüsünde ısıtıcısı olan ve şıklığı ile taklitlerinden ayrılan Platinum’u müşterilerimize sunuyoruz.


TÜRKİYE’DE SEKTÖRDEKİ GELİŞMELER HAKKINDA NELER DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

2023 hedefleri doğrultusunda daha çok yatırım yapılacağını ön görürsek sektörümüzü güzel günlerin beklediğini söyleyebiliriz. İstikrar sağlandıkça, döviz kurlarındaki dalgalanmalar azaldıkça, önümüzdeki ısıtma sezonu için daha da umutlu konuşmak mümkün. Bizlerde hem bu doğrultuda hem de müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürerek sektörümüze katkı vermeye devam edeceğiz. Çukurova Isı olarak, bu dönem İSİB yönetim kuruluna dahil olduk. İnşallah sektörümüze buradan da fayda sağlayıp gelişmesine azda olsa katkıda bulunacağız.
 


 


İlginizi çekebilir...

"Yüksek Üretim ve İhracat Kapasitemizi Güçlendiren Yatırımlar Yapıyoruz"

Termo Teknik'teki son gelişmeler hakkında dergimize bilgiler aktaran Termo Teknik Türkiye Ticari Genel Müdürü M. Emin Kasan, 'Termo Teknik ola...
3 Temmuz 2019 Çarşamba

"Türkiye'den Çıkan Global Bir Marka Olmak İstiyoruz"

ODE'nin gündemine ve sektöre dair kendisine yönelttiğimiz soruları cevaplayan ODE Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir, ODE'...
24 Mayıs 2019 Cuma

Boreas A.Ş. Genel Müdürü Serdar Lülecioğlu: "Hedefimiz Globalleşmek"

Şirketlerinin globalleşme hedefleri doğrultusunda yaptıkları çalışmaları dergimize anlatan Boreas A.Ş. Genel Müdürü Serdar Lülecioğlu, 'Yarın Bore...
13 Mayıs 2019 Pazartesi

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.