E-Bültene Abone Olun!

x

Dergimizle ilgili e-bültenleri almak için lütfen e-posta adresinizi yazınız:

 


E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
BAYMAK
HİDROTANK
RADYAL ALÜMİNYUM RADYATÖR

İklim Değişiyor...

İklim Değişiyor...

6 Ağustos 2018 Pazartesi / 21:29 | YAYINCIDAN
272. Sayı (Ağustos 2018)
9 kez okundu

Küresel ısınma on yıllardır dünya gündeminde. Bilim insanları dünya ölçeğinde, binlerce makale yazdı; araştırmalar teoriyi destekliyor. Son yıllarda ülkemizde de iklim değişikliğinin sonuçlarını sert yaz sağanakları, dolu yağışları, hortum benzeri iklim olayları ile yaşıyoruz.

Dergimizde, iklimlendirme sektörünün ürün ve sistemlerinin, iklim değişikliğinin etkilerini azaltıcı yönde, karbon salımı az, çevreye duyarlı, az enerji tüketen, verimli cihazlar olarak geliştiğini görmek sevindirici. Öte yandan genel seçimlerin sonucu olarak değişen yönetim anlayış ve uygulamaları da yaratacağı yeni iklim ile zamanı, kaynakları verimli kullandığımız bir geleceğin inşası için sevindirici olur. Haber sayfalarımızda yer verdiğimiz, Murat Kurum’un Çevre ve Şehircilik Bakanı olmasıyla birlikte bakanlığın görev ve yetkileri ile teşkilat yapısındaki değişimleri aktaran sayfamızı ilgiyle okuyacağınızı umuyorum.

Bu sayımızda gecikmeyle de olsa “Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliğinin Güçlendirilmesine Yönelik Yeni Bir Model” makalesine yer verdik. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü uzmanları tarafından yazılan makalenin, sektörümüzün karar vericileri tarafından üzerinde çok durulan üçlü işbirliğinde yöntem belirlenmesi yönünde değerlendirileceğini umuyorum.

Son aylarda gündemde olan ErP Yönetmeliği konusunda Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Erol Kayaoğlu söyleşi konuğumuz oldu. Kayaoğlu, yönetmeliğin sektörde %10 büyümeye yol açacağını öngörüyor. Soğutma ile birlikte ısıtma sektöründe de geliştirdiği çalışmaları ile dikkat çeken Danfoss’un Türkiye ısıtma söktörü çözüm ortaklarından Isı-Tan Genel Müdürü Hamit Tanınmış ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi sayfalarımızda okuyabilirsiniz.

Güncel Yorum sayfasında Muhittin Tekman, Türkiye’nin yeniden gündemine giren “Enerji Verimliliği için Bölgesel Isıtma Toplu Konut Projelerinde Önem Kazanıyor” yazısını kaleme aldı.

Zengin aktüel ve teknik içerikle hazırladığımız dergimizi keyifle okuyacağınızı umuyor, 17 Ağustos depreminin 19. yılında, aldığımız ve alacağımız tedbirler ile bir daha aynı acıların yaşanmamasını diliyorum.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 


İlginizi çekebilir...

2019 Yılından Ne Bekliyoruz?

Aralık sayımızdaki yazımı 'Son çeyreği hayli zor geçen bir yılı geride bırakırken, yeni yılın tüm olumsuzluklara rağmen, daha çok çalışarak, aklın...
14 Ocak 2019 Pazartesi / 14:26

Aklın ve Bilimin Rehberliğinde...

Konuk yazar sayfamızda, çok değerli bilim insanımız, değerli hocamız ve aynı zamanda TTMD Başkanı Prof. Dr. Birol Kılkış yazdı....
5 Aralık 2018 Çarşamba / 14:08

Daha Etkin, Rekabetçi ve İnovatif Sektöre Ulaşmak...

ISKAV Başkanı A. Metin Duruk, 'İklimlendirme Sektörü 2019'a Girerken' başlıklı yazısında, geçtiğimiz yılki değerlendirmesinde dikkat çekti...
6 Kasım 2018 Salı / 21:32

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.