E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
MEC TESİSAT
VESTEL

İklim Değişiyor...

İklim Değişiyor...

6 Ağustos 2018 Pazartesi / 21:29 | YAYINCIDAN
272. Sayı (Ağustos 2018)
15 kez okundu

Küresel ısınma on yıllardır dünya gündeminde. Bilim insanları dünya ölçeğinde, binlerce makale yazdı; araştırmalar teoriyi destekliyor. Son yıllarda ülkemizde de iklim değişikliğinin sonuçlarını sert yaz sağanakları, dolu yağışları, hortum benzeri iklim olayları ile yaşıyoruz.

Dergimizde, iklimlendirme sektörünün ürün ve sistemlerinin, iklim değişikliğinin etkilerini azaltıcı yönde, karbon salımı az, çevreye duyarlı, az enerji tüketen, verimli cihazlar olarak geliştiğini görmek sevindirici. Öte yandan genel seçimlerin sonucu olarak değişen yönetim anlayış ve uygulamaları da yaratacağı yeni iklim ile zamanı, kaynakları verimli kullandığımız bir geleceğin inşası için sevindirici olur. Haber sayfalarımızda yer verdiğimiz, Murat Kurum’un Çevre ve Şehircilik Bakanı olmasıyla birlikte bakanlığın görev ve yetkileri ile teşkilat yapısındaki değişimleri aktaran sayfamızı ilgiyle okuyacağınızı umuyorum.

Bu sayımızda gecikmeyle de olsa “Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliğinin Güçlendirilmesine Yönelik Yeni Bir Model” makalesine yer verdik. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü uzmanları tarafından yazılan makalenin, sektörümüzün karar vericileri tarafından üzerinde çok durulan üçlü işbirliğinde yöntem belirlenmesi yönünde değerlendirileceğini umuyorum.

Son aylarda gündemde olan ErP Yönetmeliği konusunda Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Erol Kayaoğlu söyleşi konuğumuz oldu. Kayaoğlu, yönetmeliğin sektörde %10 büyümeye yol açacağını öngörüyor. Soğutma ile birlikte ısıtma sektöründe de geliştirdiği çalışmaları ile dikkat çeken Danfoss’un Türkiye ısıtma söktörü çözüm ortaklarından Isı-Tan Genel Müdürü Hamit Tanınmış ile gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi sayfalarımızda okuyabilirsiniz.

Güncel Yorum sayfasında Muhittin Tekman, Türkiye’nin yeniden gündemine giren “Enerji Verimliliği için Bölgesel Isıtma Toplu Konut Projelerinde Önem Kazanıyor” yazısını kaleme aldı.

Zengin aktüel ve teknik içerikle hazırladığımız dergimizi keyifle okuyacağınızı umuyor, 17 Ağustos depreminin 19. yılında, aldığımız ve alacağımız tedbirler ile bir daha aynı acıların yaşanmamasını diliyorum.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 


İlginizi çekebilir...

Yetişmiş Personeli Kaybetmek

Pek çok firmada tepe yöneticiliği yapan ve iklimlendirme sektörünün yakından tanıdığı yönetim danışmanı Levent Taşkın, Görüş sayfamızda 'Personel ...
5 Mart 2019 Salı / 10:11

Tehditlerden Fırsat Çıkar mı?

Swot analizi yaparken üstün ve zayıf yanlarımızın yanı sıra, işletme için iç ve dış tehditler ile iç ve dış fırsatlar incelenir. Bu analiz çerçevesind...
6 Şubat 2019 Çarşamba / 17:06

2019 Yılından Ne Bekliyoruz?

Aralık sayımızdaki yazımı 'Son çeyreği hayli zor geçen bir yılı geride bırakırken, yeni yılın tüm olumsuzluklara rağmen, daha çok çalışarak, aklın...
14 Ocak 2019 Pazartesi / 14:26

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.