E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Wenta Isı Teknolojileri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın: 'Yeni Yatırımlarla Büyüyoruz'

Wenta Isı Teknolojileri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın: 'Yeni Yatırımlarla Büyüyoruz'

3 Temmuz 2018 Salı / 13:42 | SÖYLEŞİ
271. Sayı (Temmuz 2018)
256 kez okundu

Konusunda deneyimli mühendisleri ve çalışanları ile ısıtma sektöründe çağın teknolojisine uygun çözümler sunan Wenta, Ankara ve Kırşehir’de yeni fabrikalar inşa edecek. Isı teknolojileri alanında 40 yılı aşan bir birikime sahip olduklarını söyleyen Wenta Isı Teknolojileri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın, ürün yelpazesini genişletecek yeni yatırımlara başladıklarını ifade ediyor.

YENİ YATIRIMLARINIZ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?
Ankara OSB ve Kırşehir OSB’de yeni fabrikalar inşa edilecek. Buhar kazanı, buhar jeneratörleri, kızgın yağ ve kızgın su kazanları, termik degazörler, ekonomizörler, kalorifer kazanları, hidrofor ve genleşme tankları, akümülasyon tankları, tek ve çift serpantinli emaye boilerler, buffer tank ve denge tanklarından oluşan geniş bir üretim yelpazemiz var. Önümüzdeki üç ay içinde ürün gamımıza yoğuşmalı kalorifer kazanı da eklenecek. Kırşehir’deki fabrikamızda 20 ve 40 kW pelet kazanı üretimi başlayacak. Bu ürün, sonrasında 60-80-100 kW olarak çeşitlenecek. Aynı zamanda tek ve çift cidarlı yakıt tankları ile birlikte iki ve üç geçişli kalorifer kazanları ve bunlara has ekonomizörler de üretmeye başlayacağız. Ankara ve Kırşehir’deki yatırımlarımızın yanı sıra Azerbaycan’da da bir fabrika inşa ediyoruz. Burada da hidrofor ve genleşme tankları, akümülasyon tankları ve boiler ile iki ve üç geçişli kalorifer kazanları da üreteceğiz.


Wenta gerek ihracat gerekse yurt içi pazarda büyümek için üretim kapasitesini artırmaya başladı. Üretimde teknolojiye, kaliteye ve normlara sadık üretim yapıyoruz. Sektörümüz teknoloji ve Ar-Ge yoğunluklu bir sektör; bu nedenle yatırımlar bitmeyecek. Yılların kazandırdığı bilgi birikimini teknoloji ile harmanlayarak, enerji tasarruflu, güvenli, kaliteli, çevreci ve normlara uygun üretim yapmak bizim en birincil amacımız. Wenta, mühendisliği ön planda tutan bir firma. Üretimin yanı sıra satış sonrası hizmetlerimizde de mükemmeliyete ulaştık. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki müşterilerimize sunduğumuz teknik destek kalitemiz de bizi sektörde ön plana çıkarıyor. Bu nedenle Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarının ilgi odağı olduk. Onlara verdiğimiz ürün ve satış sonrası hizmetlerimizle gurur duyuyoruz. Kaliteden asla taviz veremeyiz.


WENTA’YI FARKLI KILAN TEKNOLOJİ VE İLKLERİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?
Wenta sektörde pek çok ilki de gerçekleştirdi. 6000 kW elektrikli buhar jeneratörü yapıyoruz ki bu Türkiye’de bir ilktir. Öte yandan Kırşehir’de ürettiğimiz hidrofor tankını Türkiye’de üreten 10 firma var ve biz ilk 3 içindeyiz. Hem hidrofor tankı hem de boiler üreten, ikisini bir arada yapan tek firmayız. Buhar kazanlarında tüm yakıtları yapan tek firmayız. Çok yüksek verimli katı yakıtlı merdiven ızgaralı kazanlar yapıyoruz. Ayrıca bizim için emniyet çok önemli. PLC kontrolünü ilk kullanan firmayız. Bunlar güzel gelişmeler. Ürün yelpazemiz çok geniştir. Bizim örneğimiz yok diyebiliriz. 


İHRACATINIZ İLE İLGİLİ BİLGİ ALABİLİR MİYİZ? ÖZELLİKLE HEDEFLEDİĞİNİZ PAZARLAR HANGİ ÜLKE VEYA BÖLGELER?
Wenta’nın Avrupa, Balkan Ülkeleri, Türki Cumhuriyetler ve Rusya’yı kapsayan bir ihracat ağı bulunuyor. Üretim kapasitelerinin artması ile birlikte ihracat ağımız daha da genişleyecek, özellikle uzak pazarlara yöneleceğiz. Ciromuzun yüzde 40’ı ihracata dayalı. Önümüzdeki iki yıl içinde ihracatın ciromuz içindeki payını daha da yükselteceğiz.


EĞİTİM KONUSUNDA NE TÜR ÇALIŞMALAR YAPIYORSUNUZ?
Wenta eğitime ayrı bir önem veriyor. Kalifiye eleman yetiştirilmesine, bünyemizde açtığımız “Buhar Okulu” ile destek oluyoruz; Türkiye Makine Mühendisleri Odası ile yapılan bir protokol çerçevesinde makine mühendislerine, teknikerlere ve bu dalda çalışan tüm teknik elemanlara teorik ve pratik olarak eğitimler sunuyoruz. 


 


İlginizi çekebilir...

"Yüksek Üretim ve İhracat Kapasitemizi Güçlendiren Yatırımlar Yapıyoruz"

Termo Teknik'teki son gelişmeler hakkında dergimize bilgiler aktaran Termo Teknik Türkiye Ticari Genel Müdürü M. Emin Kasan, 'Termo Teknik ola...
3 Temmuz 2019 Çarşamba / 09:51

"Türkiye'den Çıkan Global Bir Marka Olmak İstiyoruz"

ODE'nin gündemine ve sektöre dair kendisine yönelttiğimiz soruları cevaplayan ODE Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir, ODE'...
24 Mayıs 2019 Cuma / 11:10

Boreas A.Ş. Genel Müdürü Serdar Lülecioğlu: "Hedefimiz Globalleşmek"

Şirketlerinin globalleşme hedefleri doğrultusunda yaptıkları çalışmaları dergimize anlatan Boreas A.Ş. Genel Müdürü Serdar Lülecioğlu, 'Yarın Bore...
13 Mayıs 2019 Pazartesi / 14:22

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.