E-Bültene Abone Olun!

x

Dergimizle ilgili e-bültenleri almak için lütfen e-posta adresinizi yazınız:

 


E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
BAYMAK
RADYAL ALÜMİNYUM RADYATÖR
HİDROTANK

Yüksek Katma Değerli Ürün Hedefi

Yüksek Katma Değerli Ürün Hedefi

6 Haziran 2018 Çarşamba / 21:26 | YAYINCIDAN
270. Sayı (Haziran 2018)
9 kez okundu

İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal konuk yazar sayfamızda “İklimlendirme ihracatçısı yönünü uzak pazarlara çevirdi” başlıklı yazısında; İklimlendirme sektörümüzün hedeflerinden birinin tüm dünyaya ürün satmak diğerinin ise katma değeri yüksek ürünler üreterek 4.2 dolar olan kilo başına ihracat gelirini 5 dolar bandına yükseltmek olduğuna vurgu yapıyor. Mehmet Şanal’ın 2018 yılı ihracat hedefi, yurtdışı rekabet gücümüz ve iklimlendirme ürünleri yan sanayisinin zayıflığına dikkat çeken yazısını okumanızı öneririm.

Naci Şahin EUROVENT Başkanı
İSKİD 2013-2014 yılları Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış olan, hali hazırda Friterm A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Naci Şahin 25 Mayıs tarihinde Oslo’da yapılan EUROVENT Genel Kurulu’nda Başkanlığa seçildi. Türkiye iklimlendirme sektörü için önemli bir uluslararası organizasyon olan EUROVENT Başkanlığı için Naci Şahin’i tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.

Söyleşi konuğumuz, Agon Genel Müdürü Mehmet Rodop 2014 yılında faaliyete geçen firması hakkında bilgiler aktarmanın yanı sıra özellikle hastaneler ve okullardaki iç hava kalitesinin önemini okurlarımızla paylaştı.

Yayın Danışmanımız Mak. Müh. Muhittin Tekman, Güncel Yorum sayfasında yakıt fiyatlarındaki artış beklentisinin düşündürdüklerini kaleme aldı.

Bu sayımızda 1. bölümüne yer verdiğimiz “Orjin Maslak Projesi Mekanik Tesisat Sistem Seçimi” başlıklı proje yazısını Sarven Çilingiroğlu hazırladı. Özellikle projeciler için önem arz eden sistem seçimi konusunda değerli bilgileri içeren makaleyi ilgiyle okuyacağınızı umuyorum.

Nihayet yaz aylarının başladığı bu günlerde yaklaşan Ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, huzurlu bir yaz dönemi temenni ediyorum.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 


İlginizi çekebilir...

2019 Yılından Ne Bekliyoruz?

Aralık sayımızdaki yazımı 'Son çeyreği hayli zor geçen bir yılı geride bırakırken, yeni yılın tüm olumsuzluklara rağmen, daha çok çalışarak, aklın...
14 Ocak 2019 Pazartesi / 14:26

Aklın ve Bilimin Rehberliğinde...

Konuk yazar sayfamızda, çok değerli bilim insanımız, değerli hocamız ve aynı zamanda TTMD Başkanı Prof. Dr. Birol Kılkış yazdı....
5 Aralık 2018 Çarşamba / 14:08

Daha Etkin, Rekabetçi ve İnovatif Sektöre Ulaşmak...

ISKAV Başkanı A. Metin Duruk, 'İklimlendirme Sektörü 2019'a Girerken' başlıklı yazısında, geçtiğimiz yılki değerlendirmesinde dikkat çekti...
6 Kasım 2018 Salı / 21:32

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.