E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

ISIDEM Yalıtım Genel Müdürü Murat Erenoğlu: "Hedefimiz Amerika Kıtasında Daha Etkin Olmak"

ISIDEM Yalıtım Genel Müdürü Murat Erenoğlu:

3 Mayıs 2018 Perşembe / 10:05 | SÖYLEŞİ
269. Sayı (Mayıs 2018)
28 kez okundu

2017 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 50 büyüme yakalayan ISIDEM Yalıtım, 15’ten fazla yeni ülkeye giriş yaparak dağıtım kanallarını güçlendirdi. 2017 yılında toplam gelirlerinin yüzde 45’ini ihracattan elde ettiklerini belirten ISIDEM Yalıtım Genel Müdürü Murat Erenoğlu, “2018 yılında hedeflerimizden biri de Amerika kıtasında daha etkin olarak hedef ülkelerde dağıtım kanallarımızı arttırmak ve ihracatın gelirlerimiz içindeki payını %55’e çıkarmak” diyor.FİRMANIZI TANIYABİLİR MİYİZ?

ISIDEM, ısıtma, soğutma ve havalandırma sektöründe hizmet vermek üzere 1998 yılında Tuzla’da faaliyete geçerek yuvarlak, kare ve dikdörtgen formlu sac hava kanalları üretimine başladı. 2001 yılında Duct Connect markasıyla kanal bağlantı parçaları ve 2010 yılında Flexiduct markasıyla esnek hava kanalı ürünleriyle ürün gamımızı genişlettik.

Havalandırma kanalları üretiminde edindiğimiz bilgi ve tecrübeyle, 2013 yılında ısıtma, soğutma ve havalandırma sektöründe yalıtım amaçlı kullanılan elastomerik kauçuk köpüğü üretimine başlama kararı aldık. Coolflex markasıyla farklı tiplerde ve fonksiyonlarda ürünün türevlerini pazara sunduk.

‘İNOVASYON’ VE ‘SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK’ NOKTASINDA ŞİRKETİNİZİ NEREDE GÖRÜYORSUNUZ? BU ALANDAKİ ÇALIŞMALARINIZDAN BİRAZ BAHSEDER MİSİNİZ?

ISIDEM Yalıtım’ı yansıtan sözcüklerin en başında inovasyon yani yenilik geliyor. 2016 Yılında Türkiye’ de ilk kez üretilen halojen içermeyen ürünümüz Coolflex HF, 2017 yılında Türkiye’ de ilk kez üretilen EPDM esaslı ürünümüz Coolflex HT ve 2018 yılında yine Türkiye’ de ilk defa üretilen hazır ölçeklendirilmiş Coolflex PCS inovasyon konusuna ne kadar önem verdiğimizin ispatıdır.

ÜRÜN GRUPLARINIZ VE YENİ NESİL ÜRÜNLERİNİZ HAKKINDA KISACA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Üç ana ürün grubumuz var; Duct Connect markasıyla kanal bağlantı parçaları, Flexiduct markasıyla esnek hava kanalı ve Coolflex markasıyla elastomerik kauçuk köpüğü alanlarında hizmet vermekteyiz.

Yeni nesil ürün bağlamında, ISIDEM Yalıtım’ın 2018 yılında piyasaya sunduğu Coolflex PCS (Pre Cutting Sheet) elastomerik kauçuk köpüğü ürünleri, büyük çaplı boru yalıtımı için ölçülendirilerek, 45 derecelik açıyla özel olarak kesilmiş ve paketlenmiş elastomerik kauçuk köpüğü levhalarıdır. Ayrıca μ (Mu) ≥ 10.000 değeri ile üretilen Coolflex PCS ürünleri TSE tarafından tescillenmiş ürünler arasında sektörün en yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısına sahip ürün olma özelliği de taşıyor.

Sektörde bir ilk olarak değerlendirilen Coolflex PCS ürünü tamamen uygulayıcı dostu olma özelliği ile ön plana çıkıyor. Ürün tesisat yalıtımlarında fireleri ve işçilik maliyetlerini azaltarak, hızlı ve kolay uygulanıyor. “Ambalajından çıkar ve uygula” sloganı ile piyasaya arz edilen ürün, ustalara büyük kolaylık sağlıyor.

ÜRETİM SÜREÇLERİNDE ORTAYA ÇIKAN ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN OLUŞUMLARA KARŞI NE TÜR TEDBİRLERİNİZ BULUNMAKTA?

İş kazası yaşanmaması ve çalışan sağlığının korunmasında ki en büyük etken eğitim. Eğitim ile ilgili iş güvenliği temalı projelerimiz var, her oryantasyon programında verdiğimiz iş güvenliği eğitimleri ve her yıl gerçekleştirdiğimiz vaka çalışmaları var.

Üretim tesisinde toz, kimyasal maruz, gürültü, aydınlatma, termal konfor, titreşim ölçümleri yapılmaktadır, bunların sonucunda kişisel koruyu donanımlar belirleniyor ve düzeltici aksiyonlar alınıyor. Bunun yanında kullanılan kimyasallar ile ilgili periyodik olarak eğitimler düzenlenmekte ve malzeme güvenlik bilgi formları ihtiyaç yerlerinde bulundurulmaktadır.

En çok iş kazası yaşanan basınçlı kaplarda ve kaldırma araçlarında periyodik kontrolleri yapılıyor. Fabrika içerisinde havalandırma ve aspirasyon sistemleri periyodik kontroller yapılıyor.

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEME DAİR PLAN VE BEKLENTİLERİNİZ NELER? KISACA BAHSEDER MİSİNİZ?

ISIDEM Yalıtım olarak hedefimiz teknik yalıtım sektöründe kendi coğrafyamızda yenilikçi ve tercih edilen bir marka olmak. Bu hedefimiz doğrultusunda gerek yurt içi gerekse yurt dışı çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu süreçte Avrupa’daki pazar payımızı güçlendirmek, paydaşlarımıza daha hızlı ve kusursuz hizmet verebilmek adına ISIDEM İtalya ofisini ve deposunu faaliyete aldık.

5 Kıtada 50’den fazla ülkeye ihraç ettiğimiz Coolflex, Flexiduct ve Duct Connect markalı ürünlerimizle 2017 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 50 büyüme yakaladık ve 15’ten fazla yeni ülkeye giriş yaparak dağıtım kanallarımızı güçlendirdik. Özellikle elastomerik kauçuk köpüğü üretimimizi 2 kat arttırdık. 2017 yılında toplam gelirimizin yüzde 45’ini ihracattan elde ettik. 2018 yılında hedeflerimizden biri de Amerika kıtasında daha etkin olarak hedef ülkelerde dağıtım kanallarımızı arttırmak ve ihracatın gelirlerimiz içindeki payını %55’e çıkarmak.
 


 


İlginizi çekebilir...

Wenta Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın: 'Yatırımlar Her Zaman Firmaları İleriye Taşır'

Şirketlerinin faaliyetleri ve planları hakkında dergimize bilgiler veren Wenta Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın, 'Ekonomik zorlu...
5 Nisan 2019 Cuma / 11:16

Form Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Tunç Korun: 'Lennox Marka Klimaları Yerlileştiriyoruz'

Amerikalı klima üreticisi Lennox ile lisans anlaşması yaparak İzmir'deki fabrikasında özel bir hat oluşturan Form Şirketler Grubu, gerçekleştirdiğ...
5 Nisan 2019 Cuma / 09:44

Mehmet Şanal: "Üntes'i İhracatta Daha da Büyüteceğiz"

Sürdürülebilir konforu ve verimliliği hedefleyen yenilikçi ve entegre çözümleri 1968 yılından beri sektörün hizmetine sunan Üntes 50. yılını kutluyor....
14 Ocak 2019 Pazartesi / 13:50

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.