E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
MEC TESİSAT
VESTEL

Termo Teknik Bayi Kanalı Satış Müdürü Selim Kabiloğlu: 'Termo Teknik; 2018'de Daha da Büyüyecek'

Termo Teknik Bayi Kanalı Satış Müdürü Selim Kabiloğlu: 'Termo Teknik; 2018'de Daha da Büyüyecek'

5 Şubat 2018 Pazartesi / 11:36 | SÖYLEŞİ
266. Sayı (Şubat 2018)
38 kez okundu

2017 yılında panel radyatör satışlarını %20’nin üzerinde artıran, bununla birlikte premix yoğuşmalı kombisi LOGIC satışlarını %100’den fazla bir artışla Türk tüketicisi ile buluşturan Termo Teknik’in EVOMAX duvar tipi yoğuşmalı kazan satışları da geçtiğimiz yıla oranla ciddi bir artış gösterdi. Termo Teknik Bayi Kanalı Satış Müdürü Selim Kabiloğlu, Termo Teknik’in 2018 satış stratejilerini dergimize anlattı.

KENDİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

2002 yılında İstanbul Bölge Satış Mühendisi olarak sektöre girdim. 2010 yılında Termo Teknik’te Bölge Yönetmeni olarak devam eden çalışma hayatım 2015 yılında Bayi Kanalı Satış Müdürü olarak farklı bir boyuta taşındı. 2015 yılından bu yana ekibimle birlikte bayilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek yenilikçi stratejilerin üretildiği birimde Bayi Kanalı Satış Müdürlüğü yapmaktayım.

KENDİ GÖREVİNİZ AÇISINDAN TERMO TEKNİK’TEN BAHSEDER MİSİNİZ? TERMO TEKNİK NASIL BİR SATIŞ YAPISINA SAHİP?

Termo Teknik uluslararası ısı firması Stelrad Radiators Group’un Türkiye iştiraki olan sadece Türkiye’nin değil; tüm dünyanın en büyük panel radyatör üreticisi. 1966 yılında İstanbul’da faaliyetlerine başlayan Termo Teknik, 1999 yılında SRG’ye (Stelrad Radiators Group) katılarak iç ve dış pazarlarda gücünü arttırmıştır.

Satış organizasyonumuz ise Türkiye’nin tüm bölgelerinde hizmet verecek şekilde genişlemektedir. Şu anda yedi bölgede 9 bölge yönetmeni ekibi görev almaktadır. 2018 yılı hedeflerimizden biri de bayi sayımızı ve buna bağlı olarak da satış ekibimizi büyütmektir.

TERMO TEKNİK’İN TÜRKİYE PAZARINDAKİ KONUMUNDAN VE SATIŞ PRENSİPLERİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Termo Teknik 50 yılı aşan süreden bu yana Türkiye’de faaliyet göstermekte. Köklü geçmişinin de verdiği güçle Türkiye’de hemen hemen bütün kullanıcılar ve profesyoneller tarafından  bilinen bir marka. 

Türkiye’deki bayi yapılanmamız açısından bakıldığında ise bugün 100’ün üzerinde ve yaklaşık 500 satış noktası ile Türkiye’nin tamamında tüketiciye kolay ulaşılabilirlik imkânı sağlamaktayız. 2017 yılında panel radyatörde satışımızı %20’nin üzerinde arttırdık. Bununla birlikte premix yoğuşmalı kombimiz olan LOGIC satışlarımız %100’den fazla bir artışla daha fazla Türk tüketicisi ile buluştu. Yine EVOMAX duvar tipi yoğuşmalı kazan satışlarımız da geçtiğimiz yıla oranla ciddi bir artış gösterdi.

Bayilerimiz ile yıllardır devam eden ve yıllarca devam edecek güvene dayalı iş birliği esasına göre çalışmaktayız. Müşterilerimiz ile karşılıklı beklentileri gözeten kazan-kazan yapısı ile güçlü iş birliğimiz en büyük gücümüz. 

Termo Teknik olarak biz “uzun yıllardır, sorunsuz şekilde kullandığınız ısıtma ürünlerinin Termo Teknik markasına sahip olması kesinlikle tesadüf değildir.” sloganı ile hareket ediyoruz. Termo Teknik genel felsefesi de satış yapımızdan ürün kalitemize kadar bu prensiple yönetilmekte.

PEKİ SADECE TÜKETİCİ VE BAYİ KANALINA MI SATIŞ YAPIYORSUNUZ?

Konutlardan, ticari binalara ve endüstriyel projelere kadar geniş bir proje pazarının da ısıtma ihtiyacını karşılamak için panel radyatör üretimi ile birlikte bireysel kullanım için yoğuşmalı kombi ve büyük projelerde kullanılan duvar tipi yoğuşmalı kazan satışı gerçekleştirmekteyiz.

TERMO TEKNİK OLARAK SATIŞINI YAPTIĞINIZ ÜRÜNLERDEN VE FARKLILIKLARINDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

Panel radyatörde klasik ürünler dışında dekoratif ürünlerin satışlarını artırarak tüketicinin görsel zevkine hitap ediyoruz bununla birlikte sektörde inovatif bir yaklaşım sunuyoruz. Bu tip ürünlerin satışlarını arttırmak için ekibimizle birlikte bayilerimizin katılımıyla büyük çaba göstermekteyiz. Panel radyatörde gelecek dekoratif ürünlerde olacağını öngörmekteyiz ve çalışmalarımızı bu yönde arttırmaktayız.

LOGIC kombi ile tüketici dostu kullanım özellikleri sayesinde tasarruflu ısıtma çözümlerini bireysel kullanıcılara sunmaktayız. LOGIC kombi 26 kW ve 31 kW olarak iki kapasite olarak satışını gerçekleştirmekteyiz. LOGIC kombinin en büyük farklılığı sıcak su kapasitesinin 35 kW olması sayesinde aynı anda hem mutfak hem de banyoda sıcak su ihtiyacı kolaylıkla karşılanabiliyor olması. Bununla birlikte premix yoğuşma teknolojisi sayesinde hem doğalgaz kullanımında hem de faturada önemli ölçüde tasarruf sağlamakta.

EVOMAX duvar tipi yoğuşmalı kazanlarımız ile merkezi ısıtmada pratik çözümler üretmekteyiz. 42 kW’dan 160 KW kadar 6 farklı kapasite ile 6 Bar çalışma basıncına sahip EVOMAX ile profesyonellere geniş bir alanda hizmet vermekteyiz. İngiltere’de üretilen EVOMAX 5:1 modülasyon oranı ile %110 verim ile küçük boyutları sayesinde ve kaskad sisteminde tek kontrol paneli ile 2400 kW kadar elde etme imkânı sayesinde kısa sürede Türk tüketicisi tarafından kabul görmüştür.

Yer tipi yoğuşmalı kazanımız Imax Xtra EL ile 325 kW’tan 1250 KW kadar 10 farklı kapasite sunuyoruz. İleri teknoloji ile İngiltere’de üretilen Imax Extra EL korozyona dayanıklı, döküm dilimli, alüminyum silisyum alaşımlı eşanjöre, düşük emisyon değerleriyle çevreci tasarıma sahiptir. Tek bir en ve yüksekliğe sahip olması sayesinde kolay kurulum imkânı vermekte.

TERMO TEKNİK 2018 YILINDA TÜRKİYE PAZARINDAKİ HEDEFİ NELERDİR?

Sürdürülebilir büyüme için fabrikamızda kapasite ve ürün çeşitliliğine yatırım yapıyoruz. İnşaat sektöründeki büyüme ısıtma sektörünü de olumlu olarak etkilemektedir. Panel radyatörde büyümeye daha çok noktaya ulaşmayı hedeflemekteyiz. Bugün itibariyle Türkiye panel radyatör pazarında satış adedi büyüklüğü açısından sektörün ilk üç firmasından biriyiz.

Hedefimiz sürdürülebilir olarak sağlıklı bir şekilde büyümek. Ürünlerimizi dünya kalite ve standartlarına uygun olarak üretmeye devam ederken tüketiciye sağladığımız kullanım kolaylıklarını arttırarak, bayilerimiz ile kurduğumuz güven ilişkisini geliştirmeyi sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz.

Bununla birlikte 2018 yılında devreye girecek olan ErP yönetmeliği ile birlikte yoğuşmasız cihazların satışı sona erecek. Termo Teknik olarak yönetmeliğe uygun, ileri teknolojiye sahip çevreye duyarlı, kullanıcı dostu LOGIC kombi ile önümüzdeki dönemde de satışlarımızı arttırarak başarılarımızı devam ettireceğiz. Buradaki hedefimiz panel radyatör pazarında olduğu gibi kombi pazarında da sektörün ilk üç firmasından biri olmak.


 


İlginizi çekebilir...

Mehmet Şanal: "Üntes'i İhracatta Daha da Büyüteceğiz"

Sürdürülebilir konforu ve verimliliği hedefleyen yenilikçi ve entegre çözümleri 1968 yılından beri sektörün hizmetine sunan Üntes 50. yılını kutluyor....
14 Ocak 2019 Pazartesi / 13:50

Ulus Yapı Genel Müdürü Eren Kalafat: 'Sismik Koruma Hizmetleri Bağımsız Proje ve Müşavirlik Firmalarından Alınmalı'

Deprem kuşağında yer alan ülkemiz için depreme karşı alınabilecek önlemler her zaman önem taşıyor. Tesisatlarda sismik koruma da bu konulardan birisi....
6 Aralık 2018 Perşembe / 11:41

Baymak Ürün Grup Müdürü Rıdvan Öksüz: 'Kombi Pazarında Yaşanacak Düşüş Bir Geçiş Süreci Olacak'

Enerji Verimliliği Direktifi ve yoğuşmalı kombi pazarındaki beklentiler konusunda dergimize değerlendirmelerde bulunan Baymak Ürün Müdürü Rıdvan Öksüz...
7 Kasım 2018 Çarşamba / 13:47

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.