E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
İMBAT
NORM BAĞLANTI ELEMANLARI
ALDAĞ
VALFTEK
NIBE TÜRKİYE
PNÖSAN
KUBUŞ ISI CİHAZLARI
BELIMO

Pitsan Pazarlama Müdürü Bülent Altınoluk: 'Pitsan'da Hedef Sektörde İlklere İmza Atmak'

Pitsan Pazarlama Müdürü Bülent Altınoluk: 'Pitsan'da Hedef Sektörde İlklere İmza Atmak'

5 Şubat 2018 Pazartesi / 12:00 | SÖYLEŞİ
266. Sayı (Şubat 2018)
949 kez okundu

Endüstriyel vantilatörler başta olmak üzere, ısıtma, klima, havalandırma sektöründe 1979 yılından beri başarılı çalışmalarını sürdüren Pitsan, günümüzde hem yurtiçinde hem de yurtdışında tercih edilen markalar arasında ön sıralarda yer alıyor. Pitsan Pazarlama Müdürü Bülent Altınoluk, “Müşteri memnuniyetini, güvenini esas alarak onların ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte esnek ve kaliteli üretim yapmak, inovatif bir firma olarak sektörümüzde ilklere imza atmak firmamızın hedefi” diyor.

PİTSAN’IN SEKTÖR HİKAYESİNİ ÖZETLER MİSİNİZ?

1979 kuruluşlu olan firmamız ülkemizin endüstriyel vantilatörler başta olmak üzere, ısıtma klima havalandırma sektörünün öncü imalat firmalarındandır. Alarko vizyonlu mühendis, teknik ekip ve çalışanlardan oluşan kadromuz ile İstanbul Avcılar’daki fabrikamızda Türk sanayisine hizmet vermekteyiz.

Pitsan, kalitesi ve rekabetçi özelliği ile yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da tercih edilen bir marka oldu. 2000’li yılların başında başlayan ihracat deneyimimiz artarak ciromuzda %45 paya ulaştı. 2012 yılından bu yana en çok fan ihracatı yapan 3 firma içerisindeyiz ve İSİB tarafından ihracat ödülüne layık görülüyoruz. Gerek Orta Doğu, Avrupa, Kuzey Afrika, Güney Amerika bölgelerine yapmış olduğumuz direkt ihracatlarımız, gerekse yıllardır çalışmış olduğumuz firmaların kendi üretimlerinde fanlarımızı kullanması yolu ile tüm dünyada markamıza ait fanların çalıştığını bilmek gurur veriyor.

Avrupa’da önde gelen firmalarla işbirliği yaparak know-how desteğiyle global teknolojiyi takip etmeye çok önem veriyoruz. Müşteri memnuniyetini, güvenini esas alarak onların ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte esnek ve kaliteli üretim yapmak, inovatif bir firma olarak sektörümüzde ilklere imza atmak firmamızın hedefi. Her koşulda “haklı” olmayı değil, ürünlerimizin arkasında durmayı, müşterilerimizle uzun soluklu ilişkiler kurmayı daha çok önemsiyoruz.

PİTSAN’IN ŞİMDİYE KADAR GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ÖNEMLİ PROJE VE ÇALIŞMALARI ANLATIR MISINIZ?

Pitsan olarak geniş bir ürün gamına sahibiz, bu nedenle her sektöre hitap ediyoruz. Bu sektörlerde öncü firmalar tarafından tercih ediliyoruz. Kuruluşumuzdan beri üretmiş olduğumuz endüstriyel fanlar halen lokomotif ürün grubumuz. Sanayi tipi bu fanlar ve bu fanları kullandığımız klima santralları çok ağır çalışma koşullarında bizi öne çıkaran faktörler. 1.000.000m3/h kapasiteye kadar fan ihtiyaçlarına yanıt verebiliyoruz.

Bunun dışında 2000’li yılların başında yine sektörde ilk ve tek olarak üretmeye başladığımız çift emişli santrifüj fanları ihracatını yaptığımız başlıca ürünler arasında.

İlklerden bahsetmişken aksiyal soğutma fanları konusunda da atılıma cesaret eden ve üretim hattı kuran ilk ve tek yerli firmayız. Kaliteden ödün vermeden Uzakdoğu pazarıyla rekabet etmeye çalışıyoruz.

Yangın duman egzoz fanlarında da üretime 2010 yılında, sertifikalı olarak başlayan öncü firmalar arasındayız. Takip eden yıllarda da jet fanlar ve tünel fanları ile bu kategorideki ürün gamımız genişlemiş oldu. Günümüzde de hem yurtiçinde hem de yurtdışında tercih edilen markalar içinde Pitsan ön sıralarda.

2016 yılında uzun zamandır hedeflerimiz arasında olan Çerkezköy Organize Sanayi bölgesinde 10.000m2 alanda üretim yapabileceğimiz bir fabrika yatırımı yaptık. Kapasitemizi arttırarak ve teknolojimizi çağımızın yeni endüstriyel vizyonlarına uydurarak uzun yıllar sektörümüzde öncü olmayı planlıyoruz.

SEKTÖR İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRMELERİNİZİ, BEKLENTİLERİNİZİ ANLATIR MISINIZ?

Dinamik ekonomiye sahip ve büyüyen ülkemizin önemli sektörlerinden olan “İklimlendirme” yabancı yatırımları açısından büyük fırsatlarla doludur. Gözlemlemiş olduğumuz bir diğer önemli faktör de özellikle Avrupa’da giderek artan şekilde yayılan “Enerji Verimliliği” konusudur. İklimlendirme ekipmanlarının yüksek verimli hale getirilmesi Ar-Ge çalışmalarına önem verilmesi halinde bu alanda da bir fırsat yaratılacaktır.

Bu sektör sanayi ve inşaat sektörlerinin gelişimiyle birebir ilintili olduğundan potansiyeli her zaman olmuştur ve olacaktır. Yakın gelecekte küresel ısınmanın iklim değişimlerine etkisiyle önemi artarak sürdürülebilir olmaya devam edecektir.

Önümüzdeki 5 sene içerisinde yapılacak olan büyük yatırımlarda yerli imalatların kullanılması sektördeki ve ekonomideki büyüme oranını arttırmak için büyük fırsatlar yaratacaktır. Markalaşma bilincinin günümüzde artmasıyla yerli firmaların dünya ekonomisindeki payı artacaktır. Bu doğrultuda önemli bir görev de yatırımcılara düşmektedir, yerli üreticilerin tercih edilerek desteklenmesi sektörün ve Türkiye ekonomisinin gelişimine katkı sağlayacaktır.


 


İlginizi çekebilir...

Erdoğan Teknik Genel Müdürü Niyazi Erdoğan: "Müşteri Odaklı İş Yapış Tarzımızla Mas Daf ile Uyum İçindeyiz"

Mas Daf iş ortaklarından Erdoğan Teknik; keşif, teklif, satış hizmetleri sunan ve hidrofor, pompa gruplarının yanında uzmanlığına; kazan, kalorimetre,...
10 Eylül 2018 Pazartesi / 13:26

EMAS Makina Pazarlama Müdürü Atakan Unan: 'Ar-Ge'ye Ayırdığımız Payı %10 Mertebelerine Yükseltmeyi Hedefliyoruz'

Emas Makina Sanayi A.Ş., 30 yılı aşkın süredir E.C.A. markası ile ısıtma sistemleri sektörünün en güçlü markalarından biri olarak faaliyetlerini sürdü...
3 Temmuz 2018 Salı / 13:46

Wenta Isı Teknolojileri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aydın: 'Yeni Yatırımlarla Büyüyoruz'

Konusunda deneyimli mühendisleri ve çalışanları ile ısıtma sektöründe çağın teknolojisine uygun çözümler sunan Wenta, Ankara ve Kırşehir'de yeni f...
3 Temmuz 2018 Salı / 13:42