E-DERGİ
Tesisat 266.Sayı

 


E-Dergi Oku 

ALDAĞ
NIBE TÜRKİYE

İncirlik Hava Üssü'nde FORM İmzası

İncirlik Hava Üssü'nde FORM İmzası

5 Şubat 2018 Pazartesi / 10:26 | HABERLER

Adana ili sınırları içerisinde, şehir merkezine yaklaşık 13 kilometre mesafede yer alan İncirlik Hava Üssü’nün iklimlendirme ihtiyacı FORM’un yüksek verimle çalışan CLIVET marka hava soğutmalı soğutma grupları ile sağlanıyor.

Üssün iklimlendirme ihtiyacı için toplam soğutma kapasitesi 3.600 kW ve toplam ısıtma kapasitesi 4.300 kW olan 12 adet hava soğutmalı CLIVET marka soğutma grubu kullanılıyor.

Clivet SPINchiller³ hava soğutmalı heat pump gruplar 30-1,400 kW soğutma kapasitesi aralığına sahiptir. Çevreci akışkan R410A kullanılmaktadır. -8 C°’e kadar (glikol takviyesi ile ) soğuk su ve 55 C°’ye kadar sıcak su üretebilir. -10 C0°’de ısıtma yapabilir. 

4 borulu ve 2 borulu olarak sistem konfigürasyonu yapılabilmektedir. 4 borulu sistem; yıl boyunca bağımsız olarak soğuk ve sıcak su üretim imkanı sunar. Soğutma ve ısıtmanın aynı anda yapıldığı dönemlerde soğutma ve ısıtma eşanjörleri kendi içinde ısı geri kazanım yapar ve yüksek verimlilik sağlanır. 2 borulu sistem; İhtiyaca göre ya soğuk su ya da sıcak su üretir. Soğutma çalışmasında, total heat recovery sayesinde kullanım sıcak suyu veya ısıtma için sıcak su üretme imkanı vardır.