E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yönet: 'Yeni Yıl, Yeni Umutlar'

İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yönet: 'Yeni Yıl, Yeni Umutlar'

17 Ocak 2018 Çarşamba / 14:42 | KONUK YAZAR
265. Sayı (Ocak 2018)
12 kez okundu

Planlama, ölçme ve değerlendirme yapma ihtiyacında olan insan, zamanı birimlere ayırmıştır.

Alınan referans noktasına göre 2017 yılını tamamladık. Tamamlanan her yıl bizlere bir değerlendirme, durup düşünme fırsatı verir.

Zengin kültürel çeşitliliğe ve güzelliğe sahip olan bu coğrafya, bir o kadar da zorluklarla mücadele ede gelmiş ve ediyor.

İklimlendirme sektörümüzün çok değerli firmaları ve bu firmalarda fedakârlıkla çalışan kişiler, zorlukları içselleştirerek avantajlı olduğumuz yönleri kullanmayı başarmışlardır.

Evet, 2017 yılı kolay değildi fakat artan rekabete, zorlaşan dış ticaret ortamına rağmen sektörümüz gücünü korudu. Dünyanın farklı coğrafyalarında iş imkânlarını geliştirmeye çalıştı, eğitime ve Ar-Ge’ye önem verdi, yatırımlarını ve teknolojik alt yapısını güçlendirmeye çalıştı.

Derneğimiz İSKİD, 2017 yılında 25. kuruluş yılını kutladı ve 106 üyesinden aldığı destek ile çok daha güçlü olarak, sürdürülebilir bir geleceğe doğru emin adımlarla ilerliyor.

İSKİD olarak 2017 yılında, “İklimlendirme Sektörü Tanıtım Günü” etkinliğini İzmir’de, Ege Bölgesindeki 12 üniversiteden 500 öğrenciyle gerçekleştirdik. Üyelerimizin ithalatla ilgili sorunlarını doğrudan ilgili bakanlık yetkililerine aktardığı tam günlük çalıştay düzenledik. Ar-Ge faaliyetlerinin nasıl planlanacağı ve hangi teşviklerden yararlanabileceğini üyelerimize anlattığımız bir toplantı gerçekleştirdik. Rekabet Hukuku konusunda bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenleri; üyelerimiz konunun uzmanından dinledi ve bilgilerini pekiştirdi. Uluslararası rekabeti geliştirme çalışmalarını, URGE ile kümelenerek eğitim ve danışmanlık hizmetlerini sektörün diğer bileşenleri ile birlikte sürdürdük. Hindistan, Çin, Rusya, Almanya’da fuarlara katıldık ve dış ülke pazarlarını takip ederek üyelerimizi bilgilendirdik.

İSKİD’in kurumsal kimlik kazanmış faaliyetlerine yurt içinde ve yurt dışında, 2018 yılında da devam edeceğiz.İç hava kalitesi hakkında faaliyetlerimizi arttıracağız. “Sağlık Yapılarında İklimlendirme” konusunda uzun süredir tüm sektör bileşenlerinin İSKİD koordinasyonunda çalıştığı komisyon, 2018 yılında kitabını yayınlayacak ve ülkemiz için çok önemli bir hizmeti yerine getirmiş olacak.

BİM konusunda üreticilerimize yönelik yol haritalarının konuşulacağı bir çalıştay düzenleyeceğiz. “Mimaride İklimlendirme” konferans serisine 2018’de İstanbul’da devam edeceğiz. Sağlık sektörüyle birlikte lejyonella hakkında bir toplantı düzenleyeceğiz. Üniversite-Sanayi işbirliğinde yurt dışındaki iyi uygulama örneklerinin ele alınacağı bir çalışma yapacağız. Ar-Ge konusunda uygulamaya yönelik bir atölye çalışması organize edeceğiz. Özbekistan, Rusya, İtalya, Almanya ve Dubai’de fuarlara katılacağız. Sektör derneklerimizle ve vakfımız ISKAV ile birlikte pek çok projede ortak çalışmalar yürüteceğiz.

Tüm bunların olması için hepimize öncelikle sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum. 2108’in aydınlık günler getirmesi dileği ve sevgilerimle...


 


İlginizi çekebilir...

Bilinmeyen Yönleri ile Tesis Yönetim Sektörü & TFMRA

Levent Alatlı Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) Başkanı...
13 Mayıs 2019 Pazartesi / 14:40

F-Gaz Yönetmeliği ve Sektöre Etkileri

Dünyamız, kontrolü güç ve ürkütücü bir biçimde kirleniyor ve çok büyük bir hızla ısınıyor. Maalesef bu kötü gidişin önemli müsebbiplerinden biri de so...
5 Nisan 2019 Cuma / 11:07

"Sektörün, Son Tekno Ekonomik ve Çevresel Koşullarda Alması Gereken Pozisyonlar"

Vista College'in yayımladığı ve son 50 yılda HVAC sektöründeki en önemli 17 gelişiminin anlatıldığı raporu okuduğumuzda yüreklerimize su serpilse ...
6 Aralık 2018 Perşembe / 11:50

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.