E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
VESTEL
MEC TESİSAT

Armacell Yalıtım A.Ş. Genel Müdürü Ilgaz Dalkılıç: 'Fark Yaratıyoruz'

Armacell Yalıtım A.Ş. Genel Müdürü Ilgaz Dalkılıç: 'Fark Yaratıyoruz'

17 Ocak 2018 Çarşamba / 14:35 | SÖYLEŞİ
265. Sayı (Ocak 2018)
21 kez okundu

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de pazar liderliğini hedeflediklerini ve bunun için sektöre verdikleri hizmetlerde fark yarattıklarını belirten Armacell Yalıtım A.Ş. Genel Müdürü Ilgaz Dalkılıç, şirketlerinin 2017 yılı faaliyetlerini dergimize özetledi ve yeni yıldaki hedeflerini paylaştı.

ARMACELL’İN DÜNYADA ELASTOMERİK KAUÇUK VE YALITIM KONUSUNDAKİ KONUMUNDAN BAHSEDER MİSİNİZ? TÜRKİYE PAZARINA GİRMESİ İLE ÜLKEMİZDE HANGİ SEKTÖRLERDE HİZMET VERİYOR?

Armacell kauçuk köpükleri konusunda dünyada pazar lideri konumundadır ve her yıl pazar payını organik ve inorganik büyümeler ile arttırmaktadır. Ülkemize de bu strateji ile giriş yapmıştır. Hedefimiz tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pazar liderliğidir. Firmamız, ülkemizde başta inşaat sektörü diyebileceğimiz ısıtma soğutma havalandırma sektörü olmak üzere birçok sektörde hizmet vermektedir.

ARMACELL YALITIM A.Ş. OLARAK 2017 YILINI NASIL GEÇİRDİNİZ, FAALİYET VE ETKİNLİKLERİNİZ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Öncelikle organizasyonumuzu her geçen gün güçlendiriyoruz. Teknik ve kişisel gelişime son derece önem veriyoruz. Çalışanlarımızın gelişimi için her yıl düzenlediğimiz Leadership@Armacell programını bu yılda gerçekleştirdik. Demand Creation programımız ile satış pazarlama ekibimizi teknik ve satış stratejimiz konularında güçlendirdik.

2017 yılında iç organizasyonumuzu geliştirmenin yanında iş ortaklarımızın gelişimi içinde ciddi yatırımlarımız oldu. Armacell Akademi projemiz ile yetkin bayilerimizin gelişimi için uygulama eğitimlerini tamamladık. Ayrıca Üniversitelerde hem teknik hem de uygulama konularında birçok eğitim gerçekleştirdik.

Global anlamda Armacell bünyesinde verimli bir şekilde kullanılan CRM uygulamasının Türkiye uyarlamasını bu yıl başarı ile tamamladık.

Yine bu yıl başladığımız WAM (World Class Armacell Mindset) projesi ile başta iş güvenliği olmak üzere personel gelişimi, kalite ve üretim süreçlerinin yalınlaştırılması ve gelişimi için son derece önemli olan ve değer katan bir projeye dahil olduk. Bu proje otomotiv sektörü tarafından yakından tanınan WCM (Word Class Manufacturing) ile benzerlik göstermektedir. WAM projemizin ilk denetimini de Kasım ayında tamamladık ve ilk yıl için oldukça iyi bir ilerleme ile iyi bir puan aldık.

Bunun yanı sıra yurtdışında artık kullanımı normal hale gelmiş ama ülkemizde kullanım alanı sınırlı olan, gerçek B sınıfı, FM sertifikalı, Microban (Antimikrobiyel) katkılı ürünlerin ülkemizde üretimi ile ilgili yatırımları yaptık ve 2018 yılı başı itibari ile bu ürünlerden talep eden müşterilerimize cevabı Türkiye fabrikası olarak verebileceğiz. Ticari açıdan ise satış hedeflerimizi tutturmamıza rağmen, 2017 yılında döviz kuru ve bunun yanında hammaddelerdeki fiyat artışlarının olumsuz etkisini gördüğümüz bir yıl oldu. 2018 yılında bu olumsuzlukların hiç olmaz ise bir kısmını telafi etmek için iş ortaklarımızla birlikte çaba göstereceğiz. 

Bunlar değerli okuyucularımızla paylaşabileceğim başlıca ana başlıklarımızdı.

ERP YÖNETMELİĞİ ÜLKEMİZDE 21 NİSAN 2018 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİRECEK. ARMACELL ÜRÜNLERİNİ BU ÇERÇEVEDE DEĞERLENDİREBİLİR MİSİNİZ?

Ürettiğimiz ürünün kendisi zaten en başta enerji korunumu amacıyla kullanıldığı için bu yönetmeliğe uygun ürünler olduğunu açık ve net bir şekilde ifade edebiliriz. Sonuçta ürünümüz ısı yalıtımı sağlayan bir ürün. Armacell olarak tüm dünyada ve ülkemizde, bütün bölümlerimizde başlatmış olduğumuz World-Class Armacell Mindset (kısaca WAM diye tabir ediyoruz) yani kısaca her konuda mükemmellik hedefimiz bu yönetmeliği beklememizi gerektiren bir durum olarak gözükmüyor bizim için. Bu konuda teknik bilgilerimizi sürekli paylaşarak farkındalık yaratacağız. Sektördeki diğer üretici firmaların da buna katkısı şüphesiz çok büyük fayda sağlayacaktır. 

2018 YILI İÇİN HAZIRLIKLARINIZ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ, BEKLENTİLERİNİZ, HEDEFLERİNİZ NELERDİR?

2018 yılı için Türkiye’de ürettiğimiz yeni ürünümüz Armaflex şimdiden hazır. Sürdürülebilirlik açısından haksız rekabet ile mücadelemizde ilk adımları bu ürünle birlikte atmaya başlayacağımız bir yıl olacak.

Eğitim ile ilgili çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Sektörümüzde güvenilir, sorulan tüm teknik sorulara cevap verebilir, dünyadaki yeniliklere hakim bir şekilde, ulusal ve uluslararası ekibimiz ile müşterilerimizin ve sektörümüzün hizmetinde olacağız. Önümüzdeki yıl bu yıla göre cirosal anlamda %20 oranında büyümeyi hedefimize koyduk ve bu hedef için de bütün planlarımızı yapmış bulunuyoruz.

2018 yılı, CRM uygulamasının satış ve pazarlama ekibimiz tarafından yoğun kullanacağı ve böylelikle pazar, müşterilerimiz, bizim hareketlerimiz hakkında daha ölçülebilir verilere ulaşacağımız bir yıl olacak. Sonuçlarının değerlendirmesi ile iş ortaklarımıza daha doğru ve ortak hedefe yönelik hizmet verebileceğiz. Satış ve pazarlama tarafında dünya standartlarında hizmet vermek için bu gereklidir. Tabii ki bu çalışmalarımız 2018 yılı içinde en az bir adet olmak üzere uluslararası WAM (WorldClass Armacell Mindset) denetim ekibi tarafından denetlenecek ve puanlanacağız.

Üretim: 2019 yılı içinde ilk hedef seviyemiz olan Bronz seviyeye ulaşmak için 2018 yılında da çalışmalarımız devam edecek uluslararası iki denetim geçireceğiz. Tabii ki hedefimiz dünya standartlarındaki üretim kalite seviyelerinin en üstüne ulaşıp iş ortaklarımıza ve dolayısı ile pazara bu seviyede hizmet etmektir.


 


İlginizi çekebilir...

Mehmet Şanal: "Üntes'i İhracatta Daha da Büyüteceğiz"

Sürdürülebilir konforu ve verimliliği hedefleyen yenilikçi ve entegre çözümleri 1968 yılından beri sektörün hizmetine sunan Üntes 50. yılını kutluyor....
14 Ocak 2019 Pazartesi / 13:50

Ulus Yapı Genel Müdürü Eren Kalafat: 'Sismik Koruma Hizmetleri Bağımsız Proje ve Müşavirlik Firmalarından Alınmalı'

Deprem kuşağında yer alan ülkemiz için depreme karşı alınabilecek önlemler her zaman önem taşıyor. Tesisatlarda sismik koruma da bu konulardan birisi....
6 Aralık 2018 Perşembe / 11:41

Baymak Ürün Grup Müdürü Rıdvan Öksüz: 'Kombi Pazarında Yaşanacak Düşüş Bir Geçiş Süreci Olacak'

Enerji Verimliliği Direktifi ve yoğuşmalı kombi pazarındaki beklentiler konusunda dergimize değerlendirmelerde bulunan Baymak Ürün Müdürü Rıdvan Öksüz...
7 Kasım 2018 Çarşamba / 13:47

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.