E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

Naci Şahin ve Ozan Atasoy Basınla Bir Araya Geldi

Naci Şahin ve Ozan Atasoy Basınla Bir Araya Geldi

13 Eylül 2019 Cuma | HABERLER1.182 kez okundu

İSKİD’in 12 Eylül Perşembe günü Point Otel Taksim’de gerçekleştirdiği basın toplantısında Friterm Genel Müdürü ve EUROVENT Başkanı Naci Şahin ile İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy, sektörel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi. 

Toplantıda ilk sözü alan İSKİD Yönetim kurulu Başkanı Ozan Atasoy, İSKİD çalışmaları konusunda bilgiler verdi ve İSKİD’in misyonunun bir parçası olarak kamu yararına uygun faaliyetler yürüttüğünü, aynı zamanda yönetmelikler ve standartlarla ilgili kamu kuruluşları ile olan ilişkileri sağlıklı bir çerçevede yönettiğini söyledi. Atasoy, dernek olarak sektörün uluslararası platformda bilinirliğini ve yetkinliğini arttırmaya çalıştıklarını bunun bir parçası olarak da 1997 yılında İSKİD’in EUROVENT derneğine üye olduğunu sözlerine ekledi. 

Basın toplantısında EUROVENT ile ilgili bilgileri basın mensupları ile paylaşan EUROVENT Başkanı Naci Şahin, EUROVENT’in iç ortam iklimlendirmesi, proses soğutması ve gıda soğuk zincirine yönelik çalışmaları yürüten üreticilerin birleştiği bir dernek olarak kendini konumlandırdığını söyledi. EUROVENT’in 30 farklı ülkeden, 1.000’den fazla üyesi bulunan 30 milyar Euro’luk ciroya sahip bir sektörü temsil ettiğini, sektörün tüm Avrupa genelinde 150 binden fazla çalışanı da istihdam ettiğini de sözlerine ekledi.

Şahin, Eurovent’in Avrupa Komisyonu ile regülasyonlar konusunda yakın çalıştığını, ürün grupları ile ilgili asgari standartlar belirlenirken Eurovent Genel Sekretaryası kanalıyla Komisyona görüşlerini ulaştırdığını ve derneğin Avrupa Komisyonunda kabul görmüş ve bu konularda mutlaka görüş alınan bir dernek olarak konumlandığını ifade etti. Derneğin zaman içerisinde sektöre yönelik çalışmalarını genişlettiğini belirterek Eurovent Servis Şirketi ESC’yi kurduğu ve bu çerçevede “Eurovent Certita Certification (ECC)” adı altında ürünlerin gönüllü sertifikasyonuna yönelik bir şirket ile sektördeki ürün gruplarına yönelik olarak istatistikleri toplayan ve katılımcılara sunan “Eurovent Market Intelligence (EMI)” ile belirtilen çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti. 


EUROVENT SUMMIT 2020 Antalya’da düzenlenecek

22 - 25 Eylül 2020 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenecek EUROVENT Summit 2020 konusuna değinen Naci Şahin, Etkinliğe EUROVENT Derneği ile birlikte İSKİD‘in organizatör ortağı olduğuna vurgu yaparak, “Avrupa’nın en büyük ve önemli iklimlendirme sektör buluşmasına kapılarımızı açabilmek, benim ve tüm HVACR sektörü için bir onurdur. Mevcut uluslararası ticari gelişmeler göz önüne alındığında, Avrupa ile Doğu arasında güçlü bir iş birliği yapmak, endüstrimizi geliştirmek, en yeni teknolojileri teşvik etmek ve ticaret engellerini ortadan kaldırmanın, küresel düzeyde fırsat eşitliği sağlamakla mümkündür” dedi. Şahin ayrıca Eurovent Zirvesi’nin sektörde ilişki arayanlar ile Avrupa ve dünyadaki gelişmelere yönelik bilgi almak isteyenler için önemli bir buluşma olacağını belirtti.

Ana teması “Köprüler Kurmak/ Building Bridges” olan 2020 EUROVENT Zirvesi, imalatçıları, danışmanları, planlamacıları, montajcıları, ticaret birliklerini ve politikacıları, Avrupa ve komşu coğrafyalar arasında daha sürdürülebilir, topluma dokunan ve çevreye duyarlı endüstriyel ürünler ile bir araya getirecek. Organizasyon, inovasyonun önemini vurgulamak amacıyla üreticilere en yeni ürünlerini sergileme imkanı da tanıyor.

2020 Eurovent Summit etkinliği için #BuildingBridges etiketini takip edebilir, www.eurovent-summit.eu web site adresi ve Linkedin hesaplarından en son güncellemeleri öğrenebilirsiniz.


 


İlginizi çekebilir...

İGDAŞ'ın Yeni Genel Müdürü Belli Oldu

İBB iştiraklerinden İGDAŞ'ın başına ekonomist ve siyaset bilimi konusunda çalışmaları olan Dr. Mithat Bülent Özmen atandı....
25 Eylül 2019 Çarşamba

İklimlendirmede Güney Afrika Pazarı Mercek Altında

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Güney Afrika'nın Johannesburg kentine Sektörel Ticaret Heyeti organizasyonu düzenledi. Heyete İS...
25 Eylül 2019 Çarşamba

Danfoss, Soğutkan Haftası'nı Kutladı

Danfoss, geleneksel olarak gerçekleştirdiği Soğutkan Haftası'nı bu yıl da web seminerler ile kutladı. Danfoss hafta boyunca çözümlerini sunduğu ül...
25 Eylül 2019 Çarşamba

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.