E-Dergi Oku 
COPA

Form'dan, Karan Tekstil ve Sepaş Plastik Üretim Tesislerine İklimlendirme Çözümleri

Form'dan, Karan Tekstil ve Sepaş Plastik Üretim Tesislerine İklimlendirme Çözümleri

12 Ekim 2020 | HABERLER751 kez okundu

Form Şirketler Grubu, 55 yıllık tecrübesi ve güçlü ortaklıklarından gelen geniş ürün gamıyla, endüstriyel alanların iklimlendirme ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunuyor. Form Şirketler Grubu iştiraki Form Endüstri Ürünleri, enerji verimliliği yüksek Dunham Bush marka soğutma gruplarıyla Karan Tekstil ve Sepaş Plastik üretim tesislerinin iklimlendirme ihtiyaçlarına çözüm sundu.

Form Endüstri Ürünleri, endüstriyel alanların iklimlendirme ihtiyaçlarını verimliliği ve teknolojisi yüksek ürünlerle karşılıyor. Form Endüstri Ürünleri, Karan Tekstil üretim tesisine, 48 yıldır temsilciliğini başarılı bir şekilde yürüttüğü Amerikan kökenli Dunham Bush soğutma gruplarının yanı sıra Form markalı Klima Santralleri’nin kurulumunu gerçekleştirdi. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Karan Tekstil tesislerinin iklimlendirmesi, 1.000 kW soğutma kapasiteli Dunham Bush marka Hava Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubu ve 6 adet Form marka Klima Santrali ile sağlandı.

Tedariği sağlanan döner tamburlu, bypass damperli, ısı geri kazanımlı, full otomasyonlu ve atomizer buhar nemlendiricili Form Klima Santralleri, tesise 53.000 m3/h (3 adet), 42.500 m3/h (2 adet) ve 40.000 m3/h olmak üzere üç farklı boyutta entegre edildi. Hava Soğutma gruplarının sezonsal verimlilik değeri ise 4,1.

Tekstil üretiminde doğru iklimlendirme, havalandırma ve nemlendirmenin üretim kalitesi ve verimlilik açısından son derece önemli olduğu bilinciyle hareket eden Form, bu alanda doğru sistemler kurgulayarak verimliliğin artmasına katkıda bulunuyor. 

Form tarafından projelendirme ve ürün tedariği yapılan diğer bir proje ise Adana’da bulunan Sepaş Plastik fabrikası. 1984 yılında kurulan ve Türkiye’nin lider PE plastik film üreticisi olan Sepaş Plastik, plastik enjeksiyon sürecinin en önemli ayaklarından olan soğutma aşamasında, ürün kalitesinden taviz vermeden maliyeti düşük tutmak adına enerji verimliliği yüksek Dunham Bush marka Su Soğutmalı Vidalı Kompresörlü Soğutma Grubunu tercih etti. 12,11 düzeyinde sezonsal verimliliğe sahip olan Dunham Bush soğutma grupları sayesinde, plastik enjeksiyon prosesinin en önemli ayaklarından olan Soğutma Prosesi, son derece verimli bir şekilde sağlanmış oluyor.
Sepaş Plastik’in Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikasına tedariği sağlanan 1.600 kW soğutma kapasiteli Dunham Bush WCFX model Soğutma Grubu, %100 tam yükte sağladığı 8,57 verimlilik değeri ile en yakın rakibinden %30 daha fazla verimlilik sağlıyor.
 


 


İlginizi çekebilir...

İGDAŞ'a Social Media Awards Turkey'den Bronz Ödül!

SMAT2020'de, 'Enerji Sektörü' kategorisinde Bronz Ödül'ün sahibi İGDAŞ oldu....
23 Ekim 2020

Hedef, Katar'ın İklimlendirme Yatırımlarının Adresi Olmak

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) ikinci sanal heyet organizasyonunu 5-8 Ekim 2020 tarihleri arasında Katar'a düzenledi....
22 Ekim 2020

GF Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketlerinden Biri

GF Hakan Plastik'in bünyesinde bulunduğu Georg Fischer, Wall Street Journal'ın dünya genelinde gerçekleştirdiği en sürdürülebilir şirketler ça...
22 Ekim 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.