E-Dergi Oku 
DUYAR POMPA
COPA

Daikin Altherma 3 WS Isı Pompası Apartman Binaları için Yenilenebilir Çözüm Sunuyor

Daikin Altherma 3 WS Isı Pompası Apartman Binaları için Yenilenebilir Çözüm Sunuyor

26 Haziran 2020 | HABERLER819 kez okundu

Avrupa çapında giderek daha fazla insan kentsel bir bölgede yaşıyor. Eurostat'tan alınan rakamlar, 2018'de AB-27 nüfusunun% 46'sının bu bölgelerdeki dairelerde yaşadığını gösteriyor. Apartmanlar, enerji tüketimi ve CO2 emisyonuna en önemli katkıda bulunanlar arasındadır. Bu nedenle zorluk, mümkün olduğunca çevre dostu apartmanlar inşa etmektir, ancak bunu zorlaştıran birkaç pratik endişe vardır. Daikin, Daikin Altherma 3 WS ısı pompasını sürdürülebilir ve yüksek enerjili performans ısıtma ekipmanları ile apartman binalarına ve toplu konutlara sağlamayı hedeflemektedir. Bu çözümle Daikin, karbondan arındırılmış bir geleceğe bir adım daha yaklaşmak istiyor.

Daikin Altherma 3 WS ısı pompası, ortak bir hava kaynaklı ısı pompası (Daikin EWYT-B) ile birlikte çalışır. Yüksek binalarda Daikin Altherma 3 WS ve EWYT-B arasındaki sinerji, yakın ortam sıcaklığında yüksek verimli termal dağılım sayesinde ısı kayıplarının büyük ölçüde azaltılmasına ve aşırı ısınma risklerinin en aza indirilmesine izin verir. Yenilikçi sistem, ortak bir merkezi su döngüsüne bağlı bir ısı pompaları ağından oluşur. Her dairede bir Daikin Altherma 3 WS ünitesi vardır: her daireye özel konfor sağlayan entegre bir kullanım sıcak suyu silindirine sahip yüksek verimli bir apartman içi sudan suya ısı pompası.

Daikin Altherma 3 WS, dairede fazla yer kaplamayan sessiz bir uygulamadır: diğer ev aletlerine benzer şekilde sadece 597x666 mm'dir. Böylece apartmanlardaki çeşitli kısıtlamalara bir çözüm sağlar. Bu ısı pompası, diğer tüm Daikin ısı pompaları gibi, modern yaşama uyacak ve geleceğin evlerine uyacak şekilde tasarlanmıştır: verimli, uygun maliyetli ve karbondan arındırılmıştır. Dahası, Daikin Altherma 3 WS her türlü vericiye bağlanabilir. Daikin Altherma HPC yakın zamanda tasarımı için bir ödül kazandı.

Apartman binalarının geleceği karbondan arındırma

Dekarbonizasyon kollektif yapı pazarında taze bir konudur: şehirlerde yaşam alanı için daha yüksek talep vardır ve geleceğin şehirleri çevre dostu olmalıdır. Kentsel alanlarda giderek artan insan sayısı zor bir iştir: apartmanlar çok fazla enerji tüketir ve yüksek CO2 emisyonlarına sahiptir. Sadece Avrupa'da yapı sektörü kullanılan enerjinin% 40'ını temsil etmektedir. Bu nedenle, gelecekteki apartman binalarının ekolojik ayak izlerinin olabildiğince küçük kalmasını sağlamak için iyileştirilmiş bir çevresel performansa sahip olmasını sağlamak çok önemlidir. Toplu Konut için Daikin Altherma 3 WS, apartmanlara yenilenebilir enerji sağlamak için doğru yönde atılmış bir adımdır.

Daikin Avrupa Isıtma ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Genel Müdürü Patrick Crombez, “Sınırlı alan ve ses kısıtlamaları gibi pratik endişeler nedeniyle yenilenebilir enerji kaynaklarının toplu uygulamada kullanımı kısıtlanmıştır. Daikin Altherma 3 WS, bu kısıtlamaları dikkate alan yenilikçi bir ısı pompasıdır. Geleceğin dairelerine mükemmel uyum sağlayan sessiz bir uygulamadır. Yarının sürdürülebilirlik ihtiyaçlarını karşılamak için her Avrupa evinde bir ısı pompası bulundurmak misyonumuzdur. Artık apartmanlar için de bir çözüm sunabiliyoruz” diyor.


 


İlginizi çekebilir...

Form'dan Çamsan AVM'ye Yüksek Verimli İklimlendirme Çözümleri

Form Endüstri Ürünleri, İstanbul Sancaktepe'de açılacak olan Çamsan Park AVM'ye yabancı iş ortaklıklarıyla ürün gamında bulunan ürünler ve Ar-...
7 Temmuz 2020

Duyar Pompa'ya Yeni İş Geliştirme Müdürü

Burhan Kaygusuz, Duyar Pompa ve Hidrofor Sistemleri A.Ş'nin yeni İş Geliştirme Müdürü oldu....
6 Temmuz 2020

Systemair HSK'dan Sektöre Özel Webinarlar

Systemair HSK, bu dönemde hem iç hava kalitesi konusunda paydaşlarını bilgilendirmek hem de iş ortaklarının öncelik verdiği önemli konulara dikkat çek...
1 Temmuz 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.