E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

Buderus Kablosuz Oda Termostatı ile Hayatı Kolaylaştırın

Buderus Kablosuz Oda Termostatı ile Hayatı Kolaylaştırın

22 Mart 2019 Cuma | ÜRÜN TANITIMI3.706 kez okundu

Günümüzde ısıtma denilince akla gelen ilk ekonomik çözüm kuşkusuz kombi. Oda termostatı seçenekleri ise kombileri çok daha kullanışlı hale getiriyor. Yerinizden kalkmadan oda sıcaklıklarını ayarlamanıza olanak sağlayan oda termostatları, iç mekân ısıtma sistemlerine dair hem çevre hem de bütçe dostu çözümler sunuyor. Farklı ürün seçeneklerinin bulunduğu oda termostatları arasından sıyrılan kablosuz modeller, kullanışlılığıyla ve sağladığı avantajlarla öne çıkıyor. Peki nasıl avantajları var? Evinizi veya iş yerinizi ısıtırken hayatınızı kolaylaştıran kablosuz oda termostatlarını daha yakından tanımaya hazır mısınız?

Yakıt Tasarrufu ile Bütçenizi Koruyabilirsiniz
Oda kumandası olarak da isimlendirilen oda termostatı, kombinin boş yere sürekli su ısıtmasını önleyerek yakıt tasarrufu yapmanızı sağlar. İyi bir izolasyona sahip olan mekânlarda, kombiye uyumlu oda kumandası seçildiğinde ve cihaz doğru bir şekilde kullanıldığında yapılan yakıt tasarrufu faturalara yansır, bu sayede bütçenizi koruyabilirsiniz.

Yerinizden Kalkmadan Oda Sıcaklığını Ayarlayabilirsiniz
Oda termostatı kullandığınızda, bulunduğunuz mekânın sıcaklık seviyesi düştüğünde veya gereğinden fazla arttığında, her seferinde kombi başına gidip ayarlama yapmanıza gerek kalmaz. Oda kumandası üzerinde yapacağınız sıcaklık ayarına göre kombi, gerektiğinde yeniden su ısıtma işlemine başlayıp tekrar kendisini durdurabilir. Hatta oda termostatı kullanarak her odanın ısı seviyesini kendi şartlarına uygun olarak belirleyebilir; gereksiz enerji tüketiminden de kaçınabilirsiniz.

Her Bütçeye ve Kullanıma Uygun Seçenekleri Mevcut
Oda termostatları kullanım şekline ve fonksiyonlarına göre farklı modellerden oluşur. Temel olarak dijital ve mekanik olarak ikiye ayrılan cihazlardan dijital olanların fiyatı, mekaniklere göre biraz daha yüksek olsa da sahip oldukları fonksiyonlar nedeniyle çoğunlukla dijital ürünler tercih edilir. Bu termostatların kablolu ve kablosuz modelleri olduğu gibi, her iki türde de hem programlanabilir hem de programlanamayan ürün seçenekleri mevcuttur. Programlanamayan ürünler, on/ off modu ile çalışarak sadece aç/ kapa şeklinde oda sıcaklığını kontrol etmenize olanak sunarken, programlanabilen modellerde gün içinde çok sayıda farklı sıcaklık ayarı yapılabilir.

Pratik Kullanım İçin Kablosuz Oda Termostatını Seçebilirsiniz
Kablolu oda termostatı küçük mekânlarda tercih edilebilir. Ancak kurulum ve kullanım kolaylığı arıyorsanız kablosuz ürünlere yönelmelisiniz. Alıcı ve verici olmak üzere iki üniteye sahip olan kablosuz oda termostatının kurulumu, sadece basit bir bağlantı işlemi gerektirir. Kumandanın vericisi kombiye monte edildiğinde kurulum işlemi kolaylıkla tamamlanır. Böylece kablo çekme gibi bir işlem gerekmediğinden evinizde herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek kalmaz.

Siz Nereye Giderseniz Gidin Elinizin Altında
Oda termostatı, kombi ile ısıtma sağlanan her yerde kullanılabilir. Özellikle çok katlı alanlarda kombinin ısısını ayarlamak için oda kumandası kullanmak, hayatı kolaylaştıran bir çözümdür. Oda kumandaları, bebek odaları gibi sıcaklık konusunda hassasiyet gerektiren mekânlarda da ısının sabit kalmasına yardımcı olduğu için son derece kullanışlıdır. Kablosuz oda termostatı, bağlı olduğu kombiyle ısınan her mekâna rahatça taşınabilir ve bulunduğu odanın sıcaklığını kontrol altında tutmanızı sağlar. Salonda otururken oda termostatından bu odanın sıcaklığını değiştirebilirken; kumandayı yanınıza alarak oturma odasına geçtiğinizde aynı cihazla bu odanın da sıcaklığını kontrol edebilirsiniz.


 


İlginizi çekebilir...

Avrupa'nın Kombisi ilk Kez Türkiye'de

Baymak'ın yüksek tasarruflu ve çevre dostu tam yoğuşmalı kombi ailesinin Avrupa için tasarlanan yeni üyesi Brötje StarTec Premix, ilk kez Türkiye&...
27 Kasım 2019 Çarşamba

Norm Teknik'ten Normeks Yangın Dolapları

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmeliği'nin 94. maddesinde belirtildiği üzere tesisatın amacı, bina içinde yangın ile mücadelede güveni...
5 Kasım 2019 Salı

ALDAĞ AKS Serisi Yüksek Verimli Klima Santrali

ALDAG klima santralleri istenilen iklimlendirme şartlarını sağlayacak şekilde dizayn edilerek hızlı bir şekilde teslim edilir....
25 Ocak 2019 Cuma

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.