E-DERGİ
Tesisat 266.Sayı

 


E-Dergi Oku 

NIBE TÜRKİYE
ALDAĞ

TESİDER 1. Yılını Kutladı

TESİDER 1. Yılını Kutladı

6 Aralık 2017 Çarşamba / 16:49 | HABERLER

Tesisat Teknolojileri Eğitim ve Araştırma Derneği (TESİDER) 22 Kasım’da Kozyatağı By Otel’de düzenlediği bir kokteyl ile 1. yılını kutladı. Bosch sponsorluğunda düzenlenen kokteyl sonrasında bir konuşma yapan TESİDER Başkanı Yücel Yorulmaz, Türkiye’de ilk Su ve Tesisat Müzesini kuracaklarını belirterek TESİDER’in bir yılda gerçekleştirilen faaliyetlerini anlattı.

TESİDER; kurucuları arasında akademisyenler, teknik öğretmenler, sektör profesyonelleri, eğitmenler, mühendislerin, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin bulunduğu çalışma grubu tarafından, tesisat sektöründe hizmet kalitesinin ulusal ve uluslararası standartlara ulaşabilmesi için gerekli eğitim, araştırma ve danışma faaliyetlerine katkı sağlamak için oluşturuldu.

TESİDER, tesisat ve tesisat teknolojileri sektöründe son teknolojileri ve bilgiyi kullanarak tesisatçılığı meslek edinen tüm sektör ilgililerine katma değer sağlamak, standart belirlemek, teknik eğitimler vererek bunlarla birlikte sosyal sorumluluk projeleri oluşturmayı hedefliyor.