E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ALDAĞ
ÜNİTES TESİSAT TEKNOLOJİLERİ
NIBE TÜRKİYE
GE-Tİ İNŞAAT VE SANAYİ MALZ. TİC. LTD. ŞTİ.
FRİTERM
AIR TEK MÜHENDİSLİK
ROTORK TURKEY AKIŞ KONTROL SİSTEMLERİ TİC. LTD. ŞTİ.
ALTAY GRUP

PepsiCo Fabrikası İçin, Alarko Carrier Ürünleri Tercih Edildi

PepsiCo Fabrikası İçin, Alarko Carrier Ürünleri Tercih Edildi

6 Aralık 2017 Çarşamba / 17:05 | HABERLER
264. Sayı (Aralık 2017)
267 kez okundu

PepsiCo’nun Manisa’da faaliyete geçmesi planlanan Türkiye’deki 6’ncı üretim tesisinin iklimlendirme sistemi için Alarko Carrier ürünleri tercih edildi. Projede, Alarko-Carrier’ın 2 adet soğutma grubu, 27 adet akıllı klima santrali, 104 adet fan-coil ve bina yönetim sistemi yer alıyor. Proje kapsamında Alarko-Carrier Gebze fabrikasında üretilen enerji verimliliği yüksek, korozyon direncine sahip, modüler yapıda, yüksek parça kaliteli, bakımı kolay ve çevre dostu 39HQ Klima Santrali tercih edildi. Ürün, güç ve kontrol panosunun birleştirilerek modüler bir şekilde santral üzerine monte edilmesiyle fark yarattı.

Alarko-Carrier mühendisleri tarafından her bir santral için ayrı ayrı tasarlanan panolar, kontrol ve güç ekipmanlarını içerisinde barındırıyor.

Bu sayede ana ve alt yüklenici firmalar mekanik ve elektrik koordinasyonu konusunda büyük bir iş yükünden kurtularak, Alarko Carrier’ın tecrübe ve birikimlerinden faydalanabiliyor. UTC grubuna bağlı Automated Logic marka kontrolörlerin kullanıldığı panolar, WebCTRL yazılımıyla izlenerek kontrol ediliyor, sınırsız sayıda kullanıcı, hiçbir ek yazılım gerekmeksizin PC, akıllı telefon ve tablet üzerinden sisteme erişebiliyor. Windows, Linux ve MacOS gibi birçok işletim sistemini de destekleyen WebCTRL yazılımı, dinamik ve interaktif grafikleriyle kolay yönetilebilir bir müşteri deneyimi sunuyor.

Projede, enerji verimliliği ve çalışma ses seviyesi bakımından günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan 2 adet 30XA950 vidalı kompresörlü hava soğutmalı su soğutma grubu bulunuyor. Bugün var olan en iyi teknolojiyi kullanan soğutma grubu, Alüminyum mikro-kanallı ısı değiştiriciler (MCHX), dokunmatik Pro-Dialog kontrol sistemi, değişken kapasite valfli ikiz rotorlu vidalı kompresörler, saf R134a soğutucu, kompozit malzemeden yapılmış düşük sesli 4. jenerasyon Flying Bird fanları ile göze çarpıyor.

Fabrika içerisinde bulunan 104 adet Carrier 42GW serisi kaset tipi Fan-Coil, hafif ve kolay montajı, ultra sessiz Carrier santrifüj fan tasarımı, kolay filtre temizliği ve şık hava giriş menfeziyle her türlü oda dekoruna uyumlu olarak hizmet veriyor. Bina içerisinde bulunan tüm Fan-Coiller, WebCTRL bina yönetim yazılımıyla izlenerek kontrol ediliyor, bu sayede enerji verimliliği ve konfor kalitesi yüksek bir fabrika ortamı sağlanıyor.


 

İlginizi çekebilir...

Bosch Termoteknik'e '2017 İklimlendirme Sanayi İhracatı Birincisi' Ödülü

Bosch Termoteknik son olarak, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından gerçekleştirilen ve şirketlerin ihracat başarılarına göre değerlendirildiği &quo...
3 Ağustos 2018 Cuma / 10:18

MAN Türkiye A.Ş., ALDAĞ Cihazlarını Kullanıyor

Otobüs, kamyon, kamyonet ve motor üretiminde küresel liderler arasında olan MAN, Ankara'nın Akyurt İlçesi'nde 317.000 metrekareye yayılan de...
3 Ağustos 2018 Cuma / 10:16

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi FORM'u Seçti

Osmaniye ili Merkez İlçesi Fakıuşağı Mahallesi'nde Nur Dağları'nın eteğinde, 560 dekarlık kampüsünde eğitim veren üniversitenin İlahiyat Fakül...
3 Ağustos 2018 Cuma / 10:11