E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
BELIMO
İMBAT
NORM BAĞLANTI ELEMANLARI
VALFTEK
ALDAĞ
PNÖSAN
KUBUŞ ISI CİHAZLARI
NIBE TÜRKİYE

PepsiCo Fabrikası İçin, Alarko Carrier Ürünleri Tercih Edildi

PepsiCo Fabrikası İçin, Alarko Carrier Ürünleri Tercih Edildi

6 Aralık 2017 Çarşamba / 17:05 | HABERLER
264. Sayı (Aralık 2017)
306 kez okundu

PepsiCo’nun Manisa’da faaliyete geçmesi planlanan Türkiye’deki 6’ncı üretim tesisinin iklimlendirme sistemi için Alarko Carrier ürünleri tercih edildi. Projede, Alarko-Carrier’ın 2 adet soğutma grubu, 27 adet akıllı klima santrali, 104 adet fan-coil ve bina yönetim sistemi yer alıyor. Proje kapsamında Alarko-Carrier Gebze fabrikasında üretilen enerji verimliliği yüksek, korozyon direncine sahip, modüler yapıda, yüksek parça kaliteli, bakımı kolay ve çevre dostu 39HQ Klima Santrali tercih edildi. Ürün, güç ve kontrol panosunun birleştirilerek modüler bir şekilde santral üzerine monte edilmesiyle fark yarattı.

Alarko-Carrier mühendisleri tarafından her bir santral için ayrı ayrı tasarlanan panolar, kontrol ve güç ekipmanlarını içerisinde barındırıyor.

Bu sayede ana ve alt yüklenici firmalar mekanik ve elektrik koordinasyonu konusunda büyük bir iş yükünden kurtularak, Alarko Carrier’ın tecrübe ve birikimlerinden faydalanabiliyor. UTC grubuna bağlı Automated Logic marka kontrolörlerin kullanıldığı panolar, WebCTRL yazılımıyla izlenerek kontrol ediliyor, sınırsız sayıda kullanıcı, hiçbir ek yazılım gerekmeksizin PC, akıllı telefon ve tablet üzerinden sisteme erişebiliyor. Windows, Linux ve MacOS gibi birçok işletim sistemini de destekleyen WebCTRL yazılımı, dinamik ve interaktif grafikleriyle kolay yönetilebilir bir müşteri deneyimi sunuyor.

Projede, enerji verimliliği ve çalışma ses seviyesi bakımından günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan 2 adet 30XA950 vidalı kompresörlü hava soğutmalı su soğutma grubu bulunuyor. Bugün var olan en iyi teknolojiyi kullanan soğutma grubu, Alüminyum mikro-kanallı ısı değiştiriciler (MCHX), dokunmatik Pro-Dialog kontrol sistemi, değişken kapasite valfli ikiz rotorlu vidalı kompresörler, saf R134a soğutucu, kompozit malzemeden yapılmış düşük sesli 4. jenerasyon Flying Bird fanları ile göze çarpıyor.

Fabrika içerisinde bulunan 104 adet Carrier 42GW serisi kaset tipi Fan-Coil, hafif ve kolay montajı, ultra sessiz Carrier santrifüj fan tasarımı, kolay filtre temizliği ve şık hava giriş menfeziyle her türlü oda dekoruna uyumlu olarak hizmet veriyor. Bina içerisinde bulunan tüm Fan-Coiller, WebCTRL bina yönetim yazılımıyla izlenerek kontrol ediliyor, bu sayede enerji verimliliği ve konfor kalitesi yüksek bir fabrika ortamı sağlanıyor.


 


İlginizi çekebilir...

Friterm Kuru Soğutucu Ürünlerine Eurovent Sertifikası

Friterm, uzun süredir üzerinde çalıştığı EUROVENT sertifikasyon sürecinin Ağustos 2018 itibariyle olumlu olarak sonuçlandığını ve kuru soğutucu ürünle...
4 Ekim 2018 Perşembe / 10:07

Türk İklimlendirme Sektörü Şili ve Arjantin Kapısını Araladı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), sektör ihracatını arttırmak ve Türk iklimlendirme sektörünün potansiyelini göstermek amacı ile hede...
4 Ekim 2018 Perşembe / 10:01

Mas Grup Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ürek Oldu

Mas Grup'ta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Mehmet Ürek getirildi....
24 Eylül 2018 Pazartesi / 16:22