E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
NIBE TÜRKİYE
NORM BAĞLANTI ELEMANLARI
ALDAĞ
İMBAT
PNÖSAN
KUBUŞ ISI CİHAZLARI
BELIMO
VALFTEK

Avrupa Isı Pompası Zirvesi Isı Pompası Uzmanlarını Buluşturdu

Avrupa Isı Pompası Zirvesi Isı Pompası Uzmanlarını Buluşturdu

6 Aralık 2017 Çarşamba / 14:32 | HABERLER
264. Sayı (Aralık 2017)
323 kez okundu

Avrupa Isı Pompası Zirvesi 24 ve 25 Ekim 2017’de Nürnberg Sergi Merkezi’nde başarıyla gerçekleşti. İlginin yoğun olduğu zirvede ısı pompalarının ticari ve endüstriyel kullanımını tartışmak ve ilgili uygulamaları ayrıntılı olarak keşfetmek için uzmanlar bir araya geldi.

Uluslararası ısı pompası uzmanları, ısı pompalarının ticari ve endüstriyel kullanımını tartışmak ve ilgili uygulamaları ayrıntılı olarak keşfetmek için Avrupa Isı Pompası Zirvesi’nde bir araya geldi.

Almanya dışından da katılım gösteren 20 firma ile fuar alanı kongrenin tamamlayıcı bir unsuru oldu.

Avrupa Isı Pompası Zirvesi Kıdemli Müdürü Daniela Heinkel: "Etkinliğin beşinci turunda bu yıl bir kez daha, Avrupa Isı Pompası Zirvesi'nin profesyonel seviyedeki ısı pompaları hakkında bilgi edinmek için olağanüstü bir forum olduğu kanıtlandı. 28 ülkeden yaklaşık 200 uzmanın Avrupa Isı Pompası Zirvesi Nürnberg'e ziyaretinden çok memnunuz" dedi.

Heinkel sözlerine şöyle devam etti. "Bu küçük ama mükemmel bir olay. Özellikle araştırma bulguları, Avrupa'daki ve dünyadaki pazarlar hakkındaki son trendler ve gelişmeler derinlemesine uzmanlık sunumları ile delegeleri etkiledi. Avrupa Isı Pompası Zirvesi, katılımcılara, dünyanın dört bir yanından meslektaşları ile kişisel ağlarını genişletmek için birinci sınıf bir mekan sunmalarını sağladı".

KONGRE PROGRAMI

Avrupa Isı Pompası Zirvesi, katılımcılara yine bir dizi uzman bilgisi ile ilham kaynağı oldu. Isı pompası son yıllarda konutların ısıtılması için standart bir çözüm oldu. Thomas Nowak EHPA sunumunda, 2016 yılında Avrupa'da ilk kez milyonlarca ısı pompası satıldığını, 10 milyondan fazla ısı pompasının ise 2017 yılı içinde kurulmuş olduğu belirtti.

Isı pompalarının gelişme gösterdiği tek yer Avrupa değil. 2025 yılına kadar Hindistan’ın dünyadaki üçüncü büyük ekonomi ve en büyük enerji endüstrisi olacağı düşünülüyor. Hindistan'dan Madhavan Nampoothiri'nin "Potansiyel Kilit Açma" sunumuna göre, 100 °C'ye kadar olan sıcaklıklara sahip endüstriyel ısı pompaları geniş bir sektör yelpazesi için büyük potansiyel olarak görülmektedir. Sunum, Japonya, Avusturya, İsviçre, Danimarka ve Fransa'dan gelen diğer konuşmacılar tarafından da onaylandı ve endüstriyel ve ticari uygulamalarda daha büyük kapasiteli ısı pompalarının kullanımını vurguladı.

Endüstriyel ısı pompaları (IHP) önemini artırdıkça Japonya’da bu konuda büyük ilerleme gerçekleşmiştir. Dünya genelinde IHP, Almanya'da olduğundan çok daha fazla önemli. Almanya'daki ticari ve endüstriyel kullanıcılar tarafından enerji ve maliyet tasarrufu sağlamak için ısı pompaları kullanımının artırmasıyla sera gazı emisyonları önemli ölçüde azaldı. Bu avantajlar, Avrupa Isı Pompası Zirvesi’nde önemli bir yer kapladı.

Salı günü öğleden sonra araştırma ve geliştirme konularına ayrıldı. Hollanda, İsviçre, Danimarka, Avusturya ve Almanya'dan konuşmacıların sunumları, Ar-Ge'nin peyzajı ve tematik odak alanlarının kapsamlı bir resmini sundu.

Zirvenin ikinci günü, spesifik bileşenlerle  yapılan ilginç ilerlemelere, ısı pompalarını kurmanın ve devreye sokmanın basit yollarını ve çeşitli hedef grupların gereksinimlerini ve gereksinimlerini başarıyla karşılayan bileşen ve sistem üreticilerine ayrıldı.

YÜKSEK KALİTELİ FUAYE FUARI

Toplam 20 şirket ve dernekten oluşan fuaye fuarı, kongre sunumlarını tamamlayıcı bir unsur oldu. Ünlü Alman ve uluslararası bileşenler, ısı pompası üreticileri ve dernekler, kongre katılımcılarına ürün sunumlarına daha yakından bakma ve inceleme fırsatı sundu. İki gün boyunca profesyonel diyaloglar üzerine odaklanıldı.

Avrupa Isı Pompası Zirvesi Koordinatörü Rainer Jakobs konuyla ilgili şunları söyledi: "Beşinci Avrupa Isı Pompası Zirvesi, bilim, endüstriyel gelişme, teknoloji ve uygulama arasında bilgi ve tecrübe paylaşımı için ideal bir pazar olduğunu bir kez daha kanıtlandı. Ayrıca, "ısı pompası uzmanlarını bağlar" sloganı doğrultusunda endüstriye ağ oluşturma fırsatı sunuldu”.


 


İlginizi çekebilir...

Friterm Kuru Soğutucu Ürünlerine Eurovent Sertifikası

Friterm, uzun süredir üzerinde çalıştığı EUROVENT sertifikasyon sürecinin Ağustos 2018 itibariyle olumlu olarak sonuçlandığını ve kuru soğutucu ürünle...
4 Ekim 2018 Perşembe / 10:07

Türk İklimlendirme Sektörü Şili ve Arjantin Kapısını Araladı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), sektör ihracatını arttırmak ve Türk iklimlendirme sektörünün potansiyelini göstermek amacı ile hede...
4 Ekim 2018 Perşembe / 10:01

Mas Grup Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ürek Oldu

Mas Grup'ta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Mehmet Ürek getirildi....
24 Eylül 2018 Pazartesi / 16:22