E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

Siemens, Kablosuz Yangın Algılama Sistemini Duyurdu

Siemens, Kablosuz Yangın Algılama Sistemini Duyurdu

12 Şubat 2013 Salı | ÜRÜN TANITIMI
205. Sayı (Ocak 2013)
4.042 kez okundu

Siemens, yangın algılama sistemlerini daha verimli hale getiren yeni kablosuz yangın algılama sistemini duyurdu. Kısaca Swing olarak adlandırılan Siemens Wireless Next Generation sistemiyle kablolamanın uygulanamadığı ya da tercih edilemediği yerlerde güvenilir bir sistem kurmak mümkün hale geliyor.

Siemens Swing, failsafe kablosuz ağ ile patentli ASA (Advanced Signal Analysis) teknolojisini bir araya getiriyor. Swing sistemi, kenetlenme teknolojisi temelinde redundant haberleşme ile kablolu çözüme denk bir şekilde güvenli ve güvenilir olarak haberleşmeyi üst seviyeye taşıyor. Kenetli ağ ortamında her kablosuz cihaz yakınındaki cihazla haberleşiyor ve bu sayede bilgi iletimi için her zaman en az iki yedekli yola sahip olunuyor. Güvenilirliği yükseltmek için cihazın çoklu kanal ile iki frekans bandı bulunan sistemde bir arıza durumunda ağa otomatik giriş ile kanal ve/veya frekansı değiştirebiliyor ya da bilgileri yakınındaki cihaz aracılığıyla ileterek haberleşmesini "onarabiliyor". Böylece tüm mevcut bilgiler, her zaman ağ geçidine, dolayısıyla yangın kontrol paneline ulaşabiliyor.

Kenetlenme teknolojisi, geniş ağlar kurarken farklı bir fayda da sağlıyor. Her yangın dedektörünün komşu cihaz ile haberleşmesi sırasında merkezi ağ geçidiyle doğrudan kablosuz iletişim kurmasına gerek kalmıyor. Bir ağ geçidi kullanılarak, 60 metre kapsama alanında, yani takriben 5 kata kadar monte edilebiliyor.

Her Swing yangın dedektörü iki optik ve iki ısı sensörlü yedekli bir sensör sistemine sahip olarak geliyor. ASA teknolojisinin sağladığı özel parametre setleri, dedektör konfigürasyonunu özel çevre koşullarına göre optimize etmeye olanak tanıyor. ASA teknolojisi, dedektör sinyalini gerçek zamanlı yorumlayarak parametre setlerini dinamik olarak adapte ediyor. Böylece güvenilirlik koşulları yerine getirilirken yanlış alarmların da önüne geçiliyor. Tüm bu avantajlar, bina teknolojileri sistemleri için alarm hatayla tetiklendiğinde oluşan finansal zararı kompanze etmek dahil olmak üzere Gerçek Alarm Garantisi sunar.

Swing, sahip olduğu yüksek düzeydeki esneklik ve güvenilirlikle özellikle estetik veya yapısal nedenlerle kablolamanın mümkün olmadığı yerlerde de ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor. Tarihi binalar, müzeler, değişken kullanımlı endüstriyel binalar, fuar ve sergi alanları gibi mevcut doku üzerinde değişiklik yapılması uygun olmayan ortamlar ile sürekli dolu olan otel odaları ve ofisler gibi bakım ve montaj için zaman kısıtı olan yerler de Swing sayesinde yüksek seviyede güvenilirliğe sahip oluyor. 


 


İlginizi çekebilir...

Buderus Kablosuz Oda Termostatı ile Hayatı Kolaylaştırın

Günümüzde ısıtma denilince akla gelen ilk ekonomik çözüm kuşkusuz kombi....
22 Mart 2019 Cuma

ALDAĞ AKS Serisi Yüksek Verimli Klima Santrali

ALDAG klima santralleri istenilen iklimlendirme şartlarını sağlayacak şekilde dizayn edilerek hızlı bir şekilde teslim edilir....
25 Ocak 2019 Cuma

İmbat: 'Güçlü Bir Türkiye İçin Yerli Üretim'

Yüzde yüz yerli sermayeyle kurulan İmbat, bugün de tamamen yerli mühendislik çalışmalarının ürünü olan, yüzde yüz yerli tasarımlara imza atıyor. Kendi...
4 Ekim 2018 Perşembe

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.