E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
AKNUR ENDÜSTRİ MALZEMELERİ
ALDAĞ
ENEKO
OCC MÜHENDİSLİK
NIBE TÜRKİYE
DKM İNŞAAT
SAY PLASTİK

Siemens, Kablosuz Yangın Algılama Sistemini Duyurdu

Siemens, Kablosuz Yangın Algılama Sistemini Duyurdu

12 Şubat 2013 Salı / 14:43 | ÜRÜN TANITIMI670 kez okundu

Siemens, yangın algılama sistemlerini daha verimli hale getiren yeni kablosuz yangın algılama sistemini duyurdu. Kısaca Swing olarak adlandırılan Siemens Wireless Next Generation sistemiyle kablolamanın uygulanamadığı ya da tercih edilemediği yerlerde güvenilir bir sistem kurmak mümkün hale geliyor.

Siemens Swing, failsafe kablosuz ağ ile patentli ASA (Advanced Signal Analysis) teknolojisini bir araya getiriyor. Swing sistemi, kenetlenme teknolojisi temelinde redundant haberleşme ile kablolu çözüme denk bir şekilde güvenli ve güvenilir olarak haberleşmeyi üst seviyeye taşıyor. Kenetli ağ ortamında her kablosuz cihaz yakınındaki cihazla haberleşiyor ve bu sayede bilgi iletimi için her zaman en az iki yedekli yola sahip olunuyor. Güvenilirliği yükseltmek için cihazın çoklu kanal ile iki frekans bandı bulunan sistemde bir arıza durumunda ağa otomatik giriş ile kanal ve/veya frekansı değiştirebiliyor ya da bilgileri yakınındaki cihaz aracılığıyla ileterek haberleşmesini "onarabiliyor". Böylece tüm mevcut bilgiler, her zaman ağ geçidine, dolayısıyla yangın kontrol paneline ulaşabiliyor.

Kenetlenme teknolojisi, geniş ağlar kurarken farklı bir fayda da sağlıyor. Her yangın dedektörünün komşu cihaz ile haberleşmesi sırasında merkezi ağ geçidiyle doğrudan kablosuz iletişim kurmasına gerek kalmıyor. Bir ağ geçidi kullanılarak, 60 metre kapsama alanında, yani takriben 5 kata kadar monte edilebiliyor.

Her Swing yangın dedektörü iki optik ve iki ısı sensörlü yedekli bir sensör sistemine sahip olarak geliyor. ASA teknolojisinin sağladığı özel parametre setleri, dedektör konfigürasyonunu özel çevre koşullarına göre optimize etmeye olanak tanıyor. ASA teknolojisi, dedektör sinyalini gerçek zamanlı yorumlayarak parametre setlerini dinamik olarak adapte ediyor. Böylece güvenilirlik koşulları yerine getirilirken yanlış alarmların da önüne geçiliyor. Tüm bu avantajlar, bina teknolojileri sistemleri için alarm hatayla tetiklendiğinde oluşan finansal zararı kompanze etmek dahil olmak üzere Gerçek Alarm Garantisi sunar.

Swing, sahip olduğu yüksek düzeydeki esneklik ve güvenilirlikle özellikle estetik veya yapısal nedenlerle kablolamanın mümkün olmadığı yerlerde de ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor. Tarihi binalar, müzeler, değişken kullanımlı endüstriyel binalar, fuar ve sergi alanları gibi mevcut doku üzerinde değişiklik yapılması uygun olmayan ortamlar ile sürekli dolu olan otel odaları ve ofisler gibi bakım ve montaj için zaman kısıtı olan yerler de Swing sayesinde yüksek seviyede güvenilirliğe sahip oluyor. 


İlginizi çekebilir...

Ekin Endüstriyel "MIT" Dahili Emniyet Valfli Lobe Pompalar İle Güvenli, Gıda Çözümleri Hedefliyor

MIT Dahili Emniyet Valfli Lobe Pompalarını Dünya Pazarına sunan Ekin Endüstriyel sıvı transferinde çözüm ortaklığı sunmayı hedefliyor....
19 Temmuz 2016 Salı / 11:40

Ne İç Hava Kalitesinden Ne De Tasarruftan Vazgeçin

İç hava kalitesinin günümüzde insan sağlığı için giderek artan önemiyle birlikte modern yaşamın gereği korunaklı, temiz havalı, konforlu mekan talebi...
21 Ağustos 2014 Perşembe / 11:31

Gelişim Teknik A.Ş BWT Rondomat Duo Su Yumuşatıcı Ürünleri

Rondomat Duo modelleri sadece ölçülerinden dolayı etkileyici değil; ticari - endüstriyel - konut binalardaki yumuşak su kullanımı için yeni kapsamlı ...
12 Şubat 2013 Salı / 14:49