E-DERGİ
Tesisat 265.Sayı

 


E-Dergi Oku 

DANFOSS TÜRKİYE
ÇUKUROVA ISI
ALDAĞ
FORM GROUP
TERMOTEKNİK
NIBE TÜRKİYE
ALARKO CARRIER
VAILLANT
NORM TEKNİK
WILO

LONCA A.Ş. Diyaframlı Seviye Şalteri Ensim ELZ

LONCA A.Ş. Diyaframlı Seviye Şalteri Ensim ELZ

12 Şubat 2013 Salı / 14:38 | ÜRÜN TANITIMI

Diyaframlı seviye kontrolü, depodaki malzemenin seviyesinin ölçülmesinde en ekonomik yöntemdir. Açık ve basınçsız tanklarda kullanılabilir. ELZ tozlu, pudralı, tanecikli, granüllü, taneli dökme malzemelerin silodaki dolu, boş ve yüklü durumları kontrol edilebilir. 0,3 ile 2,5 t / m3 ve maks. 30 mm'ye kadar olan partiküllerde kullanıma uygundur. Membran, kontrolü yapılan malzemeye mutlaka temas etmelidir. Siloya dökülen malzeme yığıldıkça membran kapanır. Oluşan baskıyla malzeme diyaframı geri iter ve mekanizma kontağı iter. Kontak, sesli alarm vermekte veya silonun doldurma mekanizmasının durdurulmasında kullanılır. Malzeme çöktüğünde, azaldığında kontak eski konuma döner. Hassasiyet ayarı mekanizmanın kaydırılması ile montaj sırasında yapılır.

Uygulama Alanları:

Şeker, Fındık, Kil, Çekirdek, Kahve, Çeşitli Granüller, Buğday, Boksit, Seramik, Baklagiller, Tahıl, Balık Yemi, Kum, Çakıl, Yalıtım Malzemeleri, Mısır, Pirinç.

Teknik Özellikler:

Montaj Şekli: Dikey, Kontak Çıkışı:1 x SPDT 15A/250VAC,

Gövde Malzemesi: Fiberle güçlendirilmiş plastik, alüminyum Döküm (EL Z31),

Diyafram Malzemesi: Neopren, Viton, Paslanmaz Çelik, Çalışma Sıcaklığı: -20…+80 °C NBR diyafram ile (EL Z11), -20…+150°C Viton diyafram ile (EL Z21), -20…+200°C Paslanmaz diyaframlı (EL Z31),

Çalışma Basıncı: PVDF için 3 bar, P.P için 1 bar,

Hassasiyet: 100gr. …. 250 gr. ayarlanabilir, Koruma Sınıfı: IP40.