E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
SAY PLASTİK
NIBE TÜRKİYE
OCC MÜHENDİSLİK
ENEKO
DKM İNŞAAT
AKNUR ENDÜSTRİ MALZEMELERİ
ALDAĞ

Form Endüstri SOLAIR Markalı Sıcak Hava Paneli

Form Endüstri SOLAIR Markalı Sıcak Hava Paneli

12 Şubat 2013 Salı / 14:25 | ÜRÜN TANITIMI688 kez okundu

Form Şirketler Grubu içinde yer alan Form Endüstri Tesisleri San. A.Ş'nin çevre dostu ürünü SOLAIR güneşle sıcak hava paneli, doğal enerji kaynağı güneş ile binalarınızı ısıta bilme imkanı sunuyor. 

Sahip olduğu çevreci ve mimari açıdan estetik ürünleriyle aydınlatmadan, havalandırmaya bir çok konuda çözümler sunan Form Endüstri Tesisleri San. A.Ş, SOLAIR güneşle sıcak hava paneliyle şimdi de ısınma masraflarınızı düşürerek bütçenize katkıda bulunuyor ve yaşam alanlarınızı doğayla daha uyumlu, sağlıklı mekanlara dönüştürüyor.

SOLAIR nasıl çalışır?

SOLAIR, üzerinde bulunan 12W -18V'lık güneş pili (PV Panel) ile güneşten ürettiği elektrik sayesinde hava sirkülasyonunu sağlayan ve hemen PV panel arkasında bulunan 2x5W fanları çalıştırır. Fanlar çalışmaya başladığından, dışarıdan (taze havalı sistemler) veya ortamdan havayı çekerek, panel yüzeyinden geçirir ve ortama üfler. Güneşin ısıttığı yüzeylerden geçen havanın sıcaklığı yükselir, böylece hiçbir enerji harcamadan sıfır maliyetle ısıtma sağlar.

İç mekanda duvarda bulunan 2 adet menfez ile havanın sirkülasyonu sağlanır. SOLAIR hava ısıtma panellerinin ısıtma kapasitesi güneş şiddetine ve hava debisine bağlıdır.

Birden fazla panel birbirine bağlanarak, harici fan sisteme eklenebilir. Böylelikle daha yüksek ısıtma kapasiteleri elde edilmiş olur.

Montajı nasıl yapılır?

SOLAIR panelleri dik veya yatay olarak en çok güneş alan, gölgede kalmayan duvar ve çatılara montajını yapabilirsiniz. Genelde güney veya güney-batı yönünü görecek şekilde monte edilir. Montajını yapacağınız yerde 2 adet Ø130mm delik açılması gerekir. Ayrıca termostat kablosunun içeriye girmesi için 8mm'lik delik yeterli olacaktır. Paneli taşıyan duvar montaj profili veya çatı montaj kiti aracılığıyla panelin dışarıya montajı yapılır. Açılan deliklerden iç mekanda kanal ve menfez montajları yapılır. Termostat duvara veya istenen yüzeye vidayla sabitlenir. 

SOLAIR sıcak hava paneli'nin sağladığı faydalar:

· Hiçbir elektrik veya fosil yakıt bağlantısı yoktur.

· Hava çevrimini sağlayan fanlar, güneş pili ile çalışır.

· Termostat kontrolü bulunur.

· Güneş ışınlarını emen yüzey sayesinde bedava ısıtma sağlar böylece ısınma maliyetlerinizi düşürür.

· Leed ve Breeam puanınızı yükseltir.

· Çevrecidir, karbon salınımını azaltır.

· Kış aylarında kapalı tutulan yazlıklarda sıfır maliyetle küf oluşumunu önler.

· Dış havalı bağlantı yapıldığında iç havayı temizler.

SOLAIR güneşle sıcak hava paneli; villalar, tatil köyleri, dağ ve yayla evleri, restorantlar, ofisler, fabrikalar, okullar, spor tesisleri, depolar, kurutma tesisleri, spor tesisleri, düğün salonları, seralar, tavuk çiftlikleri gibi birçok alanda kullanılabilmektedir.


İlginizi çekebilir...

Ekin Endüstriyel "MIT" Dahili Emniyet Valfli Lobe Pompalar İle Güvenli, Gıda Çözümleri Hedefliyor

MIT Dahili Emniyet Valfli Lobe Pompalarını Dünya Pazarına sunan Ekin Endüstriyel sıvı transferinde çözüm ortaklığı sunmayı hedefliyor....
19 Temmuz 2016 Salı / 11:40

Ne İç Hava Kalitesinden Ne De Tasarruftan Vazgeçin

İç hava kalitesinin günümüzde insan sağlığı için giderek artan önemiyle birlikte modern yaşamın gereği korunaklı, temiz havalı, konforlu mekan talebi...
21 Ağustos 2014 Perşembe / 11:31

Gelişim Teknik A.Ş BWT Rondomat Duo Su Yumuşatıcı Ürünleri

Rondomat Duo modelleri sadece ölçülerinden dolayı etkileyici değil; ticari - endüstriyel - konut binalardaki yumuşak su kullanımı için yeni kapsamlı ...
12 Şubat 2013 Salı / 14:49