E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
NIBE TÜRKİYE
DKM İNŞAAT
ENEKO
AKNUR ENDÜSTRİ MALZEMELERİ
SAY PLASTİK
OCC MÜHENDİSLİK
ALDAĞ

Ferroli'nin Yeni Ürünü Quadrifoglio Yer Tipi Yoğuşmalı Kazan

Ferroli'nin Yeni Ürünü Quadrifoglio Yer Tipi Yoğuşmalı Kazan

12 Şubat 2013 Salı / 14:04 | ÜRÜN TANITIMI700 kez okundu

Ferroli, artan tasarruflu ve çevreci ürün taleplerini karşılamak için Türkiye'deki merkezi sistem ihtiyacına yönelik kullanıcı ve çevre dostu olan yüksek tasarruflu yeni ürünleri pazara sunmaya devam ediyor. Ferroli Ailesi'nin yeni üyesi Quadrifoglio*, merkezi sistem tercihini yüzde 17,6 ilave verimli yoğuşma teknolojisiyle birleştirerek tasarrufu en üst seviyeye taşıyan ve kompakt ölçüleriyle dar alanlarda büyük çözümler sunan yeni bir kazan. İsmini aldığı dört yapraklı yonca şeklinde özel tasarımlı titanyum alaşımlı paslanmaz çelik yoğuşma eşanjörüyle kullanım ömrü ise oldukça uzun. 

Ferroli'nin yer tipi paslanmaz çelik yoğuşmalı yeni kazanı Quadrifoglio, yüksek yanma veriminin yanında ileri emniyet sistemleriyle de fark yaratıyor. Kaskad adı verilen sistem çözümlerinin yanı sıra tekil kullanım avantajlarıyla da tüketicinin tüm ihtiyaçlarını karşılayan Quadrifoglio'da kullanılan ve Ferroli'nin uzun Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirerek patentini aldığı, titanyum alaşımlı paslanmaz çelik eşanjörü, kullanıcılarına yüzde 109,6'ya varan yüksek verim imkanı sağlıyor.

Özel tasarım eşanjör, boruların akıllı geometrisi sayesinde diğer yoğuşmalı kazanlara oranla daha uzun ömürlü olan Quadrifoglio'nın, kontrol paneli sayesinde altı adede kadar kaskad bağlantısı yapılabiliyor. Böylelikle ortalama 100 m2 büyüklüğe sahip ve izolasyonu yapılmış 150 dairelik bir siteyi yaklaşık 5,5 m2'lik bir alan kaplayarak ısıtabiliyor. 

İleri emniyet sistemleri ile tüketicisinin ihtiyaçlarına çözüm sunan Quadrifoglio'daki güvenlik sensörleri, yaşanacak ani sıcaklık düşüşlerinde otomatik olarak devreye girerek tesisatın donarak zarar görmemesini sağlıyor. Ayrıca lejyonella koruması da bulunan Quadrifoglio, boylerlerdeki kullanım suyu sıcaklık seviyesini 1 ile 7 gün aralığında otomatik olarak 65°C yükselterek bakteri üremesini de engelliyor. 

Premix yoğuşma teknolojili fiber paslanmaz çelik brülörü sayesinde düşük NOx ve CO emisyon salımın oranları ile de çevre dostu olan Quadrifoglio'nın, kontrol panelinde bulunan üç adet sinyal çıkışı, kullanıcılarına uzaktan resetleme imkanı sağlıyor. Doğalgaz ve LPG ile uyumlu çalışan kazan, 125 kW, 220 kW ve 320 kW'lik olmak üzere üç farklı kapasite seçeneği ile tüketiciye sunulmuştur. 

*Ferroli Ailesi'nin yeni üyesi Quadrifoglio, ismini İtalyanca dört yapraklı yoncadan almaktadır. 


İlginizi çekebilir...

Ekin Endüstriyel "MIT" Dahili Emniyet Valfli Lobe Pompalar İle Güvenli, Gıda Çözümleri Hedefliyor

MIT Dahili Emniyet Valfli Lobe Pompalarını Dünya Pazarına sunan Ekin Endüstriyel sıvı transferinde çözüm ortaklığı sunmayı hedefliyor....
19 Temmuz 2016 Salı / 11:40

Ne İç Hava Kalitesinden Ne De Tasarruftan Vazgeçin

İç hava kalitesinin günümüzde insan sağlığı için giderek artan önemiyle birlikte modern yaşamın gereği korunaklı, temiz havalı, konforlu mekan talebi...
21 Ağustos 2014 Perşembe / 11:31

Gelişim Teknik A.Ş BWT Rondomat Duo Su Yumuşatıcı Ürünleri

Rondomat Duo modelleri sadece ölçülerinden dolayı etkileyici değil; ticari - endüstriyel - konut binalardaki yumuşak su kullanımı için yeni kapsamlı ...
12 Şubat 2013 Salı / 14:49