E-Dergi Oku 

UEVF 2013 Türkiye'de Enerji Verimliliğinin Nabzını Tutmaya Hazırlanıyor

18 Aralık 2012 | HABERLER
203. Sayı (kasım 2012)
553 kez okundu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Koordinasyonunda, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü ev sahipliğinde yapılan, 32. Enerji Verimliliği Haftası kapsamında düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı – UEVF, 10 Ocak’ta kapılarını 4. kez ziyaretçilerineguncel açacak. İstanbul Wow Convention Center’de gerçekleştirilecek etkinlik, enerji verimliliği ekseninde kamu ve özel sektörün en önemli temsilcilerini bir araya getiren önemli bir platform niteliği taşıyacak.

4. UEVF, iki gün boyunca düzenlenen paralel oturumlarla, ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmelerin tartışılmasına, sorunların ve çözüm önerilerinin değerlendirilmesine olanak sağlayacak. Kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının önde gelen profesyonellerinin katkı ve katılımları ile gerçekleştirilecek UEVF 2013’te, özellikle binalarda, sanayide, ulaşımda, ürün ve teknolojilerde enerji verimli uygulamaları tartışılarak, gelecek öngörülerin derinlemesine tartışılması hedefleniyor. Sektör liderlerinin konuşmacı ve oturum başkanı olarak yer alacağı toplam 18 adet interaktif panel ve oturumun gerçekleştirileceği Forum’da şu konulara ağırlıklı olarak yer verilecek:

Düzenlenecek Oturum Başlıkları

• Dünyada ve Türkiye’de Enerji Verimliliği Çalışmaları Örnekleri ve Sonuçları

• Sanayide Enerji Verimliliği Stratejileri

• Bina ve Hizmetler Sektöründe Enerji Verimliliği Stratejileri

• Ulaşım Sektöründe Enerji Verimliliği Stratejileri

• Sürdürülebilir Finansman Modelleri

• Enerji Verimli Ürün ve Teknolojiler

• İdari ve Kurumsal Yapı ve Yapılanmalar

• Enerji Arz Güvenliği ve İklim Değişikliği Bağlamında Yenilenebilir Enerji

UEVF 2013, Yerli ve Yabancı Yüzlerce Firmayı Ağırlayacakuevf

Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin büyük ilgi gösterdiği UEVF 2013’te dünyanın en önemli markaları Siemens, Philips, Schneider Electric, Wilo, Osram, Profilo, BSH yerini şimdiden alırken, Türkiye’nin gururu olan Arçelik, Demirdöküm, İzocam, Vestel, VİKO, Ytong, Filli Boya gibi yerli markalar da fuarda ziyaretçilere en son teknolojilerini ve enerji verimliliğine katkı sağlayan ürünlerini tanıtma fırsatı bulacak. Fuar alanında önemli üreticilerin yanı sıra önemli finans şirketleri de bulunarak, enerji verimliliği projelerine sundukları destekleri ziyaretçiler ile paylaşacaklar.

4. Ulusal Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’na katılan firmaların tam listesine http://www.uevf.com.tr/ adresinden de ulaşabilirsiniz. 

Kazanan Şirketlere ve Öğrencilere Ödülleri Verilecek

4. Ulusal Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı’nda Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından 1999 yılından bu yana her yıl düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması (SENVER) kapsamında dereceye giren kurumlar için ödül töreni gerçekleştirilecektir. Her yıl Bakan Taner Yıldız tarafından sahiplerine verilen ödüllerin, enerji verimliliği konusunda teşvik edici çalışmalara aracı olması hedefleniyor. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliği ile gerçekleştirilen “Ortaöğretim Öğrencileri Arası Enerji Verimliliği Konulu Proje Yarışması”nda dereceye giren öğrenciler de ödüllerini, UEVF 2013 kapsamında düzenlenen bir töreni ile alacak. Yine aynı törende, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile gerçekleşen “İlköğretim Öğrencileri Arası Resim ve Öykü Yarışması”nın kazanan öğrencileri de ödüllerini alacak.

3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı – UEVF 2012

31’inci Enerji Verimliliği Haftası kapsamında gerçekleştirilen 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından 12 Ocak 2012 tarihinde İstanbul WOW Convention Center’de düzenlenen törenle açılmıştı. 

Yaklaşık 4 bin 500 kişinin ziyaret ettiği etkinlikte, Türkiye’de enerji verimliliği çalışmaları detaylarıyla tartışılmış, 80’i aşkın firma ürün ve çözümlerini sergileme imkanı bulmuştu.  3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nın ikinci gününde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da etkinliği ziyaret etmiş, enerji verimliliğinin önemini vurgulayan bir konuşma yapmıştı. Daha sonra Erdoğan ve Taner Yıldız tarafından, Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği üyelerine enerji verimliliğine katkılarından dolayı teşekkür plaketleri verildi.

Enerji Verimliliği Haftasıuevf

Enerji Verimliliği Haftası her yıl ocak ayının ikinci haftasında, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu, Makine Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası işbirliği ile kutlanıyor. Bu kapsamda ülke genelinde geniş katılımlı etkinlikler düzenleniyor. Toplumdaki enerji kültürü ve verimlilik bilincinin geliştirilmesi amacıyla bakanlıklar, valilikler, büyükşehir belediyeleri, aydınlatma, beyaz eşya, elektrik motoru ve yalıtım sektörünün temsilcileri, bankalar, turizm tesisleri ve alışveriş merkezleri ile ilgili kurum, kuruluşlar veya organizasyonlarla işbirliği ortamları geliştiriliyor.


 


İlginizi çekebilir...

Vaillant, Pandemi Döneminde "Evde konfor" Odağında Attığı Adımları "XCO'20"de Anlattı

Vaillant, 'Deneyim Tasarımı ve Yönetimi Zirvesi XCO'20'de, pandemi döneminde değişen müşteri deneyimi ve bu alanda atılan adımları anlattı...
21 Mayıs 2020

MTMD 'Pandemi Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Webinar'ı Gerçekleşti

Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği 20 Mayıs Çarşamba günü, saat 14.00-15.15 arasında 'Pandemi Süreçlerinde Sağlık ve Güvenlik Yaklaşımları Webi...
21 Mayıs 2020

Alarko Carrier ACademi'den "Pandemi Hastaneleri Özelinde Enfeksiyon" Webinarı

Alarko Carrier ACademi Webinar'ları "Pandemi Hastaneleri Özelinde Enfeksiyon" konusuyla devam ediyor...
20 Mayıs 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.