E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
DOĞU İKLİMLENDİRME
ERGÜN ENDÜSTRİ İNŞAAT
İKLİMSA
MAKTEK
BORUSAN MANNESMANN
NIBE TÜRKİYE
ALDAĞ

Manas Enerji Yönetimi A.Ş.

Manas Enerji Yönetimi A.Ş.

14 Kasım 2011 Pazartesi / 23:08 | ÖZEL ÜRÜN TANITIMI
190. Sayı (EKİM 2011)
99 kez okundu

MANASIsı tüketim maliyetinin eşit paylaşılması, endüstriyel alanda kojenerasyonun gelişimi ve havalandırma, ısıtma ve soğutma ekipmanlarının evlerde ve işyerlerinde kullanımının yaygınlaşması, ısı sayaçlarına olan ihtiyacı zorunlu kılmıştır.
 
Kalorimetreler, ısı tüketiminin doğru bir şekilde faturalandırılmasını sağlamakla birlikte, şebekedeki her tüketici arasında(apartman ve site sakinleri, alışveriş merkezindeki dükkan sahipleri v.b.) tüketimin adil olarak paylaşılmasını sağlar.Manas ön ödemeli akıllı kalorimetreler bu ihtiyaca çözüm olarak maksimum kalite ve kullanım konforu ile MID belgeli Avrupa Standartlarında tasarlanmış ve yerli olarak üretilmiştir.
 
Ultrasonik veya mekanik ölçme prensibi ile çalışan akıllı kalorimetreler, ısıtma ve soğutma tesisatlarında kullanılır ve önceden yüklenen kredi miktarı kadar kullanıcıya hizmet verir. Kredi tükendiğinde ise kalorimetre otomatik olarak kendini kapatarak ısı kullanımına izin vermez. Kullanıcı isterse tüm sayaç bilgilerini daire içinden izleyip kontrol edebilir. 
 
Sistemin Avantajları:
Sayaç okuma işlemlerini ortadan kaldırır.
İdarenin tahsil edemediği ısınma geliri olmaz.
Kullanıcı, tüketimini daire içinden sürekli izleyerek ısınma giderlerini kontrol eder.
Ülkemiz için en değerli unsurlardan olan enerjinin tasarrufu sağlanır.