E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

Viessmann'dan Bayi Toplantısı ve Yeni Yoğuşmalı Kombi Lansmanı

Viessmann'dan Bayi Toplantısı ve Yeni Yoğuşmalı Kombi Lansmanı

4 Mart 2016 Cuma | HABERLER
1.040 kez okundu

Viessmann A.Ş.’nin 14-16 Ocak tarihlerinde İzmir’deki Kaya Thermal&Convention Hotel’de düzenlediği bayi toplantısı, sayıları 300’e yakın bayi ve Viessmann çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti.

 

Viessmann A.Ş. Genel Müdürü Dr. Celalettin Çelik yaptığı açılış konuşmasında 2015 sektörel değerlendirmelerini katılımcılarla paylaşırken, sektördeki geleceğe yönelik teknolojiler ve yenilikler ile Viessmann’ın bu alanlardaki gelişimini misafirlere aktardı. Çelik ayrıca konuşmasında Viessmann’ın yerel üretici kimliğine ve satış destek projelerine değindi.

 

Export Müdürü Hans-Joachim Pez ise mevcut durum ve geleceğe bakış niteliğindeki konuşmasında, pazardaki temel değişimlerden ve zorlu pazar şartlarında geliştirilen yeni satış stratejilerinden bahsetti. Pez yerel ihtiyaçlar doğrultusunda ürün ve hizmet geliştirme konusuna verdikleri önemi de vurgulayarak, Viessmann Türkiye ekibine ve bu başarıda katkısı olan bayilere teşekkürlerini bildirdi.

 

Açılış konuşmaları sonrası bayiler Viessmann’ın ısıtma ve Vitoclima klima programındaki ürünlerine yönelik teknik eğitimlere katıldılar ve 2016 ürün programındaki yenilikler hakkında bilgilendirildiler.

 

Katılımcılar programın 2. gününde Viessmann’ın Manisa fabrikasında gerçekleşen yeni ürün lansmanına katıldılar. Viessmann Manisa Üretim Tesisi Genel Müdürü Joachim Schlichtig buradaki karşılama konuşmasında üretim tesisiyle ilgili detaylı bilgiler paylaştı. Schlichtig “Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde 36.500 metrekare büyüklüğündeki bir araziye yapılmış olan fabrika binası 12.600 metrekare kapalı alana sahiptir. Manisa’daki bu üretim merkezinde uygulamaya geçirilen standartlar Viessmann Grubu’nun gelecekte inşa edeceği tüm binaları ve sürdürülebilir bina konseptleri için bir örnek niteliğindedir. İç ve dış pazar için yeni cihaz geliştirme projelerimiz üretime başladığımız 2013 yılından bu yana sürmekte ve sürekli olarak yeni projeler geliştirilmektedir. İhracat oranı % 50 olan üretim tesisimizden toplam 18 ülkeye sevkiyat yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

 

 

Program tamamen Viessmann Manisa Fabrikası'ndaki Ar-Ge Bölümü'nde geliştirilen Viessmann'ın yeni yoğuşmalı kombisi Vitodens 050-T’nin tanıtımıyla devam etti. Kombinin kontrol panelinde standart olarak yer alan programlanabilir dijital zaman saati gibi 8 farklı yeni özellik ile pazara sunulan cihaz büyük ilgi uyandırdı. Fabrikadaki Ar-Ge, satınalma, üretim, kalite kontrol gibi departmanların çalışanları, yeni yoğuşmalı kombinin fikir aşamasından, seri üretime geçilmesine kadar olan tüm süreçlerinde yaşananları aktardılar. Daha sonra lansmana katılan Viessmann partnerleri arasında yapılan çekilişle, üç firma birer yeni Vitodens 050-T yoğuşmalı kombi kazanmanın mutluluğunu yaşadılar.

 

 

Programın son gecesinde gerçekleşen gala yemeği öncesi yaptığı teşekkür konuşmasının ardından Viessmann A.Ş. Genel Müdürü Dr. Celalettin Çelik 2015 yılında çeşitli dallarda üstün başarı gösteren bayilere plaketlerini takdim etti. Gecenin devamında katılımcılar Aegean Band’in zengin repertuarıyla gönüllerince eğlenerek yoğun iş temposu arasında deşarj olma fırsatı buldular.

 


 


İlginizi çekebilir...

İGDAŞ'ın Yeni Genel Müdürü Belli Oldu

İBB iştiraklerinden İGDAŞ'ın başına ekonomist ve siyaset bilimi konusunda çalışmaları olan Dr. Mithat Bülent Özmen atandı....
25 Eylül 2019 Çarşamba

İklimlendirmede Güney Afrika Pazarı Mercek Altında

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Güney Afrika'nın Johannesburg kentine Sektörel Ticaret Heyeti organizasyonu düzenledi. Heyete İS...
25 Eylül 2019 Çarşamba

Danfoss, Soğutkan Haftası'nı Kutladı

Danfoss, geleneksel olarak gerçekleştirdiği Soğutkan Haftası'nı bu yıl da web seminerler ile kutladı. Danfoss hafta boyunca çözümlerini sunduğu ül...
25 Eylül 2019 Çarşamba

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.