E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ALDAĞ
AKNUR ENDÜSTRİ MALZEMELERİ
OCC MÜHENDİSLİK
ENEKO
DKM İNŞAAT
SAY PLASTİK
NIBE TÜRKİYE

VİESSMANN'DAN 50 MİLYON EURO'LUK YATIRIM

VİESSMANN'DAN 50 MİLYON EURO'LUK YATIRIM

1 Haziran 2017 Perşembe / 11:32 | GÜNCEL165 kez okundu

12 Nisan tarihinde Almanya Başbakanı Dr. Angela Merkel ve Hessen Eyaleti Ekonomi, Enerji, Ulaşım ve Kalkınma Bakanı Tarek Al-Wazir, Viessmann Grubu’nun Allendorf’daki yeni Ar-Ge Merkezi Technikum’un açılışını gerçekleştirdi. Uluslararası öncü ısıtma ve soğutma sistemleri üreticisi Viessmann’ın 50 Milyon Euro’luk bu yatırımı, disiplinler arası inovasyonların geliştirilmesinde bir yapı taşı niteliğinde olacak.

 

“Başarılı enerji dönüşümü için yeni yollar bulunmalı”

 

“Ar-Ge Merkezimiz gelecekte enerji dönüşümü ve dijitalleşme alanındaki inovasyonlar için üretim merkezi olacaktır. Burada ürünün fikir aşamasından, seri üretime kadar tüm ürün geliştirme süreçlerinin iyileştirilmesine odaklanılacaktır.“ şeklinde konuşan Grup Başkanı Prof. Dr. Martin Viessmann yaptığı konuşmada, bir aile şirketi olan Viessmann’ın 100 yıllık tarihinde yaptığı en büyük yatırımlarından biri olan bu Ar-Ge merkezinde toplam 160 çalışanın prototipler üzerinden çok çeşitli testler yapacağını belirtti.

 

 “Yenilikçilik gelecekte de başarının anahtarı olacak”

 

Açılışta yaptığı konuşmada Viessmann’ın yenilikçi gücünü vurgulayan Başbakan Merkel, yeni Ar-Ge Merkezi’ni referans göstererek Prof. Dr. Viessmann’a "Bu yatırımla Ar-Ge çalışmalarını şirketinizde ne kadar önemli bir yerde konumlandırdığınızı göstermiş oldunuz” dedi. Dr. Merkel, Viessmann’ın 100. yıldönümü ve son 25 yıl içindeki globalleşme sürecine istinaden de duygularını "Küçük bir atölyede başlayan oluşum, bugün uluslararası bir gruba dönüşmüştür, bu noktada bize düşen 100 yıllık bu serüvene saygı duymaktır“ şeklinde ifade etti.

 

Alman Başbakan ayrıca her geçen gün daha önemli hale gelen dijitalleşme ve 4. sanayi devrimini de vurgulayarak, konuşmasına “Asıl heyecanlandırıcı olan, yepyeni bir tüketici deneyiminin kurulabilecek olmasıdır. Müşteri bireysel çözümler talep etmektedir ve bu ürünlerin Viessmann tarafından sunulduğuna emin olabilecek“ şeklinde devam etti.

 

Hessen Eyaleti Ekonomi ve Enerji Bakanı Tarek Al-Wazir ise Viessmann’ın  yenilikçi şirket yapısını överek: "Isıtma sektöründeki verimlilik kavramı, Viessmann ürünlerince en yüksek seviyede karşılanmaktadır. Şirket ayrıca üretim sürecinde de enerji verimliği sağlamakta ve birçok yüksekokulla işbirliği yapmaktadır. Viessmann, Hessen Eyaleti için çok önemli bir ekonomik değerdir ve bu merkez ile önemini daha da arttırmaktadır” dedi.

 

11.000 metrekarelik tesis

Viessmann Isıtma Bölümü CEO’su Dr. Klaus-Peter Kegel merkezin ana fikrini “Technikum’un yapım aşamasında tüm birimlerin başarılı ve yenilikçi bir üretim hedeflenerek konumlandığı bir yerleşim planı tasarlandı. Bu birimler Ar-Ge’nin yanı sıra ürün yönetimi, kalite yönetimi, üretim tekniği, software geliştirme ve seri üretim birimleri olarak örneklendirilebilir.” şeklinde özetledi.

 


İlginizi çekebilir...

MCE 2018 Katılımcıları, Fuarı Verimli Geçirdiler

....
4 Nisan 2018 Çarşamba / 13:19

Topluluğumuzu Büyütürken

Bu yıl hem benim hem sizin hem de ASHRAE için heyecan verici bir yıl olacak. Bu aynı zamanda birçok zorlukla dolu, meşgul bir yıl da olacak. Yine de...
9 Kasım 2017 Perşembe / 13:34

TTMD 2017 ÇALIŞTAYI YAPILDI

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği'nin geleneksel Çalıştayı, 'Geçmişten Geleceğe ikinci 25. Yılında TTMD' temasıyla 27-29 Ekim tarihleri ar...
9 Kasım 2017 Perşembe / 13:15