E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
B2B MEDYA

TTMD'nin "Düşük Sıcaklıkta Isıtma, Yüksek Sıcaklıkta Soğutma Isı Pompalarındaki Gelişmeler Semineri" Yapıldı

TTMD'nin "Düşük Sıcaklıkta Isıtma, Yüksek Sıcaklıkta Soğutma Isı Pompalarındaki Gelişmeler Semineri" Yapıldı

2 Şubat 2015 Pazartesi | HABERLER
1.394 kez okundu

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği İstanbul Temsilciliği’nin düzenlediği 2014/15 eğitim seminerlerinden beşincisi 17.01.2015 Cumartesi, İTÜ Gümüşsuyu Makina Fakültesi, Orhan Öcalgiray Konferans Salonu’nda yapıldı. Oturum Başkanlığını Gürkan Görgün’ün yaptığı seminere Turgay Yay, Fatih Atabek konuşmacı olarak katıldılar.

 “Düşük Sıcaklıkta Isıtma, Yüksek Sıcaklıkta Soğutma, Isı Pompalarındaki Gelişmeler” konulu seminerin ilk bölümünde Fatih Atabek (Klips Mühendislik) tarafından ısı pompaları ile ilgili olarak genel bilgiler verildikten sonra Turgay Yay (Daikin Türkiye Ltd. Şti. Satış Danışmanlık Departman Müdürü) ısı pompalarındaki günümüzde gerçekleşmiş olan ve yakın dönemde sektörde yaşanacak gelişmelere yönelik bilgiler verdiler.

Tesisat sektörünün her branşından deneyimli mühendisleri ve eğitmenlerinin yanı sıra; geleceği oluşturacak genç mühendislerin ve halen mühendislik eğitimi görmekte olan öğrencilerin de yoğun katılımının sağlandığı seminerin, sonunda yapılan soru cevap bölümüne de önemli bir katılım gerçekleşti.

Oturum Başkanı:

Gürkan Görgün: 1963 yılında İstanbul’da doğdu. Sırası ile; İstanbul Erkek Lisesi, İstanbul Teknik Üniversitesi  - Makina Mühendisliği Fakültesi, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü – MBA bitirdi. Sırası ile; Kadirbeyoğlu İnşaat A.Ş.   1988-1989, Cilingiroğlu Mühendislik A.Ş. 1989-1990, Desa Demir Kazan A.Ş. 1990-1992, A.G.M  A.Ş. 1992-1993 yılları arasında görev yaptı. Şirketlerinde çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra GN Mühendislik Proje Teknik Müşavirlik Ltd.Şti.‘ni kurdu. Halihazırda genel müdürlüğü görevini yapmakta olduğu aynı şirkette mekanik tesisat proje tasarım, mesleki kontrollük ve danışmanlık hizmetlerine devam etmektedir

Konuşmacılar:

Turgay Yay: 1967 İstanbul doğumlu olup, İTÜ Makina Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olmuştur. Sırasıyla Akyüz Mühendislik şirketinde proje mühendisliği, 1991’de TEBA şirketinde satış mühendisi olarak göreve başlamıştır. Türkiye’deki ilk VRV sistemin satışında ve uygulanmasında bulunmuştur. 1996 yılında İstanbul VRV Sistem Müdürü, yine 2001 yılı başında Türkiye VRV sistem Satış Müdürü olmuştur. 2006 yılında Daikin Türkiye Ltd. Şti.nin kurulmasına vesile olmuş ve satış danışmanlık müdürü olmuştur. 2011 yılında Airfel firmasının Daikin tarafından satın alınmasından bugüne,  satış danışmanlık departman müdürü olarak görevine devam etmektedir. İSKAV ve İSKİD’de şirket temsilcisi olarak görev yapmaktadır. Halen TTMD yönetim kurulu üyesi olarak; eğitim komisyonu, yurt dışı komisyonu, kitap komisyonu ve organizasyon komisyonunda görev yapmaktadır. Evli ve 2 çoçuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

Fatih Atabek: 1970 Çanakkale/Biga doğumlu olup, İTÜ Makina Fakültesi’nden 1993 yılında mezun olmuştur. Askerlik görevini bitirip döndükten sonra sektörümüzde uygulama çalışmaları ile yer almış ve yaklaşık 7 yıl çok çeşitli yapılanların mekanik tesisat projelerinin yapımı ve uygulamasında kendisinin de ortak olduğu firmada çalışmalarını sürdürmüştür.2001 yılından itibaren ise uygulama sektöründen tamamen çekilerek halen aktif olan “Klips Mühendislik” firmasını kurmuş ve bu firma ile özellikle hastane vb. yapıların mekanik tesisat projelerinin hazırlanması konusunda çalışmalarına devam etmiştir. Hali hazırda TTMD üyesi olarak; yapıların mekanik tesisat projelerinin hazırlanması ve uygulama danışmanlığı konusunda çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

 


 


İlginizi çekebilir...

ISK-SODEX Fuarı Başarıyla Gerçekleştirildi

ISK-SODEX, 2-5 Ekim tarihleri arasında sektörü İstanbul'da bir araya getirdi....
7 Ekim 2019 Pazartesi

İSİB, ISK SODEX Fuarı'nda Alım Heyeti Organizasyonu Düzenledi

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), bu yıl 14. kez düzenlenen ISK Sodex Fuarı kapsamında, 43 ülkeden 133 firmanın katıldığı alım heyeti...
7 Ekim 2019 Pazartesi

İGDAŞ'ın Yeni Genel Müdürü Belli Oldu

İBB iştiraklerinden İGDAŞ'ın başına ekonomist ve siyaset bilimi konusunda çalışmaları olan Dr. Mithat Bülent Özmen atandı....
25 Eylül 2019 Çarşamba

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.