E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ETNA
ECOSTAR
KONUK ISI
SUMAK POMPA
NIBE TÜRKİYE
ALDAĞ
MİRA ISI
KARYER ISI DEĞİŞTİRİCİLERİ

Trane Yeni Çok Borulu Sistemler Yelpazesiyle Türkiye'deki Soğutma Grubu Portföyünü Genişletiyor

Trane Yeni Çok Borulu Sistemler Yelpazesiyle Türkiye'deki Soğutma Grubu Portföyünü Genişletiyor

22 Aralık 2014 Pazartesi / 09:59 | TEKNİK TANITIM
15 kez okundu

İç mekan konforu, proses çözümleri ve servislerinin önde gelen global tedarikçileri arasında yer alan ve bir Ingersoll Rand markası olan Trane eş zamanlı olarak sıcak ve soğutulmuş su sağlamak üzere tasarlanmış geniş yelpazedeki çok borulu soğutma gruplarıyla Türkiye pazarındaki soğutma grubu portföyünü genişletiyor.

Trane'in yeni CMAA (scroll) ve RTMA (vidalı) çok borulu soğutma grupları, ısıtma ve soğutma sistemlerinin arz ve talebi arasında ideal bir denge sunuyor. Her iki soğutma grubu da çoğu klima uygulamaları ve eş zamanlı ısıtma ve soğutma gerektiren endüstriyel işlemler için uygundur.

Trane Türkiye Bölge Müdürü Faruk Ucur: “Türkiye'deki gibi iklimlerin yaşandığı yerlerdeki çoğu bina sahibi ve yöneticisi, Türkiye'de uygulanan sıkı inşaat yönetmelikleri altındaki sürdürülebilirlik gereksinimlerini karşılamak için; tesislerindeki farklı ortamlarda eş zamanlı ısıtma ve soğutma sağlama ihtiyacıyla karşı karşıya.”

Trane'in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Ürün Yönetimi ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Jeff Moe "Scroll veya vidalı kompresörlerle donatılmış ve bugün kullanıma sunulan geniş yelpazedeki Trane çok borulu soğutma grupları bu tür uygulamalar için uygundur” dedi. “Yeni soğutma grupları eş zamanlı olarak sıcak ve soğutulmuş su sağlıyor. Bunun yanı sıra, enerji verimliliğinde önemli iyileştirmeler ve azaltılmış işletim maliyetleri ile sonuçlanan tam enerji geri kazanımı da sunuyor.” Moe şu şekilde devam ediyor: “Çok borulu sistemleri Avrupa'nın genelindeki ısıtma ve soğutma sistemleri yaklaşımının önemli bir parçası olarak görüyoruz.”

Trane'in yeni çok borulu soğutma grubu sistemleri, düşük sıcaklıkta çalışan radyatörler için tasarlanmış veya 35-50 Santigrat derecelik sıcak su ile çalışan yerden ısıtma sistemlerinin uygulandığı binalar için son derece uygundur.

Müşteriler tek bir üniteden hem ısıtma hem de soğutma sağlayan yeni Trane sisteminin sunduğu basitliğin avantajlarından yararlanabilir. Ek bir kazana sahip geleneksel soğutma gruplarının yerine Trane'in sunduğu basitleştirilmiş bu çok borulu sistemi kurmak, ayrı bir soğutma grubu ve kazan yerine bakım yapılması gereken tek bir ünite sayesinde daha az yatırım maliyeti, daha az zemin alanı kullanımı ve toplamda daha düşük işletim maliyetleri ile sonuçlanır.

Çok borulu sistemlerin yıllık enerji tüketimi, karşılaştırılabilir geleneksel sistemlere oranla daha düşüktür. Isı pompası modundaki yenilenebilir enerji kullanımı bunu sağlayan başlıca unsurlardan biridir.

Çoğu Avrupa ülkesindeki deneyime göre, çok borulu soğutma grupları çoğunlukla hava tarafı sistemleriyle bağlantılıdır. Trane'in çok borulu soğutma grubunu bir Trane klima santraline ve/veya kanallı fan serpantin ünitelerine bağlayan HVAC sistemi, bina sahiplerine, ideal havalandırma ve iklimlendirme sağlayan yüksek seviyede bir sistem sunar. Neredeyse tüm gereksinimlere uyum sağlamak için, seçili ünite kontrol cihazlarının türüne bağlı olarak bağımsız bölge denetimi gerçekleştirilebilir.

Trane'in CMAA ve RTMA çok borulu soğutma grupları, tüm termal yükleri bağımsız bir şekilde işler ve sınıfının en iyi enerji verimliliğini sunar. “Çapraz değişim” teknolojisi, antifriz alarmlarının neden olduğu ünite kapanma durumlarını önleyerek güvenilirliği daha da artırır. Yenilikçi profile sahip elektronik kontrollü (EC) fanlar güç girişleri ve ses emisyonunda önemli oranda azalma sunar.

Trane'in yeni çok borulu soğutma grupları, giriş suyu sıcaklığı farkını varyasyon hızına göre yöneterek işletim dengesini optimize eden bir elektronik kontrol cihazı olan Dinamik Mantık Kontrolü teknolojisine sahiptir.

50 ile 810 kW arasında kapasiteye  sahip olan; 17 yeni scroll kompresör ve 9 yeni vidalı kompresörlü çok borulu soğutma grubu, pazardaki en geniş ürün yelpazelerinden birini oluşturmaktadır.

Geniş bir servis ağı tarafından sunulan kapsamlı servis olanakları yelpazesi ve kurum içi uzmanlık, Trane'in ürün sunumunu tamamlayıcı niteliktedir. Trane'in servis çözümleri, ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) sistemlerinin, satın alındıkları birinci günden başlayıp tüm kullanım ömürleri boyunca, en güvenilir ve ekonomik performansı sunmasını sağlar.

Trane; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da 1.100'ün üzerinde ileri derecede kalifiye servis uzmanının bulunduğu 130 satış ve servis noktasından oluşan geniş bir ağa sahiptir. 


 


İlginizi çekebilir...

Soğutma Sistemlerinde Kompresör Arızaları

'Soğutma sistemlerinde' meydana gelen bir kompresör arızasında kompresör değiştirilmeden veya tamir etmeden önce arızanın ne sebeple meydana g...
5 Haziran 2018 Salı / 13:37

Modüler Su Depoları Sektöründe Yeni Bir Bakış Açısı

Kayra modüler su depoları ve ısı sistemleri sektörde deneyimli uzman yönetim kadrosu ile 2017 yılında ticari yaşamına başlamıştır....
8 Şubat 2018 Perşembe / 10:21

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 17.12.2018 / 14:47:31