E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
NIBE TÜRKİYE
KARYER ISI DEĞİŞTİRİCİLERİ
SUMAK POMPA
KONUK ISI
MİRA ISI
ALDAĞ
ETNA
ECOSTAR

Pahalı Enerjiye Karşı Baymak Isı Pompaları

Pahalı Enerjiye Karşı Baymak Isı Pompaları

19 Şubat 2015 Perşembe / 13:13 | TEKNİK TANITIM
82 kez okundu

Artan çevre kirliliği ve küresel ısınmayla birlikte alternatif enerji kaynaklarına yönelim artmaktadır ve günümüzde enerji maliyetlerinin artması enerjinin doğru kullanımını ve tasarrufu ön plana çıkarmaktadır. Çevreyi kirletmeyen, doğa dostu ürün teknolojileri ile hem yaşadığımız dünyayı korumakta hem de düşük enerji maliyetleri ile avantaj sağlamaktayız.

Enerji verimliliği konusunda her zaman öncülük eden Baymak, enerjiyi doğru kullanan ürünleri ile tüketicilere ve yatırımcılara enerji tasarrufu ve kazanç imkanı yaratmaktadır.

Baymak, hava kaynaklı ısı pompası ürünleri ile %75 ‘e varan enerji tasarrufu sağlayarak, çevre dostu, yüksek verimli teknolojiyi sizlerle buluşturuyor.

Isı Pompası Nedir?

Isı pompaları dışarıdan verilen enerji ile ortamdan alınan ısıyı başka bir ortama aktaran cihazlardır. Isı pompası ürünleri ile mahal ısıtması, mahal soğutması, havuz suyu ısıtma veya soğutması ve kullanım sıcak suyu elde edilmesi gerçekleştirilebilir. Isı pompaları, çalışma prensibi olarak soğutma çevrimi olduğundan sistemde tüketilen enerji miktarı çok az olmakta, ısı kaynağı olarak doğal bir enerji kaynağı kullanılmaktadır.

Isı Pompası Nasıl Çalışır?

Evlerimizde yer alan buzdolabı, klima gibi ürünlerde de kullanılan soğutma çevrimi prensibine göre çalışmaktadır. Buharlaştırıcıda yer alan sıcaklığı ve basıncı düşük olan soğutucu akışkan, aktarılan enerji sayesinde buharlaşır. Gaz halinde çıkarak kompresöre ulaşır. Kompresörde gaz halindeki soğutucu akışkan sıkıştırılarak, basıncıyla birlikte sıcaklığının da arttırılması sağlanır. Kompresörden geçen soğutucu akışkan, kondensere ulaşır, buradaki suyun sıcaklığı daha düşük olduğundan ısısını plakalı ısı değiştiricileri yardımıyla, ısıtma tesisatı çevrimine aktarır. Burada gerçekleşen ısı transferi ile soğuyan akışkan yoğuşarak tekrar sıvı faza geçer. Daha sonra genleşme valfinde basıncı düşürülür ve düşük sıcaklıktaki soğutucu akışkan böylelikle çevrimini tamamlamış olur.

Baymak Hava Kaynaklı Isı Pompaları 4 farklı model seçeneği ile farklı uygulama alanları ve isteklerine cevap verebilmektedir. Tüm modellerimizde LCD ekran sayesinde kolaylıkla kurulum, kullanım fonksiyonlarının uygulanması ve çalışma durumu, operasyon parametrelerinin takibi yapılabilir.

-Monoblock Isı Pompaları; 3 farklı kapasite (11,2 kW, 20,4 kW, 43 kW) seçeneği ile on-off çalışan cihazlar 40-60 derece sıcak su çıkışları ile ısıtma, sadece kullanım sıcak suyu ihtiyacını karşılayabilir. Ürünler 16 adete kadar kaskad şekilde bağlanabilir. Tek bir dış üniteden oluşmaktadır. Elektrik kesintilerine karşı hafıza fonksiyonu, defrost özelliği, yüksek verimli kompresörü mevcut olup yüksek COP değeri ile enerji verimliliği ve tasarruf sağlar. Müstakil ev, daire ve villalarda sıcak su için tercih edilirken, endüstriyel kullanımlar ve otellerde büyük kapasitelerdeki sıcak su ihtiyacına en verimli çözümü sunmaktadır.

-Split Tip Isı Pompaları; 5 farklı kapasite (6 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW, 14 kW)  seçeneği ve 2 üniteden (iç ve dış) oluşan tasarımları ve 60 dereceye varan sıcak su çıkışları ile kolayca evsel tip uygulamalardaki ihtiyaçları karşılamaktadır. Split ürünler DC inverter teknolojisi ile daha sessiz, ekonomik ve enerji tasarrufludur. Radyatörlerden ısıtma ve fan-coil üniteleri ile sadece ısıtma, fan-coil üniteleri ile sadece soğutma, boylerler ile sadece kullanım sıcak suyu, ısıtma+kullanım sıcak suyu ve soğutma+kullanım sıcak suyu olmak üzere 5 farklı işletim modunda kullanılabilir. Haftalık otomatik lejyonella  koruma fonksiyonu vardır. Müstakil evler, daireler ve villa tipi kullanımlar için uygundur.

-Monoblock Spa Isı Pompaları; 4 farklı kapasite(6 kW, 8 kW, 12 kW, 14 kW) seçeneği ile hem havuz suyu ısıtma hem de soğutma gerçekleştirebilir. Titanyum eşanjörü sayesinde korozyona karşı korumalıdır. Havuz ısıtması için 20-35 derece arasında, havuz soğutması için de 10-30 derece arasında ayarlanan bir değerde sonuç alınabilir.  Tek bir dış üniteden oluşur.

-Boylerli Isı Pompaları; 2 farklı kapasite (190 litre, 300 litre) seçeneği ile evlerimizde kullanım sıcak su ihtiyacını karşılayan ürünler, 70 dereceye kadar sıcak su çıkışı verebilmektedirler. Otomatik mod ve tatil modu seçeneği ile kolay kullanıma sahip olup, haftalık olarak dezenfekte fonksiyonu mevcuttur. 300 litrelik kapasiteli olan ürünlerde ilave olarak tank içindeki serpantin sayesinde güneş kollektörü bağlama olanağı vardır. 190 litrelik kapasitede 15 Pa hava çıkış basıncı ile 5 metreye kadar,300 litrelik kapasitede 25 Pa hava çıkış basıncı ile 10 metreye kadar kanal bağlanmasına olanak sağlamaktadır.

Baymak Isı Pompasının Avantajları Nelerdir?

Yüksek Verimlilik

Baymak ısı pompası ürünlerinin ısıtma performans katsayısı (COP) çalışma prensibine bağlı olarak 4,6’lara kadar çıkmaktadır. Bu sayede sisteme verilen 1 birimlik enerji ile COP değeri kadar daha fazla birim enerji elde edilmiş olur.

Düşük Enerji Tüketimi ve Düşük Maliyet

Baymak ısı pompaları düşük enerji tüketimi sayesinde konutlarda, binalarda ve uygulama yerlerinde enerji tasarrufu sağlamaktadır. Cihazlar enerji tüketimi az olduğundan işletme maliyetlerini de düşürmektedir.

Doğa Dostu Teknoloji

Isı pompalarının çevreye herhangi bir zehirli gaz ya da atık gaz salınımı yoktur. CO2 salınımları olmadığından, CO2 emisyonlarının azalmasına yardımcı olmaktadır.

Tüm Hava Koşullarında Çalışabilir

Isı pompaları hava koşullarından etkilenmez, cihazlar için önemli olan hava sıcaklığıdır. Isı pompaları karlı, yağmurlu, güneşli her türlü hava koşulunda kullanılabilir.

Kolay Kurulum ve Montaj

Cihazların kurulumu oldukça kolay olmakla birlikte, üzerinde bulunan kontrol paneli ile veriler rahatlıkla görülebilir. Sadece yeni yapılan bina veya konutlara değil, mevcut binalara da rahatlıkla uygulanıp, sistemde bulunan diğer cihazlarla entegreli çalıştırılabilir.

 

Kolay Kullanım ve Konfor

Ürünlerin kullanımı kolaydır, ilk kurulumdan sonra ayar gerektirmez. Bakım ve onarım maliyetleri düşüktür. Otomatik kontrol sistemleri vardır. Tam konfor sağlar.

Güvenlik

Isı pompalarında potansiyel elektrik çarpması, yakıt kaçağı problemi veya patlama tehlikesi yoktur. Herhangi bir yakıt ile çalışmadığından yakıt tankı veya gaz bağlantısına ve atık gazı olmadığından baca yapılmasına ihtiyaç duymaz. Zehirlenme, koku ve kirlilik gibi problemleri yoktur.

Baymak Markası Güvencesi

Ürünler arkasında tecrübesi ve kaliteli teknoloji anlayışıyla, Baymak markası güvencesine sahiptir.


 


İlginizi çekebilir...

Soğutma Sistemlerinde Kompresör Arızaları

'Soğutma sistemlerinde' meydana gelen bir kompresör arızasında kompresör değiştirilmeden veya tamir etmeden önce arızanın ne sebeple meydana g...
5 Haziran 2018 Salı / 13:37

Modüler Su Depoları Sektöründe Yeni Bir Bakış Açısı

Kayra modüler su depoları ve ısı sistemleri sektörde deneyimli uzman yönetim kadrosu ile 2017 yılında ticari yaşamına başlamıştır....
8 Şubat 2018 Perşembe / 10:21

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 17.12.2018 / 14:55:07